Skocz do zawartości

za dużo oleju


tantal45s

Rekomendowane odpowiedzi

> to naprawde wspaniały... "mechanik"

> masz jakieś ubytki typu "pocenie się silnika"? wtedy szybciej się

> rozejdzie

minimalne..

troche sie boje czy to nie bedzie miało wpływu na zwiekszone ciśnienie oleju, czy nie wydmucha mi uszczelki, itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój wspaniały mechanik wlał mi ok 0,5 l oleju za duzo do uniaka 1,0

> gaźnik

> muszę spuścić nadmiar?

Dla pewności weź cienki wężyk i strzykawkę i wyciągnij przez otwór na bagnet. Mnie jak taki jeden wesołek wlał za dużo to wzmogły się wycieki i pluło trochę przez odmę do puszki filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spusc koniecznie - moj mechanik zawsze mi wlewa mniej niz max mozliwe bo - uwaza ze za duzo oleju zle robi silnikom w uno - sam zauwazylem ze jak jest duzy poziom oleju u mnie to wali uszczelkami a jak mniej to niewycieka az tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój wspaniały mechanik wlał mi ok 0,5 l oleju za duzo do uniaka 1,0

> gaźnik

> muszę spuścić nadmiar?

raczej nic nie powinno sie stac. to MAX na bagnecie jest wymierzone z duzym zapasem bezpieczenstwa.

nadmiar oleju nie ma zadnego wplywu na jego cisnienie w ukladzie olejenia ani takze wlasciwie na cisnienie w skrzyni korobowej, gdyz ta jest przewietrzana do atmosfery albo do ukladu dolotowego.

jezeli jednak chcesz koniecznie miec MAX to odessij sobie przez bagnet dlugim wezykiem. takim jaki stosuje sie do napowietrzania akwariow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.