Skocz do zawartości

PILNE Pytanko o bezpiecznik PILNE


srobaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj wlasnie moje bravo odmowiło posłuszenstwa na trasie i trzeba bylo je scholowac. Mam pytanko od czego jest bezpiecznik który jest pod maską pod ta czarna plastikową pokrywką są tam 4 bezpieczniki z których jeden ma 40A i to własnie ten bezpiecznik non stop sie pali prosze o jak najszybsze info gdzie szukac usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to napewno bezpiecznik od wyłocznika zapłonu może masz coś ze

> stacyjką

No własnie tez tak myslałem bo kiedy sie spalił silnik zgasł no i wszystko co włacza sie po zapłonie tzn, swiatła, wycieraczki,itp

Ale czy stacyjka mogła by robic takie zwarcie?? wsadziłem tam nawet 60A i spalil sie tylko gdy przekreciłem kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem tak w 1,4 12V i stacyjke wymieniałem ale sprawdz kostke co

> do stacyjki dochodzi czy coś tam sie nie przepaliło

Zaraz zejde to porozbierać i zobacze co i jak. A moze ktos ma jeszcze jakies pomysły co do tej usterki?? bede doskakiwał do kompa wiec jezeli mozecie to szczelajcie pomysłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem tak w 1,4 12V i stacyjke wymieniałem ale sprawdz kostke co

> do stacyjki dochodzi czy coś tam sie nie przepaliło

No i rozebrałem. Do stacyjki dochodzą 2 kosteczki które są podpiete do kostki stacyjki. Jak je odpinalem wyszła mi cała kostka stacyjki kostka ta ma urwany jeden zaczep no i słabiutko sie trzyma stacyjki. Czy to moze byc tego przyczyna?? Jak myslicie trzeba wymienic samą kostke czy cała stacyjke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko od czego jest bezpiecznik który

> jest pod maską pod ta czarna plastikową pokrywką są tam 4

> bezpieczniki z których jeden ma 40A i to własnie ten bezpiecznik

> non stop sie pali prosze o jak najszybsze info gdzie szukac

> usterki

Pod maską pod pokrywą na wkręta jest 40A bezpiecznik od wentylatora chłodnicy. Nie do kupienia w żadnym hipermarkecie ani stacji paliw (pytają zdziwieni do czego mi taki duży bezpiecznik hehe.gif). Ja Kupiłem w salonie renault, 6,10 zł za sztukę i jeden wożę w zapasie smile.gif

Pozdrawiam

PS. Może ktoś wie, dlaczego w salonie Renault są mili i kompetentni ludzie, a w Fiacie jacyś dziwni? alien.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swego czasu naprawialem z kolega barave 1,4 miala podobny objaw tyle

> ze ktos wsadzil zamiast bezpiecnzika spinacz i az dymek

> paslonych kabli lecial z okolic kola kierownicy! okazalo sie ze

> kable sie stykaja bo nie wiedomo czmemu bylo przytarte

A co powiecie na rozrusznik?? Czy moze on byc przyczynną?? moze w nim jakies zwarcie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.