Skocz do zawartości

po wymianie sprzegla, HELP


kozmin

Rekomendowane odpowiedzi

Odebralem samochod z serwisu po wymianie calego sprzegla (kompletu) i od razu widze, ze jest problem, ktory polega na tym, ze samochod wpada w dziwne wibracje.

A dokladnie to wyglada to tak:

Sprzeglo, jedynka i ruszam, bez wzgledu na to czy dodam gazu, czy nie samochod wpada w wibracje, dalej dwojka, puszczam sprzeglo, znowu samochod wpada w wibracje, ktore po calkowitym puszczeniu sprzegla znikaja i tak na kazdym nastepnym biegu, z tym ze zjawisko to jest coraz slabsze, czyli najbardziej trzesie na biegu pierwszym, przy kazdym wyzszym trzesie sie coraz mniej.

Trzesienie, wibracje pojawiaja sie nawet jak np. redukuje z biegu wyzszego na nizszy, zawsze w momencie jak 'bierze' sprzeglo to sie pojawia, nastepnie znika.

Pomozcie co to moze byc. Spieprzyli cos przy wymianie?!

Licze na pomoc, zeby szybko zareagowac i reklamowac w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tylko sam wiesz, jak to jest z taką diagnostyką "na

> opowiadanego"....

pewnie, ze tak, ale objawy sa ewidentne, kwestia tylko czego to sa objawy niewiem.gif

jak beda musieli znowu wyjac sprzeglo, to gruba robota i na pewno "na miejscu" tego nie zrobia, wiec znowu bede musial im auto zostawic itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie, ze tak, ale objawy sa ewidentne, kwestia tylko czego to sa

> objawy

Ja powiedziałbym, że RACZEJ wskazują na tłumik drgań lub zły montaż sprzęgła.

Ale może być, że np uwalone jest koło zamachowe, albo docisk i np sprzęgło nierówno bierze.

Na razie podjechać i spokojnie gadać - errare humanum est, poza tym może klamoty były jakieś nie takie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja powiedziałbym, że RACZEJ wskazują na tłumik drgań lub zły montaż

> sprzęgła.

> Ale może być, że np uwalone jest koło zamachowe, albo docisk i np

> sprzęgło nierówno bierze.

> Na razie podjechać i spokojnie gadać - errare humanum est, poza tym

> może klamoty były jakieś nie takie...

no wlasnie, ale ostatnio za duzo maja wpadek (mysle tu o serwisie), poza tym sami wybieraja czesci ktore pozniej montuja, ech, w kazdym razie wszystko wskazuje na to, ze znowu bede musial zostawic im samochod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieknie pieknie

diagnoza - trefne sprzeglo, wymienia je znowu. zapytalem co za szajs wlozyli i ze jak beda nowe kupowac to chce zasugerowac jakie konkretnie maja mi kupic, a na to szef serwisu mi mowi, ze to byl Sachs, na to zrobilem tylko wielkie oczy i przystalem na propozycje wymiany na to samo, a w miedzyczasie smigam autem zastepczym z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pieknie pieknie

> diagnoza - trefne sprzeglo, wymienia je znowu. zapytalem co za szajs

> wlozyli i ze jak beda nowe kupowac to chce zasugerowac jakie

> konkretnie maja mi kupic, a na to szef serwisu mi mowi, ze to

> byl Sachs, na to zrobilem tylko wielkie oczy i przystalem na

> propozycje wymiany na to samo, a w miedzyczasie smigam autem

> zastepczym z ASO

A co mieli powiedzieć grinser006.gif Raczej nie mówi sie że np. nie sprawdzili bicia tarczy a to w twoim przypadku było bardzo prawdopodobne. W takich przypadkach plusem okazuje sie załatwianie części przez serwis a nie klijenta waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.