Skocz do zawartości

esh.. niefabryczny szyberdach CIEKNIE - p o m o c y


jaktob77

Rekomendowane odpowiedzi

ESH.. no ma sie polot i fantazje.. jak wiecie kiedys tam ze dwa lata temu albo i dawniej wstawilem szyber.. wszystko super.. poza jednym ale.. franca cieknie.. nie po uszczelkach.. nie na wcieciu go w dach.. tylko na "gumce" na ktorej "lezy" szyba.. woda dostaje sie pod szybe i cieknie kropelkami do srodka.. ktos ma jakis sposb na to? uszczelka na ktorej lezy szyba jest chyba integralna czescia ramy do calego dachu.. i nie mam pojecia jak to uszczelnic.. "nalac" jakas gume? jesli tak to jak? nie wiem juz co.. poradzcie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat jest takie - każdy szyberdach cieknie, fabryczne ciekną i to bardzo ale są tak zrobione, że woda wylewa się na zewnątrz przez system rynienek...

Ty możesz próbować zrobić uszczelki z silikonu (Gasket Maker). Czyli zdejmujesz dach i kładziesz cienką warstwę silikonu na szybie i na uszczelce w dachu, czekasz aż silikon zwiąże (kilka godzin) i dopiero składasz i zamykasz dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje zdanie na ten temat jest takie - każdy szyberdach cieknie,

> fabryczne ciekną i to bardzo ale są tak zrobione, że woda wylewa

> się na zewnątrz przez system rynienek...

> Ty możesz próbować zrobić uszczelki z silikonu (Gasket Maker). Czyli

> zdejmujesz dach i kładziesz cienką warstwę silikonu na szybie i

> na uszczelce w dachu, czekasz aż silikon zwiąże (kilka godzin) i

> dopiero składasz i zamykasz dach.

no wlasnie..w fabrycznych nie leci woda do srodka.. esh.. dalem ciala z tym dachem.. po cholere mi to bylo to nie wiem :/

ale poszukam tego cudenka - dzieki za rade wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no moj kiedys tez nie ciekl

> a wracajac do silikonu - to po wyschnieciu jest taki "gumowaty" czy

> twardnieje na maksa? bo jakby nie patrzyl szyba musi pracowac

> troszke chociaz..

jest gumowaty. silikonowy no zeby.GIF

anyway, nie bój się, będzie jak guma waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się wyleczyłem z wypas webasto

nie wiem czy lepszym rozwiazaniem nie jest ciecie dachu na slupkach i wstawianie takiego co ma fabryczny szyber.. to chyba mniejsze zlo.. bo z takimi to zawsze te uszczeleczki predzej czy pozniej zaczna przeciekac..:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się wyleczyłem z wypas webasto

Już kiedyś pisałem o dokładanych dachach (miałem Inalfa-Farmont w PI) - IMO, rozważywszy wszystkie plusy i minusy, nie warto: fabryczny szyberdach nie jest i nawet nie musi być szczelny, bo sprawę załatwia sama konstrukcja dachu, w przypadku dokładanego okna dachowego jedyne co gwarantuje szczelność, to uszczelka. Latem np. przytrzaśnie Ci się suchy listek między uszczelką a dachem, nawet tego nie zauważysz, a w nocy spadnie deszcz i rano masz w aucie małe jeziorko. no.gif

A jeśli już się bardzo chce, to właśnie koniecznie jakiejś "porządnej" firmy, typu Webasto, Inalfa-Farmont, itp. - tak żeby nie było problemów np. z dokupieniem uszczelek za dwa-trzy lata, itd. Mniejsze firmy, nawet jeśli nie zniknęły z rynku zlosnik.gif, nie zawsze gwarantują dostępność części zamiennych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.