Skocz do zawartości

Czy to może jakoś zaszkodzić elektryce?


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś mała przygodę z wyciekiem płynu chłodniczego przez pęknięty przewód przy reduktorze. Płyn rozprysnął się po całej komorze silnika trafiło też troszkę na altka. Zresztą wyobraźcie sobie małą dziurkę i wysokie ciśnienie płynu. Czy to może mieć jakieś negatywne skutki dla elektryki lub innych podzespołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, miałem dokładnie ten sam epizod w niedzielę wieczorkiem. Wracam sobie do domu a tu na jednym z postojów siwy dym wydobywa mi się spod maski.

Okazało się, że pękło mo kolanko z reduktora i psikało na wydech. Zrobiłem ( po ciemku, parząc się o gorące elementy silnika wink.gif ) obejście-połaczyłem oba węże z parownika rurką miedzianą.

Podziałało ale na chwilę- węże były napięte w łuk i pękły... no i znowu psikało po silniku.

Po kolejnym remoncie na stacji paliw i zakupie płynu Borygo za 45zł / 5l (najdroższe Borygo jakie kupiłem dotąd: w Auchan mają za 25zł to samo) jakoś dokulałem się do domu. Nie muszę chyba dodawać, że wkur...nie moje nie miało granic angryfire.gif... sciana.gif

następnego dnia wizyta u gazownika, wymiana kolanek i gitara waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to wymiane zrobie jutro sam tylko ciągle mam nadzieje ze altkowi

> nic nie bedzie.

No a jak w zimie jeździsz po solance to też martwisz sie o altka??

Przecież on czasami pływa w solance i specjalnie mu to nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po kolejnym remoncie na stacji paliw i zakupie płynu Borygo za 45zł /

> 5l (najdroższe Borygo jakie kupiłem dotąd: w Auchan mają za 25zł

Kupiłbym wodę destylowaną. Na dojazd wystarczyłaby na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.