Skocz do zawartości

pompa paliwa a LPG w CQC 700


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Takie pytanie do zagazowanych właścicieli CQC 700 z gaźnikiem aisan.

Gdzie macie umieszczony zawór odcinający paliwo, czy jest to przed pompką paliwa, czy też za (na odcinku od pompki do gaźnika).

Może tu coś się szybciej dowiem.

pozdrofki 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka gaźnikowych aut z gazem i zawsze montowałem odcięcie przed pompą. raz gazownik przekonał mnie, że powinno być jednak za pompą. po ok 2 miesiącach zrobiła się dziurka w przewodzie paliwowym i benzyna tryskała sobie strumyczkiem na rozgrzany silnik. od tego czasu już zawsze odcięcie mam przed pompą.

aha, gazownik przekonywał mnie, że popma nie może chodzić na sucho, bo się zatrze. raz rzeczywiście miałem taki przypadek w corsie A 1.2, ale pompka kosztowała mnie 30 zł, czyli dużo mniej, niż skutki pożaru komory slnikowej, więc myślę, że i tak było warto.

teraz mam auto z wtryskiem i mam odcięcie elektrycznej pompy. gazownik mi też odradzał, ale tutaj już pompa pracująca cały czas tak samo może się zatrzeć, jak pompa w mechaniczna pracująca na sucho, a że elektryczna jest dużo droższa, to ją odciąłem na gazie i jestem zadowolony.

soki za mały OT, ale pociągnąłem o tych pompach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Takie pytanie do zagazowanych właścicieli CQC 700 z gaźnikiem aisan.

> Gdzie macie umieszczony zawór odcinający paliwo, czy jest to przed

> pompką paliwa, czy też za (na odcinku od pompki do gaźnika).

> Może tu coś się szybciej dowiem.

> pozdrofki

Ja mam za pompką - właśnie z powodu możliwości jej zatarcia a co najmniej szybkiego zużycia. Co do możliwości przedziurawienia przewodów i pożaru - to niebezpieczeństwo nie jest dużo większe niż w samochodzie bez instalacji LPG bo w CC 700 przewody z paliwem idą do pompki nad silnikiem. Więc dobre przewody a będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.