Skocz do zawartości

Imobilaiser? blokada? mam problem...


Spiller

Rekomendowane odpowiedzi

witam

problem jest następujący:

uruchamiam auto (wkładam kluczyk w stacyjke), wyjeżdżam z garażu, wysiadam z auta pozostawiając je uruchomione, wsiadam spowrotem iiiiii.... oglądam kontroli na desce rozdzielczej - zapaliły sie kierunkowskazy i świecą światłem stałym (wyłacze silnik kierunkowskazy ściecą światłem pulsującym), wyjme kluczyk ze stacyjki, włożę go ponownie przekręce w pierwszą pozycję (akumulator) i pokazuje sie kontrolka w postaci kluczyka z napisem "code" - [mruga przez chwilkę i gaśnie] (auto da sie uruchomić tylkoże nadal świecą kierunkowskazy)

jedynym sensownym rozwiązaniem jest kilkakrotne wciśnięcie przycisku ogrzewania tylnej szyby - wtedy ta "blokada" ustępuje... co z tym zrobić? da sie to usunąć albo poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny immo, nie jest w żaden sposób połączony z kierunkowskazami, tak więc albo masz gdzieś zwarcie, albo działa jakiś dodatkowy system zabezpieczający. Kontrolka code nie powinna mrygać tylko zaświecić się światłem ciagłym i zgasnąć po ok 2 s od przekręcenia kluczyka w pozycję zapłon.

PS: poczytaj podwieszony FAQ kącikowy. Wiem że nie czytałeś bo m.in. profil masz nie uzupełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam, że świecą wszystkie kierunkowskazy.... tak jakby sie włączyły światła awaryjne tylkoże przy włożonym kluczyku w stacyjce świecą światłem stałym a przy wyjętym światłem pulsacyjnym... ktoś kiedyś mówił, że w bravie przy włożonym kluczyku i otwartych drzwiach słychać jakby piknięcia..... u mnie tego nie dostrzegłem.... wogle nie wiem jak to działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze dodam, że świecą wszystkie kierunkowskazy....

Nic dziwnego każda strona jest podłączona szeregowo

> ktoś kiedyś mówił, że w bravie przy włożonym kluczyku i otwartych drzwiach słychać jakby piknięcia.....

U mnie też nie, masz jakiś inne zabezpieczenie. Może np. alarm z funkcją antynapadu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedzieć gdyż jestem właścicielem tego auta od niedawna. poprzednia właścicielka wspominała jedynie o imobilaiserze... (wiadomo jak to kobiety... niewiele wiedzą o autach) wiem jeszcze, że auto posiada autoalarm na pilot tylkoże jest on obecnie wyłaczony (na 100%). Jest jeszcze centralny zamek uruchamiany przez włożenie kluczyka w drzwi ale on nie sprawia żadnych problemów. ehh... pomocy... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trudno mi powiedzieć gdyż jestem właścicielem tego auta od niedawna.

> poprzednia właścicielka wspominała jedynie o imobilaiserze...

> (wiadomo jak to kobiety... niewiele wiedzą o autach) wiem

> jeszcze, że auto posiada autoalarm na pilot tylkoże jest on

> obecnie wyłaczony (na 100%). ehh... pomocy...

Ja bym stawiał na jakies odciencie typu terminator z funkcja antynapadu ze ci gaśnie po otwarciu drzwi tzn po jakims czasie od ich otwarcia. ALe w sumie mnie dziwi ze nie musisz nic dotykac lub wylaczac przy odpalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wsiada cała załoga do auta, wkładam kluczyk w stacyjke, odpalam auto i jedziemy bez problemu. problem mam gdy otworze drzwi bo jak już pisałem włączają sie kirunkowskazy i świecą światłem stałym, ale autem moge sie dalej poruszać bez problemu... dopiero szybkie kilkakrotne wciśnięcie guziczka ogrzewania tylej szyby wyłacza to ustrojstwo.... mad.gif

wydaje mi sie, że to "ogrzewanie szyby" to jest jakiś kod awaryjny... może faktycznie trzeba gdzieś dotknąć kluczem czy coś? nie mam pojęcia....?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie wsiada cała załoga do auta, wkładam kluczyk w stacyjke,

> odpalam auto i jedziemy bez problemu. problem mam gdy otworze

> drzwi bo jak już pisałem włączają sie kirunkowskazy i świecą

> światłem stałym, ale autem moge sie dalej poruszać bez

> problemu... dopiero szybkie kilkakrotne wciśnięcie guziczka

> ogrzewania tylej szyby wyłacza to ustrojstwo....

> wydaje mi sie, że to "ogrzewanie szyby" to jest jakiś kod

> awaryjny... może faktycznie trzeba gdzieś dotknąć kluczem czy

> coś? nie mam pojęcia....?!

Nio ciekawa sprawa moze jakies zwarcie chyba bez elektyka sie nie obejdzie albo zadzown do osoby od ktorej kupiłes auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie przy kupnie auta rozmawialiśmy na ten temat i kobieta mowiła, że podczas uruchamiania auta nigdy nie wykonywała żadnych czynności dodatkowych.

rozmawiałem jeszcze ze znajomym i podpowiedział mi, że może występować coś takiego jak niezgodność kodu kluczyka ze stacyjką... jest takie coś wogle? albo że kluczyk jest rozkodowany (choć jest orginalny, nie dorabiany tak samo jak stacyjka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> problem jest następujący:

> uruchamiam auto (wkładam kluczyk w stacyjke), wyjeżdżam z garażu,

> wysiadam z auta pozostawiając je uruchomione, wsiadam spowrotem

> iiiiii.... oglądam kontroli na desce rozdzielczej - zapaliły sie

> kierunkowskazy i świecą światłem stałym (wyłacze silnik

> kierunkowskazy ściecą światłem pulsującym), wyjme kluczyk ze

> stacyjki, włożę go ponownie przekręce w pierwszą pozycję

> (akumulator) i pokazuje sie kontrolka w postaci kluczyka z

> napisem "code" - [mruga przez chwilkę i gaśnie] (auto da sie

> uruchomić tylkoże nadal świecą kierunkowskazy)

> jedynym sensownym rozwiązaniem jest kilkakrotne wciśnięcie przycisku

> ogrzewania tylnej szyby - wtedy ta "blokada" ustępuje... co z

> tym zrobić? da sie to usunąć albo poprawić?

Dziś nieświadomie włączyłem takie coś, później ni pilot, nikluczyk nie działały. Na szczęście miałem instrukcję alarmu . Daj na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> występować coś takiego jak niezgodność kodu kluczyka ze

> stacyjką... jest takie coś wogle? albo że kluczyk jest

> rozkodowany (choć jest orginalny, nie dorabiany tak samo jak

> stacyjka)

Weź drugi kluczyk i sprawdź. Jak by co to na śmieciach jest instrukcja jak zakodować obydwa klucziki przy uzyciu klucza "matki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź drugi kluczyk i sprawdź. Jak by co to na śmieciach jest

> instrukcja jak zakodować obydwa klucziki przy uzyciu klucza

> "matki".

no ale jeśli nikt nigdy nie bawił sie kluczykami w tym aucie i skoro poprzednia właścicieka nigdy nie miała problemu z kluczykiem to czy samoistnie kluczyk może sie rozkodować? bo może te kluczyki są ok i nie trzeba ich przekodowywać..?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.