Skocz do zawartości

zdrowe rpm


michwas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich centomaniakow zeby.GIF,

mam takie pytanie, do jakich obrotow mozna bezpiecznie krecic silniki fiata (CC 1100, Punto 1200)? Seryjnie odciecie jest okolo 6500 rpm (poprawcie jesli sie myle) ale czy te obroty sa w miare "bezpieczne" dla silnika? Kiedy olej nienadaza ze smarowaniem? O ile dobrze mysle to przy wysokich obrotach dysze nienadazaja natryskiwac oleju i wycieraja sie pierscienie zgarniajace, czy probolal ktos jakos uwydatnic system smarowania u fiata? smile.gif np wymiana pompy na jakas wydajniejsza i dac wieksze dysze? Nie ukrywam ze lubie czasem przekrecic moje cento, ale nie chcialbym wymieniac pierscieni co 5 kkm, mam silnik w czesciach wiec moze da rade cos udoskonalic przy okazji wink.gif. Wypowiedzcie sie Ci ktozy w miare jestescie w temacie smile.gif

pzdr. Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Silnik seicento 1100 jest jednym z najlepiej zaprojektowanych i wykonanych silników. Jednostka ta dysponuje tak dużym zapasem wytrzymałości, że możemy, w rozwiązaniach sportowych, zwiększyć moc tego silnika ponaddwukrotnie (115-120 KM), a obroty chwilowe do 10 000 obr./min.


devil.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odcinka seria pomiedzy 6800-6900 nic mu nie bedzie jak mu bedziesz

> tak krecil

> przeciez to fiat fire najlepszy silnik z mozliwych

no to tyle chyba mi wystarczy na codzien zeby.GIF teraz skladam motura do mojego zoltka od podstaw na 1,2 MPI zeby.GIF wszystko na swiezo i nie chcialbym za szybko tego znow rozbierac wink.gif

a jak sprawa wyglada z glowka? Tam chyba oleju zawsze duzo jest bo nie ma co go zgarniac za szybko, tak mnie sie wydaje smile.gif

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Silnik seicento 1100 jest jednym z najlepiej zaprojektowanych i

> wykonanych silników. Jednostka ta dysponuje tak dużym zapasem

> wytrzymałości, że możemy, w rozwiązaniach sportowych, zwiększyć

> moc tego silnika ponaddwukrotnie (115-120 KM), a obroty chwilowe

> do 10 000 obr./min.

> pozdr.

podaj linka skad to sciagnoles wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.