Skocz do zawartości

HYDRO CLUTH 126 BIS - sprzęgło hydrauliczne w bisie


lucaszz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Mój dziadek narzeka na prawą nogę. (Boli) W jego 126p bisie sprzęgło chodzi dośc ciężko, ale podobnie jak w innych maluchach.

I co tu na to poradzić?

Może wymienić coś w mechanizmie wyciskania sprzęgła? Da się coś zrobić by sprzęgło chodziło leciuchno?

Oczywiście linka była zmieniana. Mechanicy mówią, że tak ma chodzić. A mojego dziadka noga boli nadal:(

W ostateczności chciałbym zaadoptować kompletny mechanizm uruchamiania sprzęgła hydraulicznego od jakiegoś innego samochodu (czysto hydrauliczne bez serwa nie wiem czy takie wogle istnieją?), lub zbudować samemu. Pompa w planach ma być od hamulca, przewód robony na zamówienie, na końcu miałoby być urządzenie wyciskające tlok i naciskające na dźwignie od sprzęgła.

Co o tym sądzicie co bylo by najlepszym pomysłem? Jakieś inne rady? Z góry dzięki za odpowiedzi, bardzo chcialbym zrobić to w samochodzie dziadka.

post-82527-1435247464301_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pewien problem. Mój dziadek narzeka na prawą nogę. (Boli)

> W jego 126p bisie sprzęgło chodzi dośc ciężko, ale podobnie jak

> w innych maluchach.

> I co tu na to poradzić?

Hmmm...

Popraw mnie, ale sprzęgło depcze się LEWĄ nogą...

ZTCP to w malaczu sprawne (!) sprzęgło chodzi palusiem.

> Co o tym sądzicie co bylo by najlepszym pomysłem? Jakieś inne rady? Z

> góry dzięki za odpowiedzi, bardzo chcialbym zrobić to w

> samochodzie dziadka.

Zapomnij.

Za duży zakres przeróbek, żeby się w jakikolwiek sposób opłaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm...

> Popraw mnie, ale sprzęgło depcze się LEWĄ nogą...

> ZTCP to w malaczu sprawne (!) sprzęgło chodzi palusiem

prawda

miałem 2 kaszlaczki

po zrobieniu sprzęgła na fabrycznie nowych częściach pamiętam że chodziło jak piórko

w żadnym aucie którym jeździłem później w przyszłości sprzęgło nie chodziło tak lekuchno jak w tym malcu (tak do tego tęskniłem że mam teraz automata wink.gif

więc polecam dobrego mechanika+fabryczne części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam pewien problem. Mój dziadek narzeka na prawą nogę. (Boli)

> W jego 126p bisie sprzęgło chodzi dośc ciężko, ale podobnie jak

> w innych maluchach.

> I co tu na to poradzić?

>

Nie ma znaczenia czy to Bis czy normalny maluch - skrzynie biegow roznia sie jedynie przelozeniem glownym i kolnierzem samej skrzyni - uklady wyciskowe sprzegla sa takie same. Jesli pedal chodzi ciezko i wymieniana byla linka to nalezy sprawdzic czy linka zostala poprawnie zalozona, bo mozna nie do konca wcisnac koncowke w obudowe i bedzie przycieralo. Kolejna sprawa to musisz sprawdzic tulejki plastikowe w ktorych obraca sie dziwgnia wyciskowa - jesli sa zuzyte i maja luzy, bedzie ciezko chodzilo (ucieka z osi). No i kolejna sprawa to kwestia samego docisku (w koncu to zwykla sprezyna) - jesli docisk jest zdrowy to bedzie ciezko chodzil, ale tym samym mocno dociskal tarcze sprzegla. Jesli bedzie luzny, tarcza nie bedzie dobrze dociskana i wtedy moga pojawiac sie poslizgi na sprzegle, co - jak wiadomo - nie jest dobrym sygnalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.