Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ghost2255

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ghost2255

  1. Amayama.com tam znajdziesz numery części. Do diagnostyki Techstream z witaminami i ryżowy interfejs. Może być nawet najtańszy MiniVCI za kilkadziesiąt zł.
  2. ghost2255 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    OK, niech się pojawią inne filmy to będzie można opiniować czy to jednostkowy przypadek czy nie. Dla mnie to mimo wszystko słabe, że w MPI wywala dziury w dwóch tłokach. Jeden zawsze może być wadliwy. Ale dwa? To już jakaś wskazówka. Przynajmniej dla mnie. No i rysy na wałkach i progi na cylindrach. Wszystkich. Ja nie lubię ryzyka i robienia testów chińczykom za swoje pieniądze. Ale ktoś może myślec inaczej. Warto znać jak najwięcej faktów aby mieć obraz produktu.
  3. ghost2255 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Na razie opinie o naprawach gwarancyjnych chińskich aut nie są najlepsze. No i rozbierany silnik miał nie więcej jak rok i niewielki przebieg a dziury w dwóch tłokach. TSI ze znacznie większym przebiegiem i wiekiem a materiały jednak trwalsze.
  4. ghost2255 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Chińczycy chyba coś źle zrozumieli i produkują samochody nie w dwa lata, ale na dwa lata: Polecam fragment o wałkach rozrządu i powierzchniach cylindrów.
  5. Tyle zachodu i nie sprawdziłeś alternatora? On jak najbardziej może być przyczyną
  6. Ale chociaż zardzewieje. I to z całą pewnością. No chyba, że Toyota. To akumulator na pewno padnie zaraz po wyjeździe z salonu
  7. Zwalnia skutecznie. Jest przewidywalnie. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś na to narzekał kiedykolwiek.
  8. Żuk to niedościgniony ideał. Tam wszystko było najlepsze
  9. Hybrydy nie hamują silnikiem, tylko odzyskują energię kręcąc generatorem. Dla bezpieczeństwa jest możliwość włączenia B i hamowania silnikiem aby odciążyć hamulce na długich zjazdach. Tak jest w Toyotach.
  10. Rekuperacja lub hamowanie silnikiem spalinowym. W zależności od auta. Występuje w hybrydach.
  11. Przez 3 lata jeden raz zdarzyło mi się niechcący wrzucić B. Jak pierwszy raz wsiadłem za kierownicę. Potem już nigdy więcej.
  12. Po co ma jeździć jakąś Toyotą? Ejaj już mu powiedział(choć troszkę nakłamał o szczegółach technicznych), że Toyoty są gorsze, bo maja prostszy, niezawodny napęd, który mało pali. Ale ma słabsze osiągi od chińskiej konkurencji. A jak wiadomo-hybrydy kupuje się tylko dla osiągów i mocy. Przecież nikt nie wybierze napędu hybrydowego dla spalania czy niezawodności.
  13. Teraz też mam auto które w zasadzie nie ma skrzyni biegów. Więc uściślę. Musi być auto bez pedału sprzęgła. Miałem A-klasę z automatycznym sprzęgłem i to też było fajne.
  14. Automatyczna skrzynia. Jakakolwiek. Hydrokinetyk, CVT, DSG, ASG. Każda. Byle nie manual.
  15. ghost2255 odpowiedział Camel na temat - Motokącik
    Zaraz przyjdzie Zenek i ci wytłumaczy, że tylko ci się wydaje, bo Toyota nie umie robić aut i to wcale nie wina akumulatora ani immobilizera.
  16. ghost2255 odpowiedział Camel na temat - Motokącik
    Ktoś pisał, że problemem nie jest pobór prądu w czuwaniu, tylko zbyt duża czułość systemu i częste wybudzanie gdy złapie pilota w swoim zasięgu.
  17. Nie zdążysz pomyśleć, że czegoś potrzebujesz a chińczyki już to sprzedają.
  18. ghost2255 odpowiedział Jaruga na temat - Motokącik
    Zmora współczesnych aut. Ja już w dwóch autach montowałem czarną siatkę aluminiową. Wolę wydać kilkadziesiąt złotych zamiast kilkaset lub więcej na późniejszą naprawę.
  19. "Założyłem prawie pół roku temu akumulator EXIDE EL550 55Ah EFB w bagażniku C-HR II 2.0 PHEV z roku pańskiego 2024. Wybaczcie że nie podam jego aktualnego amperażu i napięć, po prostu mam święty spokój od czasu gdy go nabyłem, wtyczka IBS jest podpięta. Podczas wizyty w KURO 2.0 (gorąco polecam bo profeska) usłyszałem że jest idealnie naładowany, stąd legendę o informowaniu ECU w C-HR II 2.0 o założeniu akumulatora większego niż fabrycznie zakładany 45Ah należy włożyć między inne legendy i baśnie." "Moja obserwacja (co prawda z Rav4 ale temat ten sam): Od prawie dwóch lat mam nowy akumulator wymieniony przez ASO. Poprzedni potrafił paść po 12 dniach stania. Założyłem w zimie ten voltomierz z bluetooth i obserwuję. Gdy było zimno akumulator był ładowany 14,4 V przez cały czas. Na długiej trasie gdzies po 4 godzinach napięcie spadło do 12,6. Teraz gdy jest już ciepło i auto jeździ codziennie to napięcie ładowania wzrasta do 14,4 zaraz po uruchomieniu. Ładuje tak przez parę minut i potem spada do 13,5V i za chwilę do 12,6. Tak się utrzymuje aż do momentu gdy się zatrzymam i zacznę wykoywać jakieś manerwy typu parkowanie, wjazd na posesję itp. Nie mam bladego pojęcia skąd skubany wie ale może analizuje prędkość, kąty skrętu kierownicy, przerzucanie D,R itd. Gdy przełączam na P napiecie spada. Gdy natomiast auto postoi kilka dni - np. dzisiaj jechałem po 4 dniach przerwy, to ładowanie wyższym napięciem 14,4V trwało przez całą jazdę (trzy odcinki po ok 10 min jazdy po miescie). Pod koniec spadło do 12,6V Moim zdaniem układ analizuje jaki prąd przy jakim napięciu plynie do akumulatora i po tym odczytuje stopień naładowania. 12,6V oznacza to, że samochód nie ciągnie z akumulatora, bo to napięcie jest wyższe od spoczynkowego. Po wyłączeniu zaplonu mam 12,4, po paru dniach stania 12-12,2 V Faktycznie wydaje się trochę malo ale może to być albo błąd woltomierza albo "uroda" tego akumulatora. Problemy z rozładowaniem IMHO wynikają zza dużego poboru pradu na postoju (jakies dokladki typu BLE czy inne cudo) i stosunkowo małej pojemności tych akumulatorów. Algorytm ładowania jest ok. Analizuje stopień naładowania i jesli jest za mały to ładuje. Jak jest ok to utrzymuje napięcie ciut wyzsze od spoczynkowego aby nie drenować go w czasie jazdy. I tyle." Źródło: Forum.Toyotaklub.org.pl Zenuś, z ciekawości: ile lat jeździsz hybrydową Toyotą? Jak twój akumulator?
  20. Może pompka kręci, ale nie zawsze pompuje? Najbardziej pasuje do objawów.
  21. Za kilka miesięcy zatańczą i zaśpiewają, żebyś wziął za 130kpln.
  22. Tak. Masz 100% racji. Jak zawsze.
  23. Nie chce mi się juz dalej bić tej piany o akumulatorach. Mam kolejną Toyotę z salonu i nie mam boostera. Lubię życie na krawędzi. Co do spalania 7 litrów, to nawet nie chce mi się tłumaczyć jak działa GPF. Może w innych markach jest inaczej, ale takich postów jest mnóstwo. Udowodniłeś, że Toyota jest najbardziej awaryjną marką na rynku. Chińczycy przodują we wszystkim, a światowe marki właśnie bankrutują. P.S. Wstaw wreszcie zdjęcie swojego chińskiego auta, lub powiedz ile można wyciągnąć na tych opiniach.
  24. I taki ostateczny werdykt opierasz na jednym wpisie z forum? Całkowicie ignorując wiele innych, gdzie po wymianie akumulatora lub akumulatora+ECM problemy zniknęły całkowicie?
  25. Pewnie jak zwykle masz całkowitą rację. Toyota nie przyznaje się do błędu, dlatego wymienia moduły i akumulatory. Tak to działa. Jakby się przyznała, to by nie wymieniała. Oczywista oczywistość. Na szczęście ludzie już się zorientowali i zupełnie przestali kupować ten szajs i rzucili się na chińskie produkty, dzięki czemu Toyota jest ogonie we wszelkich rankingach a chińskie marki niezagrożone na pierwszym miejscu. Do tego te losowe awarie Toyot, wielomiesięczne czekanie na podstawowe części. A nie, zaraz.............chyba jednak odwrotnie

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.