Skocz do zawartości

Woda w kabinie


Misieq

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram dzisiaj rano autko i nagle szok... Na rolecie bagaznika nieduza kaluza wody. Znajduje sie ona dokladnie na pierwszym odcinku rolety za fotelami (pomiedzy pretami robi sie zaglebienie).

Sprawdzilem dywaniki, tapicerke i wszystko suche. Tylko na rolecie jest woda. Owszem jak pada to szybki mi dosc mocno paruja (na weekend jesli pogoda dopisze planuje przeglad odplywow, wymiane fitra pp itp), ale skad by sie z nich miala woda wziac akurat na rolecie?

Macie jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapie z rynienki pod ta czarna listwa (pod relingiem)

albo na mocowaniu relingu na 2 sruby

albo miejsce zgrzewu sie rozszczelnilo

sciagnij os srodka plastiki

odkrec reling na koncu

sciagnij plastikowa czarna listwe na dachu

wyczysc, zobacz, przesmaruj siliconem i bedzie git

aby sie upewnic czy to tam leci mozesz wziasc waz z woda pod cisnieniem od podlewanioa ogrodka i psikaj na dach pod ta czarna listwe - na 90% zacznie leciec woda do srodka

TTTM i ja TTMialem ale naprawilem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otwieram dzisiaj rano autko i nagle szok... Na rolecie bagaznika

> nieduza kaluza wody. Znajduje sie ona dokladnie na pierwszym

> odcinku rolety za fotelami (pomiedzy pretami robi sie

> zaglebienie).

> Sprawdzilem dywaniki, tapicerke i wszystko suche. Tylko na rolecie

> jest woda. Owszem jak pada to szybki mi dosc mocno paruja (na

> weekend jesli pogoda dopisze planuje przeglad odplywow, wymiane

> fitra pp itp), ale skad by sie z nich miala woda wziac akurat na

> rolecie?

> Macie jakis pomysl?

Miałem tak samo. U mnie było to pęknięcie zgrzewu wzdłuż dachu pod czarną listwą. Odkręciłem reling (tylko śrubę z tyłu - pod tapicerką i plastikową listwą w bagażniku, którą niestety trzeba troche zdemontować), i uszczelniłem silikonem samochodowym. Na razie spokój, ale zauważyłem to samo z przodu - mokra tapicerka w lewym górnym narożniku. Pewnie trzeba uszczelnić na całej długości zgrzewu.

Powodzenia 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawie to rozebralem. Faktycznie musi ciec gdzies na zgrzewie. Na tyle co zdolalem pod tapicerke wcisnac palce to mokro tam jest jak cholera (juz wiem dlaczego mi tylne szyby tak parowaly strasznie).

Mam tylko pytanie uszczelniacie to z zewnatrz silikonem czy od srodka jakos?

Poki co udalo mi sie relimg odkrecic, plastik na rynience tez zdjalem, tak samo jak plastiki w srodku. Tyle, ze pas trzyma mi ten plastik i nie mozna go zdjac do konca (macie moze pojecie jak go zdemontowac? juz przez to silowanie z tym mi plastik, ktory zaslania srube przy pasie pekl). A do tego tapicerka jest trzymana takim szarym czyms z klapka (na EPC wypatrzylem, ze to do mocowania siatki) i tez tego cholerstwa nie moge zdjac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj wlasnie sie tym zajalem, uszczelnilem te szwy dachowe uszczelniaczem dekarskim, brazowym, bo taki akurat mialem, ale tez mnie zastanawia jak to mocowanie siatki zdemontowac, na szczescie nie musialem tego robic, bynajmniej nie na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy od gory? Pod tym plastikiem co rynienke przykrywa?

dokladnie tak, troche bylo rozbierania od srodka, ale ogolnie robota szybko poszla, mam nadzieje ze zaparowane szyby z tylu to juz historia, a na marginesie kaluza na rolecie byla ciagle, a dach od wewnatrz pod podsufitka caly byl pokryty skraplajaca sie woda grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.