Skocz do zawartości

wymiana silnika w moim uno


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

Fiat Uno rocznik 1992, pojemnosc 1.1 benzyna. Samochod przejechane ma ok 165tys km. Niestety silnik jest juz slaby, przydalby mu sie gruntowny remont lub jego wymiana. Chodzi jak maly "traktor". Predkosc max to tylko 105-110km/h (mi to wystarcza, jednak 3-4 lata temu bylo lepiej), samochod mial wiekszego kompa itd. Chcialbym kupic jakis uzywany silnik do niego z malym przebiegiem. Nie zalezy mi na super osiagach, glownie na ciszy. Widzialem ze na allegro silniki sa od 400-700zl. Chcialbym sie dowiedziec czy mozna do niego wlozyc jakis silnik np. 1.3 benzyna z roku 1996 z przebiegiem do 80tys? Czy taka gra jest wogole warta swieczki, niestety na mechanice sie znam slabo. I ostatnie pytanie, mam w rodzinie osobe ktora zna sie na mechanice, czy w dwojke da sie przelozyc silnik czy potrzebne sa jakies specjalnie przyrzady?

Wybaczcie za durny post, ale szukam jakis rad :-)

ps. czym mozna usunac pozostalosc kleju po listwach bocznych? bo nie moge tego domyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten silniczek jakoś molutko wytrzymał mój ma 260kkm i jeszcze fajnie chodzi i nawet pod 160 go idzie rozpędzić

a w dwoch powinniście dać sobie rade z takim silniczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. czym mozna usunac pozostalosc kleju po listwach bocznych? bo nie

> moge tego domyc

Benzyną lakową, tania, bardzo skuteczna, nie niszczy lakieru.

A z tym silnikiem - moze potrzebna mu jest porządna regulacja, likwidacja nieszczelności itp? Przebieg jest przecież bardzo mały, a używany silnik to większa loteria niz toto-lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje najpierw sprawdzić kompresję, zdjąć głowicę, może np sama głowica/zawory są uszkodzone i nie trzyma kompresji, albo coś innego się stało

ja bym zaczął od kompresji i pozniej głowice obejrzeć

a jak wymieniać to na 1.2 75KM z punto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.