Skocz do zawartości

Klamki w Punto1


NOWOPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnimi czasy mam problemy z klamkami i to z dwóch stron. Od strony kierowcy klamka "nie odbija" i przez co czasami nie dają się zamknąć drzwi, natomiast z drugiej strony od wewnątrz rączak za pomocą której otwiera sie drzwi ma tak samo. Domyślam się że są tam jakieś sprężynki. Czy dużo czasu trzeba poświęcić żeby się do nich dostać i co ewentualnie oprócz sprężynek może być powodem "nie odbijania". Może ktoś mnie oświecić w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co ewentualnie oprócz sprężynek może być powodem

> "nie odbijania". Może ktoś mnie oświecić w temacie?

Zardzewiale "oski" na ktorych poruszaja sie klamki - to jest powod nr 1 tego problemu we wszystkich Fiatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli bez rozbierania klamek się nie obejdzie?

Możesz spróbować bez rozbierania. Unieść klamkę i strzelic tam ze dwa, trzy razy WD40, ale nie ma gwarancji, że będzie ok. Najlepiej wyjąć klamki i porządnie natłuścić to miejsce, ja to zrobiłem jakimś smarowidłem pod nazwa wazelina techniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem podobną przypadłość.Jak pisali wcześniej koledzy wziąłem wd-40 podniosłem klamkę i na jej obu końcach dołożyłem smarowidłem.A potem góra dół tak z x razy i znów wd-40.Pomogło bez rozbierania i teraz jest waytogo.gifOd tej pory przynajmniej raz na dwa tygodnie powtarzam tą czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Ostatnimi czasy mam problemy z klamkami i to z dwóch stron. Od strony

> kierowcy klamka "nie odbija" i przez co czasami nie dają się

> zamknąć drzwi, natomiast z drugiej strony od wewnątrz rączak za

> pomocą której otwiera sie drzwi ma tak samo. Domyślam się że są

> tam jakieś sprężynki. Czy dużo czasu trzeba poświęcić żeby się

> do nich dostać i co ewentualnie oprócz sprężynek może być

> powodem "nie odbijania". Może ktoś mnie oświecić w temacie?

Ośka rdzwieje. Latem walczylem ponad godzine ze zdemontowana klamka kierowcy - cel rozruszanie. Samrowanie wszystkimi smarowidlami jakie byly pod reka. Dziala do dzis. Oczywiscie, wczesniej, przed demontazem probowalem Wd-40, ale stan oski byl juz na tyle kiepski, ze rady nie dalo bez rozbierania.

Obecnie mam juz 2 kolejne do renowacji.

BTW. Zastanawiam sie jednak czy aby nie zakupic na Allegro nowych. Poki co widze same chinskie podroby. Mial ktos z nimi stycznosc? Wytrzymuja wiecej niz 1 zime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chodzi o wewnętrzne klamki to mi pękła spręzyna, o ile pamiętam sprężyny nie dało się kupić tylko cała klamke za 40 zł zlosnik.gif, kupiłem klamke z Cieniasa wyciągnałem spręzyne troche ją podgiołem i wsio działa, cała klamka z cieniasa kosztowała 6,50 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.