Skocz do zawartości

Swiadectwo homologacji butli/instalacji gazowej


QBUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie smile.gif.

Mam pewien problem (a raczej moj brat)...

Rok temu przekazalem mu moje zagazowane uno. Wczoraj pojechal zrobic nim przeglad techniczny i okazalo sie, ze nie mamy do niego papierow homologacyjnych butli oraz calej instalacji (ktora montowal poprzedni wlasciciel). Przez 5 lat nikt mnie o te papiery nie prosil podczas przegladow (mialem szczescie), no ale teraz zaczal sie problem.

O ile swiadectwo montazu calej instalcji jest do przejscia (nie jest takie istotne - poza tym mozna jechac do gaziarzy i jakos sie to da zalatwic), o tyle swiadectwo samego zbiornika to rzecz nie do przejscia (chyba w 4 stacjach odmowili podbicia przegladu).

Czy ktos z Was zalatwial moze kiedys duplikat takiego swiadectwa (butla STAKO)?

Przypuszczam, ze wystarczy zadzwonic do producenta, podac numer seryjny butli i dosla takie swiadectwo dla tej konkretnej butli?

A jesli nie dosla, to jak wyglada procedura legalizacji butli i gdzie sie ja wykonuja? Chyba w takim wypadku trzeba zrobic jakies testy cisnieniowe i takie tam (jak przy przedluzaniu waznosci butli po 10 latach)?

Z gory dziekuje za pomoc wszystkim i pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktos z Was zalatwial moze kiedys duplikat takiego swiadectwa

> (butla STAKO)?

> Przypuszczam, ze wystarczy zadzwonic do producenta, podac numer

> seryjny butli i dosla takie swiadectwo dla tej konkretnej butli?

Dokładnie. Koszt nieco ponad dwa lata temu to ok. 30PLN.

> A jesli nie dosla, to jak wyglada procedura legalizacji butli i gdzie

> sie ja wykonuja?

Nie opłaca się - lepiej kupić nową butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.