Skocz do zawartości

Wyciek plynu miedzy chlodnica a zbiorniczkiem


tatoo

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest to proste. I sama widzialam, sprobuje opisac: jak zagladam pod maske, to po prawe stronie chlodnica jest polaczona z jakims plastikowym zbiornikiem i tam na wysokosci jakies 1/3 od dolu jest wyciek frown.gif Wiecej nie pamietam/ nie potrafie opisac/tej wersji bede sie trzymac, wysoki sadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie dowiedzialam sie, ze moje autko ma taki defekt. Powiedziano

> mi,ze musze wymienic chlodnice. Ile moze kosztowac chodnica do

> uno 1,4 '91, a ile wymiana i gdzie to zrobic we wrocku?

Mechanik w warsztacie wielu rzeczy nie chce naprawiac, zwlaszcza jezeli to sporo zajmuje czasu, a niewiele wypada brac za materialy i w efekcie za robocizne. Plastykowe zbiorniki mozna uszczelnic, kleic, "spawac" roznymi technologiami; a dopiero na koniec kupowac nowa chlodnice ze zbiornikiem. Szkoda, ze nie znam szczegolow; moze cos daloby sie zrobic z tym przeciekiem zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie dowiedzialam sie, ze moje autko ma taki defekt. Powiedziano

> mi,ze musze wymienic chlodnice. Ile moze kosztowac chodnica do

> uno 1,4 '91, a ile wymiana i gdzie to zrobic we wrocku?

Najpierw powiedz, gdzie pojechałaś do mechanika. Bo jak ASO to wiadome, że od razu chca wymieniać cały element. Jeżeli nie cieknie z samej chłodnicy to nie ma sensu jej wymieniać. Może poszło coś na mocowaniu zbiorniczka lub węża. W takim przypadku sklej lub poszukaj na szrocie tej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są specjalne środki do uszczelniania przecieków w ukł. chłodzenia,

> koszt ok 5PLN, do kupienia w każdym sklepie motoryzacyjnym i

> stacji paliw. Nie zaszkodzi spróbować!!!

no.gif nigdy, kiedyś w 125P mi zaklajstrował taki siuwax całą chłodnicę i mi się przegrzewała franca no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzednika bo w tej dziedzinie prowzorka raczej nie wchodzi w gre oslabiony.gif (pamietam odcinek MacGyvera w ktorym do dziurawej chlodnicy dodal jajka, bialko sie scielo i uszczelnilo wszelkie nieszczelnosci i.... pojechal dalej grinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy, kiedyś w 125P mi zaklajstrował taki siuwax całą chłodnicę i

> mi się przegrzewała franca

To trzeba czytać sposób użycia

Ja kiedyś też wsypałem cały pojemniczek (przeznaczony na układ o pojemności 20l) jednorazowo do układu o pojemności 4l i porozrywało mi węże, ale jak się zastosowałem do opisu to było OK i wycieki znikneły!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram poprzednika bo w tej dziedzinie prowzorka raczej nie wchodzi

> w gre (pamietam odcinek MacGyvera w ktorym do dziurawej

> chlodnicy dodal jajka, bialko sie scielo i uszczelnilo wszelkie

> nieszczelnosci i.... pojechal dalej )

Tez widzialem ten odcinek i sie z tego smialem. Niedawno jednak ogladalem discovery, progs "Pogromcy mitow" (tacy dwaj kolesie, ktorzy sprawdzaja rozne mity) i tam tez najpierw zrobili dziure w chlodnicy, tak ze sie lalo. Galy mi yikes.gif i zaliczylem pad.gif jak po wrzuceniu jajka, wyciek ustal !!!!.Moze do swojego niezbednika dorzuce jajko

A za cene preparatu mozesz miec nawet 15 jaj grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To trzeba czytać sposób użycia

> Ja kiedyś też wsypałem cały pojemniczek (przeznaczony na układ o

> pojemności 20l) jednorazowo do układu o pojemności 4l i

> porozrywało mi węże, ale jak się zastosowałem do opisu to było

> OK i wycieki znikneły!!!

No cóż może to kwestai buowy chłodnicy. Ja w każdym razie czegoś takiego nie wsypię nawet po przeczytaniu instrukcji rotfl.gif Przecież ten syf się rozprowadza po całym układzie chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszystkim za rady, najbardziej podobala mi sie ta z jajkiem spineyes.gifsmile.gif Dzieki rowniez za zamieszczone zdjecie, ale akurat wyciek byl tam gdzie wyzej wspomniana rura smile.gif A sprawe juz mam zalatwiona, tzn jednak nowa. Niestety nie dalo sie nic zespawac, skleic, itp., a bylam u 5 (!) specjalistow. Jeszce raz wielkie dzieki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.