Skocz do zawartości

linka sprzegla 1,6


miszcz215

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> panowiem chcialbym wymienic linke sprzegla ewentualnie nasparowac,

> pewnie nie obejdzie sie bez pozniejszej wymiany sprzegla, bo

> pedal dosc ciezko chodzi, ale chcialbym sprobowac z linka moze

> to cos pomoze

to wymieniaj smile.gif może coś pomóc a napewno nie zaszkodzi, ja kupowalem za 50 pare zł za polski zamiennik, narazie nic sie nie przeciera i chodzi leciutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samej linki przy dogorywującym sprzęgle to gwóźdź do trumny docisku.

Z nową linką pojeździłem tydzień - siła potrzebna do wciśnięcia pedału wcale się nie zmniejszyła, ale stopniowo pedał był coraz bliżej podłogi - w efekcie po tygodniu wchodziła mi tylko 3 i wyższe, a o 1. 2 i wstecznym mogłem zapomnieć.

Szykuj $$$ na wymianę sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$$$ szykuje na wymiane uszczelki, mechanik powiedzial 150-200 zalezy ile sie narobi (czyli 200 zlosnik.gif) + czesci a sprzeglo stuka bo pedal sprzegla przy dociskaniu do konca wali w podloge (tak plastik ktory chba tam specjalnie jest) sprzeglo lapie mi na srodku i jedyny problem to to ze ciezko chodzi, dlatego chce przesmarowac linke jezeli nic to nie da no to znowu odkladanie $$$ na nowe sprzeglo, a chcialem sobie buty i spodnie kupic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wim z którego roku masz tą 16 ale powiem Ci tak były montowane 2 długości linek wiem bo mam sam 1.6 16V i zmieniałem jeżeli masz dlugą cos koło 1.2 metra to poszukaj dobrego mechanika co zna się naprawde na Bravkach i zmieni Ci ucho skrzyni na drugą strone i zaloży krutką 40 cm linkę rozwiązuje cały problem cięzkiego sprzęgła albo łożysko docisku

koszt wymiany linki na krutką w łodzi 45zł linka i 50 zł robocizna i spokój na lata u mnie przynajmniej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wim z którego roku masz tą 16 ale powiem Ci tak były montowane 2

> długości linek wiem bo mam sam 1.6 16V i zmieniałem jeżeli masz

> dlugą cos koło 1.2 metra to poszukaj dobrego mechanika co zna

> się naprawde na Bravkach i zmieni Ci ucho skrzyni na drugą

> strone i zaloży krutką 40 cm linkę rozwiązuje cały problem

> cięzkiego sprzęgła albo łożysko docisku

> koszt wymiany linki na krutką w łodzi 45zł linka i 50 zł robocizna i

> spokój na lata u mnie przynajmniej

> Pozdrawiam

padaka jest z 99r. , nie wiesz ktora tam siedzi linka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sobie uciąć nie dam ale z tego co pamiętam w mojej srzale z 98 to patrząc z góry w szczeline między akumulatorem a silnikiem w wersjach z linką długą regulator naciągu był skierowany w stronę kabiny w tył a linka biegła takim zawijasem w bok i chyba w góre do kabiny to była podstawowa przyczyna bardzo ciezkiego sprzęgła i zrywających się uchwytów linek pod pedałem sprzęgła nawet przy nowych linkach natomiast w linkach krótkich tak jak sobie zrobiłem po zmianie profilu łapy regulacja jest w kierunku jazdy a linka biegnie prosto do kabiny najkrutrzą drogą i chodzi jak masełko co prawda dostęp jest gorszy do regulacji bo jest cofnięta i trzeba się pod samochód wczołgć bo od góry nie podejdziesz ale to niejest istotne liczy sie komfort !!! nie paiętam już dobrze ale łape trzeba było nciąć w odpowiednim miejscu i podgiąć szczegółów nie pamiętam ale radze żeby Ci to ktoś zrobił co wie oco biega !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.