Skocz do zawartości

[Sprzęgło] docisk, sklep, robota...


lessero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono...

Chcołbych uzyskac parę informacji...

1. Objaw - wsciskam sprzęgło i w tym momencie dochodzą mnie fantastyczne wprost dzwięki spod maski, nawet głośne a i denerwujące...(coś jak liście niekoniecznie w dmuchawie) podczas jazdy (toczenia się na biegu) stopnowo ucicha aż do ponownego użycia sprzęgła => czy to padające łożysko dociskowe?

2. Wymieniamy cały komplet...tarcza + docisk + łożysko? Czy warto z Alledrogo... od kogo Czy macie jakiś godny polecenia sklepik na Lędzinach, Tychach, Mysłowicach?

3. Magika mam upatrzonego w Bieruniu (majster robi w ASO a po godzinach w garażu), chyba że inne oferty...

4. Nastawiam się na Valeo... jakie ceny sklep, a ile za robotę???

5. Prawie 100kkm club - czyli chyba warto zmienić olej w skrzyni...

Pozdrawiam... dzięki za odp... do jutra... idę spać bo mnie w robocie wk... angryfire.gif a kropas dobił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy fakyucznie jakby łozysko powiedzialo 30.GIF,zmieniaj oczywiscie caly komplet,wiele nie oszczedzisz a ryzyko spore ze cos znowu sie posypie tym bardziej ze przebieg juz jest do tego odpowiedni,co do miejsca zakupu i warsztatu niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane:

1. Wymiana całego sprzęgła (tarcza+łozysko+docisk) - Valeo koszt ok 200 zł

2. Można wymienić linkę sprzęgła - koszt około 30 zł

3. Olej w skrzyni - 2x30-35 zł Tutela 75ZC Synth

Za robote winienieś dać w okolicach 200-250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam....

Odebrałem pacjenta po zabiegu - cenowo to wygląda następująco...

Materiał: kompletne sprzęgło Valeo + olej przekładniowy Tutela 75 synth = 360 PLN yikes.gif Z tego wynika że olej był kupiony na Fiacie w Auto-Hit Sklep za bagatela 46,10 PLN 1 Litr a co za tym idzie sprzęgło musiało kosztować ok. 265 PLN

Cena oleju chyba prawdopodobna bo ceny hurtowe netto w necie to 31,5 PLN / brutto 39,0 PLN x marża 20% i wychodzi 46 PLN... Pocieszeniam jest, że jego wymiana przy 200kkm

Czuję się z leksza nabity w butelkę przy sprzęgle... sklepy internetowe - sprzęgło - 220 PLN na Alledrogo 185 PLN Cóż...

Majster chciał sam kupować bo ma pewność i gwarancję na elementy... oslabiony.gif

Robota sprzęgła - 150 PLN a dodatkowo... wymiana uszczelki klawiatury i regulacja zaworów 30 PLN uszczelnienie O ringa przy cewce 20 PLN

W sumie jestem lżejszy o 560 PLN i pełen nadziei, że następne sprzęgło za ho, ho... Majster wróży, że w najbliższym czasie pojawię się z altkiem bo coś głośno chodzi... pad.gif

Ufff....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżam....

> Odebrałem pacjenta po zabiegu - cenowo to wygląda następująco...

> Materiał: kompletne sprzęgło Valeo + olej przekładniowy Tutela 75

> synth = 360 PLN Z tego wynika że olej był kupiony na Fiacie w

> Auto-Hit Sklep za bagatela 46,10 PLN 1 Litr a co za tym idzie

> sprzęgło musiało kosztować ok. 265 PLN

> Cena oleju chyba prawdopodobna bo ceny hurtowe netto w necie to 31,5

> PLN / brutto 39,0 PLN x marża 20% i wychodzi 46 PLN...

> Pocieszeniam jest, że jego wymiana przy 200kkm

> Czuję się z leksza nabity w butelkę przy sprzęgle... sklepy

> internetowe - sprzęgło - 220 PLN na Alledrogo 185 PLN Cóż...

Nie zapominaj o tym, że są jeszcze ze 20 zł zapłaciłbyć za przesyłke. Ceny jak na sklepowe normalne

> Robota sprzęgła - 150 PLN a dodatkowo... wymiana uszczelki klawiatury

> i regulacja zaworów 30 PLN uszczelnienie O ringa przy cewce 20

> PLN

ceny są przystępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapominaj o tym, że są jeszcze ze 20 zł zapłaciłbyć za

> przesyłke. Ceny jak na sklepowe normalne

> ceny są przystępne

w takim wypadku to sie nie oplaca ale umnie bylo ze z alegro mialem za 340 a umnie na dzien dobry chcuiali za byle co 450 a za takie samo juz prawie 500 chcieli sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie jest. Cena oleju troche poraża, można go dostać za 35 zł/litr. Sprawa sprzęgła, cóż,

ja np NIGDY bym nie kupił sprzęgła na allegro. Kupowałem w IC Sachsa i gdyby nie moje znajomości,

nie odzyskałbym kasy, bo się okazało sprzęgło było wadliwe (docisk). Zatem, czasem warto dopłacić

te parę złotych ale mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Adik

Pocieszyłeś mnie z tymi cenami sklepowymi... ale niestety trzeba płacić za komfort pt. wchodzę i kupuję bo towar na półce leży....

@ Maras

- teraz mam ogromny komfort psychiczny zlosnik.gif

@ Wszyscy Pozdrowienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.