Skocz do zawartości

czy muszę kupić nową UPG???


cieyo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj składałem motor po wymianie UPG i niestety przy 3 cim dokręcaniu kątem 60' pękła obudowa wałka rozrządu na 7 śrubie - w kolejności dokręcania...

Dosztukowałem tulejkę i docisnęłem głowicę przy pomocy grubej tulejki.

I moje pytanie - czy jak załatwię sobię obudowę wałka to będę musiał nową uszczelkę zakładać ??? Jedni kumple mówia tak, innie - nie.

I tu pytnie do bardziej obeznanych - czy nowa (stara) uszczelka nada się do powtórnego założenia kiedy to przyjęła na siebie już 25 Nm i 3x60'???

277522525-pokrywa.JPG

Może ktoś ma na sprzedaż taką obudowę za małe pieniądze?

post-59680-14352474130348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opaski wokół cylindrów już się zgniotły przy dokręcaniu i

> prawdopodobnie będą popuszczać po ponownym założeniu.

> Niestety UPG jest produktem jednorazowym.

Zgadzam sie co piszesz, ale kolega napisal ze przejechal 5km i jesli uzywali klucza dynamometrycznego i dokrecali wedlug zalecen dla tego silnika to wedlug mnie moze uzyc ponownie.

A tlumacze to, tym ze wedlug mnie po 100 czy wiecej km sprawdzic ponownie moment dokrecenia srub.

W innym watku jak to napisalem, ktos tam zasmial sie, ze tego sie nie stosuje. A ja zapytam sie, a dlaczego potym zabiegu i przejechaniu jakis tam km zaczyna puszczac olej czy z plaszcza wodnego na tloki dostaje sie plyn??

Uszczelka uklada sie pod wplywem temperatury, jedni mowili 100km , a inni 1000km. Byly rozne szkoly.

Ja tego nie rozumiem, skladniki materialow z ktorych sie sklada UPG nie zmienily sie, a metody niby tak.

Ja zostaje przy swojej, po przejechaniu min-100km do 1000km=sprawdzenie na zimnym silniku momentu dokrecenia srub glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.