Skocz do zawartości

ok 600-700 zł. Jaki zestaw Car audio do UNO-Od podstaw


Evil_Fb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem, mam zamiar sobie wkoncu coś zrobić z muzyką w moim samochodzie... i chce na to przeznaczyć, gdzieś 600 max 700 złoty... i teraz co polecacie?

moje wymagania to... radio z mp3 (koniecznie) i teraz jak juz fundusze pozwolą czy pozostaną... czyli albo 2 albo 4 albo 6 głośników... narazie zatrzymuje się na czterech głośnikach, ale w ostateczności moga byc również dwa, z możliwością później dorzucenia koeljnych dwóch...

co do radia: szukam na allegro jest tam tego masa, ale jakoś nie przekonywuje mnie to co tam widze... frown.gif ... nie dam za radio 400 czy 450 zeta bo to torchę duzo, za nowkę, i to jest wtedy firmowka jakis Keanwood czy Pionieer, no ale jak patrze na te tańsze modele 250-350 zł. to wielke mają wspólnych cech (właściwości możliwości) czy aby napewno się opłaca wkładac 200 złoty wiecej za firmówkę?

głośniki... i tu leżę...jezeli jeszcze chodzi o radio to moge coś powiedzieć, ale na głośnikach się już nie znam frown.gif może ktoś powiedzieć mi jeszcze mniej więcej w jakiej cenie są dobre głośniki? czy to jest kwestia sztuki ok 100 złoty? chodzi mi o głośniki nie takie super profesjonalne, ale taki aby było można sobie ładnie posłuchać mocnej muzy (nie UMC UMC) jako ze jestem fanem cieższej muzyki (<rock) to nie potrzebuje bajerów w stylu tub... chodzi mi o zwykłe jakies ciekawe głośniki...

teraz do jakiego auta:)... mam UNO... jest coprawda problem, bo nie mam kieszeń bocznych, tylko musze je mieć wkręcone w deske rozdz. no i myślę że z przodu bedzie max 100mm a z tyłu już bym chciał te większe 135mmm ale czy ktoś może polecić jakie?

dodatkowe info: teraz mam instalacje radiową, tzn. kable do tylnych głośnikow, oraz do przednich czy też antena... to wszystko jest, czy podczas wymiany radia i głośnikow, bede tez potrzebował jakies lepsze kable? czy mogwe na tych starych użytkować?

co jeszcze mam brać pod uwage szukając sprzetu? i gdzie najlepiej szukać... bo jak widze ceny (u jednej chyba z lepszej firm caraudio "Skalik") to mi nogi się uginają smile.gif ... a wiec gdzie polecacie szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moje wymagania to... radio z mp3 (koniecznie) i teraz jak juz

[...]

> nie dam za radio 400

> czy 450 zeta bo to torchę duzo

Dobre, dobre claps.gifclaps.gif

> firmowka jakis Keanwood czy Pionieer

To mają być firmówki? ROFTL

> tańsze modele 250-350 zł. to wielke mają wspólnych cech

O tak - 4x100W, mega XXXBass i Bayerfull - ale grać nie potrafią passed_out.gif

> (właściwości możliwości) czy aby napewno się opłaca wkładac 200

> złoty wiecej za firmówkę?

Jak masz tak tanio firmówki, to bez zastanowienia.

> głośniki... i tu leżę...jezeli jeszcze chodzi o radio to moge coś

Jak kupisz Panasonixa, Pioniera czy coś w tym stylu - to nie ma sensu kupować czegoś ekstra - i to, w sam raz zmieścisz się z jakimiś bushmenami.

Za 700PLN to kupisz albo przyzwoite (dwa) głośniki, albo przyzwoite (ale bez bajerów) radyjko.

Update.

No, a zapomniałem jeszcze o kablach i wyciszaniu auta - może od tego zacznij. Za tę kasę okablujesz i wyciszysz sensownie autko (we własnym zakresie). Jak się uda, to może jeszcze zostanie na sensowne używane radyjko z CD (ale specjalnie bym na to nie liczył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 700PLN to kupisz albo przyzwoite (dwa) głośniki, albo przyzwoite

> (ale bez bajerów) radyjko.

> Update.

> No, a zapomniałem jeszcze o kablach i wyciszaniu auta - może od tego

> zacznij. Za tę kasę okablujesz i wyciszysz sensownie autko (we

> własnym zakresie). Jak się uda, to może jeszcze zostanie na

> sensowne używane radyjko z CD (ale specjalnie bym na to nie

> liczył).

niezrozumieliśmy się... nie potrzebuje super extra radia, co mnie bedzie słychać kilometr zanim pojadę, chce mieć zwyaczjnie dobre radio, ktore bedzie ładnie odbierąc i nie bedzie CD przeskakwiał przy każdej dziurze...

chodzi mi o jakiś ciekawy zestaw... widze ze i tak niedokładnie mnie czytałeś, bo wlasnie tam pisałem ze takie xxxbassy mnie nie interesują.. no ale nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . nie potrzebuje super extra radia, co mnie

> bedzie słychać kilometr zanim pojadę,

Wtedy, to potrzebujesz wzmacniaczy i subów - nie wystarczy radyjko za 2,5k+ PLN.

> chce mieć zwyaczjnie dobre

> radio, ktore bedzie ładnie odbierąc i nie bedzie CD przeskakwiał

> przy każdej dziurze...

Skoro nie musi ładnie grać, to praktycznie każde się nada.

> czytałeś, bo wlasnie tam pisałem ze takie xxxbassy mnie nie

> interesują.. no ale nic...

Przecież pisałeś o Pionieer i Keanwood - to przecież podróby pierwszej wody podszywające się pod marki Pioneer i Kenwood.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież pisałeś o Pionieer i Keanwood - to przecież podróby

> pierwszej wody podszywające się pod marki Pioneer i Kenwood.

Nie chodziło mi o podróby.. a o orginały, poprosrtu pisałem z pamięci i popełniłem błędy :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz zasada jest taka ze jak nie ma dobrego radio to nie moze byc

> dobrego audio. jednak widze ze chcesz wsadzic glosniki 10 i 13mm

> co raczej napewno mocno i dobrze nie zagrac wiec sam nie wiem co

> ci poradzic.

no wlasnie bylem w samochodzie i juz wiem tyle.. ze na przod moge tylko i wylacznie wrzucic ten najmniejszy rozmiar 100mm frown.gif... a wiec dupa...

ale znowu na tył nie wsadzę nic większego niż znow 100mm frown.gif jezeli chodzi o miejsca na głosniki, zawsze mozna jeszcze wywiertać dziury w pokrywie bagażnika :D...

i tera myślę nad głośnikami 6x9 co o tym sądzicie?

i co sądzicie o fiermie "BOSCHMANN" bo ciągle na allegro widzę tą markę... jakoś dziwne mają ceny... a dosć ciekawe charakterystyki dzwięku...

jezeli nie firma "BOSCHMANN" to co innego polecacie opócz JBL? Pioneer jest dobry w głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie boschmann sick.gif polecam GMS niewiele drozsze ale lepsze jakosciowo.

na tylna pólkę w uno można smiało dac elipsy 6x9 http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=49324480 albo współosiowe 165 http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48051538 i bedzie to jakos grało ok.gif

na przód mozna dac:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48050964

co do radia - ja na Twoim miejscu bym wziął cos takiego:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=49164558

całosc zamknie sie kwotą ponizej 600 pln, ja zainwestowałbym w lepsze kable kable głosnikowe( o ile masz fabryczne ) i troche wygłuszenia auta ok.gif

cały ten zestaw nie bedzie napewno audiofilski ale bedzie grał czysto i poprawnie, przecietnego słuchacza powinien zadowolic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na tylna pólkę w uno można smiało dac elipsy 6x9

> http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=49324480

albo

> współosiowe 165

> http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48051538

ok, roznica między tymi głośnikami jest prawie 50 złoty... różnią się tylko pasmem (rozumie ze czym szersze pasmo tym lepiej) te tańsze lepiej łapią na niższym paśmie a te droższe na wyższym, czym to się różni? jakoś mi się bardziej podobają te pierwsze,tańsze i 6x9 to fajnie wyglada smile.gif

i bedzie to

> jakos grało

> na przód mozna dac:

> http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48050964

Dość ładne, od tego samego gościa co te droższe na tył, a za jednym razem wszystko by było nawet lepiej, ale nawet nie wiedziałem, że na przód da się takie tanie znaleźśc smile.gif

> co do radia - ja na Twoim miejscu bym wziął cos takiego:

> http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=49164558

mmmm cakiem fajne radio... hmm nawet o Blaupunkt nie myślałem... hmm napewno to są dobre radia?

> całosc zamknie sie kwotą ponizej 600 pln, ja zainwestowałbym w lepsze

> kable kable głosnikowe( o ile masz fabryczne ) i troche

> wygłuszenia auta

kable faktycznie będę potrzebował raczej nowe (ile dałeś za swoje?). Co do wygłuszenia samochodu... hmmm z jednej strony rozumie, a z drugiej?... po co wygłuszać auto? (pytanie laikowe, ale takie jestem w CA smile.gif )

> cały ten zestaw nie bedzie napewno audiofilski ale bedzie grał czysto

> i poprawnie, przecietnego słuchacza powinien zadowolic

No i właśnie takiego zestawu szukam WIELKIE DZIĘKI!!!!

tylko ze teraz jeszcze dochodzi problem montazu bo to już nie będzie ani łatwe, ani proste... hmm a jak pojade do jakiegoś elektryka to mi nieźle znowu kasą szarpnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, roznica między tymi głośnikami jest prawie 50 złoty... różnią się

> tylko pasmem (rozumie ze czym szersze pasmo tym lepiej)

w tym wypadku tak

> tańsze lepiej łapią na niższym paśmie a te droższe na wyższym,

> czym to się różni?

tym ze jedne lepiej graja basem a drugie sopranem

> pierwsze,tańsze i 6x9 to fajnie wyglada

> i bedzie to

> Dość ładne, od tego samego gościa co te droższe na tył, a za jednym

> razem wszystko by było nawet lepiej, ale nawet nie wiedziałem,

> że na przód da się takie tanie znaleźśc

wszystko sie da kwestia podejscia ok.gif

> mmmm cakiem fajne radio... hmm nawet o Blaupunkt nie myślałem... hmm

> napewno to są dobre radia?

mam w firmówkach blaupunkty i oba grają dobrze, to sa radia z mała iloscia bajerów ale o dosc dobrym dzwieku, acha ten Blaupunkt nie odtwarza mp3

> kable faktycznie będę potrzebował raczej nowe (ile dałeś za swoje?).

duzo hehe.gif ale ja potrzebowałem jeszcze zasilanie wzmacniacza, sygnałowe i na koncu głosnikowe ok.gif

> Co do wygłuszenia samochodu... hmmm z jednej strony rozumie, a z

> drugiej?... po co wygłuszać auto? (pytanie laikowe, ale takie

> jestem w CA )

wyglusza sie chocby po to by dziwek nie rezonował w karoserii, kierował sie do srodka pojazdu a nie na zewnątrz zlosnik.gif

> No i właśnie takiego zestawu szukam WIELKIE DZIĘKI!!!!

proszzz ok.gif

> tylko ze teraz jeszcze dochodzi problem montazu bo to już nie będzie

> ani łatwe, ani proste... hmm a jak pojade do jakiegoś elektryka

> to mi nieźle znowu kasą szarpnie...

instalacja do podłączenia radia powinna byc fabryczna, to kwestia wpiecia 2 kostek i anteny ok.gif taqkze mysle ze dasz rade ok.gif a kable głosnikowe - to tez raczej proste ok.gif w instrukcji a czasem tez na kablach masz oznaczenia który kabel do którego głosnika,który + który -, w głosnikach z kolei są symbole przy złączach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mmmm cakiem fajne radio... hmm nawet o Blaupunkt nie myślałem... hmm

> napewno to są dobre radia?

Przynajmniej markowe - taniej nic sensowniejszego IMO nie znajdziesz (chyba, że używkę)

> Co do wygłuszenia samochodu... hmmm z jednej strony rozumie, a z

> drugiej?... po co wygłuszać auto? (pytanie laikowe, ale takie

> jestem w CA )

Podstawa to drzwi. Masz w domu jakiś sprzęt grający? Czy głośniki leżą luzem? Pewnie w jakimś pudle - ciekawe czemu? Chyba nie jest blaszane? Żeby głośniki jakoś sensownie zagrały, potrzebują sensownej obudowy - a zazwyczaj obudową dla nich są drzwi. Ta obudowa musi odpowiednio rezonować, ale też nie może dokładać pogłosu - dlatego trzeba pozaklejać zbędne otwory w drzwiach i wyłożyć je matami pozbawiającymi metalicznego pogłosu. Jak cięgna dzwonią i wszystko bezładnie rezonuje, to głośniki grają tragicznie. Samo autko (zwłaszcza tańsze marki) mają nędzne wykładziny i plastiki słabo tłumiące dźwięk - przez to cała kabina jest blaszaną puszką i tak brzmi w samochodzie dźwięk. Porównaj sobie trzaśnięcie drzwiami w swoim samochodziku a w aucie znacznie wyższej klasy - założenia konstrukcyjne kabiny identyczne - blaszana puszka czymś od wewnątrz wyłożona. Różnica w zasadzie polega na tym "czymś" do wyłożenia. Wyciszając autko zyskasz nie tylko lepszy dźwięk z radyjka, ale też wytłumisz otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tym ze jedne lepiej graja basem a drugie sopranem

lepiej grają besem, te ktore ś alepsze na niższym paśmie? czy na odwrót?

> mam w firmówkach blaupunkty i oba grają dobrze, to sa radia z mała

> iloscia bajerów ale o dosc dobrym dzwieku,

i o to mi chodziło, bez zbędnych bajerów, ale chyba takie coś jak własna regulacja, basów itd. to chyba jest? taki mały eqalizer?

acha ten Blaupunkt

> nie odtwarza mp3

wiem, ale to tez nie problem

> wyglusza sie chocby po to by dziwek nie rezonował w karoserii,

> kierował sie do srodka pojazdu a nie na zewnątrz

no to u mnie w Uno mogą z tym być problemy, ale nie będę tego wygłuszałbo to zapewne kupe kasy (chyba ze jak rozumie da sie domowymi sposobami? strzelam -> np. styropianem miedzy dlache a tapicerke np w drzwiach?

> instalacja do podłączenia radia powinna byc fabryczna, to kwestia

> wpiecia 2 kostek i anteny taqkze mysle ze dasz rade a kable

> głosnikowe - to tez raczej proste w instrukcji a czasem tez na

> kablach masz oznaczenia który kabel do którego głosnika,który +

> który -, w głosnikach z kolei są symbole przy złączach,

ehh jeszcze jutro znow bede lezał w samochodzie i to sprawdzał jezeli tak to dobrze... gorzej będzie z wywiertaniem tych dziur na głośniki, oraz jezeli beda koniecznie kable nowe... wlasnie czy to musza byc jakies specjalne kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to u mnie w Uno mogą z tym być problemy, ale nie będę tego

> wygłuszałbo to zapewne kupe kasy (chyba ze jak rozumie da sie

> domowymi sposobami? strzelam -

Domowe sposoby to maty bitumiczne i/lub taśma dekarska (patrz archeo i allegro). Takie minimum (wygłusznie drzwi) to 50-100 PLN i trochę zabawy. Ja w majowe święta się za to zabieram i w tej chwili mieszczę się w 200PLN (6m^2 taśmy dekarskiej to ok. 170PLN + 35m^2 pianki pod panele jakieś 30PLN). Do tego jeszcze jakieś uszczelki okienne czy silikon trzeba będzie powkładać między trzeszczące plastiki i powinno być ok.gif

I do tego duuużżżo własnej roboty.

I taka wersja jest IMO wersją optimum - same drzwi to minimum, a full bajer to dynamaty czy inne cuda wianki (ale to już koszty liczone w tysiącach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to tym postem ,wcale mnie nie pocieszyłeś... no ale nic coś tam moze poprobuje, nie bede specjalnie jakichś bajerów uzywałaby miec wyciszone... zobacze jak sie bedzie sprawdzał sprzet a potem bede patrzec, czy coś moze trzeba jeszcze poprawić.... Brat ma w Skodzie felicji dośc ciekawy sprzęt za 1300zł (2 lata temu zakłądany) bez zadnych wyciszeń, jest to 96rocznik... i bardzo dobrze mu to gra! a wiec mam nadzieje ze bedzie u mnie przynajmniej choć troszke podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej grają besem, te ktore ś alepsze na niższym paśmie?

dokladnie ok.gif

> i o to mi chodziło, bez zbędnych bajerów, ale chyba takie coś jak

> własna regulacja, basów itd. to chyba jest? taki mały eqalizer?

regulacja basów i sopranów jest chyba w kazdym radiu, na 99,9% jest tez loudness zlosnik.gif

> no to u mnie w Uno mogą z tym być problemy, ale nie będę tego

> wygłuszałbo to zapewne kupe kasy (chyba ze jak rozumie da sie

> domowymi sposobami?

hm...sam raczej nie zrobisz dobrze wygłuszenia, maty tanie raczej nie są, zasada jest taka ze staramy sie pozakrywac wszelkie zbedne otwory, unieszkodliwic wszelkie ciegła zamków by nie dzwięczały itp.

palacz.gif

> ehh jeszcze jutro znow bede lezał w samochodzie i to sprawdzał jezeli

> tak to dobrze... gorzej będzie z wywiertaniem tych dziur na

> głośniki, oraz jezeli beda koniecznie kable nowe... wlasnie czy

> to musza byc jakies specjalne kable?

z przodu pewnie masz miejsca fabryczne na głosniki, z tyłu wyciecie otworów nie jest problemem jesli masz jakie takie pojecie o majsterkowaniu, na opakowaniach GMS-ów są chyba szablony do wyciecia otworów ok.gif

co do kabli-ja mam zawsze problem z doborem zlosnik.gif poszukaj głosnikowych najlepiej miedziowych np. Nakamichi sa po 2 pln za metr ok.gif przekrój hm...nie wiem...w granicach 1-1,5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chesz dobrze i tanio to zrezygnuj z mp3 - to i tak kupa. kup cos jak pioneer 1500 , glosniczki gms i zrob porzadne panele za reszte. z czasem sobie bedziesz modyfikowal system , dolozysz wzmacniacz , suba ,wymienisz radio , glosniki... itd ,na poczatek za 700zl , radio cd i dobre podstawy w drzwiach do systemu 16cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie bylem w samochodzie i juz wiem tyle.. ze na przod moge

> tylko i wylacznie wrzucic ten najmniejszy rozmiar 100mm ...

Nie jest to prawda. Sa w sprzedazy przejsciowki wlasnie do uno. Mozesz wsadzic w nia glosnik 13cm i zamontowac go w miejsce 10cm. W takim przypadku polecam jednak zestaw odseparowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chesz dobrze i tanio to zrezygnuj z mp3 - to i tak kupa. kup cos jak

> pioneer 1500 , glosniczki gms i zrob porzadne panele za reszte.

> z czasem sobie bedziesz modyfikowal system , dolozysz wzmacniacz

> , suba ,wymienisz radio , glosniki... itd ,na poczatek za 700zl

> , radio cd i dobre podstawy w drzwiach do systemu 16cm.

Popieram w 100% kolege.

Jestem w CA zielony ale ja tego posluchalem i jestem zadowolony.

Kupilem na poczatku Pionka bez mp3 i Hertz-e 165 w drzwi.

Wygluszylem drzwiczki :D i miodzio :D

Trafila mi sie okazja to zmienilem Pionka na Clarionka wink.gif i teraz w planach wygluszenie tylu i zaaplikowanie tam jakichs glosniczkow.

Z CA jeszt tak samo jak z kinkiem domowym ok.gif polowa kasy na glosniki reszta na sprzet yay.gif

Tak czy inaczej sluchaj go tu pisza bo sie znaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chesz dobrze i tanio to zrezygnuj z mp3 - to i tak kupa. kup cos jak

> pioneer 1500

i chyba tez tak zrobie tylko nie wiem, co to za pioneer ale bede zaniedługo sprawdzać,

, glosniczki gms i zrob porzadne panele za reszte.

o jakie panele ci chodzi?

> z czasem sobie bedziesz modyfikowal system , dolozysz wzmacniacz

> , suba ,wymienisz radio , glosniki... itd

suba, czy wzmacniacza nie planuje i wątpie aby mi sie przydał, gdyz az tak wielkich wymagań nie mam

,na poczatek za 700zl

> , radio cd i dobre podstawy w drzwiach do systemu 16cm.

nie mogę nic wrzucić na drzwi bo mam taką wersję okrojoną mojego una ze nie ma gdzie tam wsadzić tych głośniczków smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest to prawda. Sa w sprzedazy przejsciowki wlasnie do uno.

szukam szukam, i nigdzie nie umie znaleźść.. na allegro nie ma nigdzie na stronach tez o tym nic nie znalazłem :hmmm:

> Mozesz wsadzic w nia glosnik 13cm i zamontowac go w miejsce

> 10cm. W takim przypadku polecam jednak zestaw odseparowany.

zestaw odseparowany = ?? tzn. co to jest ten zestaw odseparowany?

hmm.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Blaupunkt MP34 Milano. Dobra marka i rozsądna cena za radio bo 399

> złociszy w sieci Saturn z montażem, lub w Norauto.

dzięki, rozejrze się po stronach tych sklepów i sprawdze te ceny, oraz właściwości co to radyjko potrafi... ale powoli dochodze do wniosku ze mi MP3 nie bedzie potrzebne, jezeli widze ze tak moze podbic cene radia, a to i tak bym potrzebował bardzo dobrej (min 226 kbps) jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak znalazłem na necie te przejsciowki z 100mm na 130mm ... i teraz pytanko, sa odpowiednie na przod i na tyl, czy w takim przypadku, lepiej kupi: te przejsciowki i potem dwie 13 na przod i dwie 13 na tył? czy tak jak poprzednio bylo 10-tki na przod a na tył 6x9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiec tak znalazłem na necie te przejsciowki z 100mm na 130mm ... i

> teraz pytanko, sa odpowiednie na przod i na tyl, czy w takim

> przypadku, lepiej kupi: te przejsciowki i potem dwie 13 na przod

> i dwie 13 na tył? czy tak jak poprzednio bylo 10-tki na przod a

> na tył 6x9 ?

Jesli naprawde nie chcesz robic paneli w drzwiach i kupic wzmacniacza oraz robic subwoofera to chyba optymalnym dla ciebie rozwiazaniem bedzie kupienie zestawu na przod (woofer13 cm + tweeter) z zastosowaniem wlasnie przejsciowek. Chyba poki co pojdzie ci na to wszystko (wlacznie z radiem ) cala kasa jaka planowales wydac. Dozbierasz pote troche kasiory to dokup jakies elipsy w tylna polke - twoje audio zyska troche basu.

Zastanow sie jednak nad panelami. Pamietaj -apetyt rosnie w miare jedzenia a wydana teraz niewlasciwie kasa w razie pozniejszej zmiany koncepcji wlasciwie przepadnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNO ma fatalne (zresztą jak większość Fiatów) miejsca na głośniki- w desce jest miejsce na 10 które z jednej strony grają w pustą przestrzeń i są ukierunkowane na nogi - z zestawu 13 + tweeter też wielkiej pociechy nie będzie (czytaj nie pokaże pełni swoich możliwośći- coś tam będzie brzdąkało)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UNO ma fatalne (zresztą jak większość Fiatów) miejsca na głośniki-

> w desce jest miejsce na 10 które z jednej strony grają w pustą

> przestrzeń i są ukierunkowane na nogi - z zestawu 13 + tweeter

> też wielkiej pociechy nie będzie (czytaj nie pokaże pełni swoich

> możliwośći- coś tam będzie brzdąkało)...

Wiem bo mialem Uno ale to co napisalem to chyba jedyna opcja. Nie ma innego wyjscia bez budowy paneli sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalnym dla ciebie

> rozwiazaniem bedzie kupienie zestawu na przod (woofer13 cm +

> tweeter) z zastosowaniem wlasnie przejsciowek.

jak narazie jestem w fazzie rozpracowywania starej instalacji radiowej i juz zauwazylem pare rzeczy...

1)bede musiał wymienic przewodu, wyliczyłem gdzies 14 - 15m

2)chyba sie zdecyduje na przejsciowki z 10 na 13, a w tyle eipsy, ale jeszcze nie jestem zdecydowany do tweeterow bo coś mi sie wydaje ze bede to sam robic, a jak sam to...

3)nie wiem jak wchodza kable z głośnikow do radia... czy jest jakiś standard? np. na konektorki? bo teraz mam czesc kabli wciśniete do radia i nie widze z polozenia poidlączonego radia, co gdzie tam dalej idzie, jak to jest w nowych?

czy ma ktoś, albo gdzie mozna znaleźść taki w miare uniwersalny schemat jak co i gdzie podlaczyc w radiu, bo chyba jednak to samemu zrobie i nie chce sie rozczarowac jak dostane od gościa radio gdzie bedzie niezrozumiały schemat :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak narazie jestem w fazzie rozpracowywania starej instalacji

> radiowej i juz zauwazylem pare rzeczy...

> 1)bede musiał wymienic przewodu, wyliczyłem gdzies 14 - 15m

> 2)chyba sie zdecyduje na przejsciowki z 10 na 13, a w tyle eipsy, ale

> jeszcze nie jestem zdecydowany do tweeterow bo coś mi sie wydaje

> ze bede to sam robic, a jak sam to...

to co? Przeciez to banalne. Polecam ci montaz zestawu z tweeterami. W seryjnych miejscach w uno dzwiek ucieknie ci pod nogi - tyczy sie to tym bardziej tonow wysokich.

> 3)nie wiem jak wchodza kable z głośnikow do radia... czy jest jakiś

> standard? np. na konektorki? bo teraz mam czesc kabli wciśniete

> do radia i nie widze z polozenia poidlączonego radia, co gdzie

> tam dalej idzie, jak to jest w nowych?

Nowe radia maja kostki iso na ktorych wszystko elegancko jest poopisywyane

> czy ma ktoś, albo gdzie mozna znaleźść taki w miare uniwersalny

> schemat jak co i gdzie podlaczyc w radiu, bo chyba jednak to

> samemu zrobie i nie chce sie rozczarowac jak dostane od gościa

> radio gdzie bedzie niezrozumiały schemat :|

Wszystko jest

Tu

wystarczy poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u Skalik'a (radia i alarmy bardzo dobrze montuje = drogo)

no i mi powiedział ze za 700 złoty, dostane radio z Sony + 4 głośniki

Sony coś z rodziny CDX 2040 (z zielonym podświetleniem)

2 gł. na przód 10, albo 13 jeszcze zalezy jak bedzie z kasą

2 głośniki tył jajowate... powiedział firmę ale to nie skojarzyłem jaka.. powiedział ze jest dobra i firma i osiągi, w co moge wierzyc bo koleś sie zna i niejednemu juz tam znajomemu nieźle odpicował Muze w aucie, a wiec chyba sie na niego zdecyduje...

ogolne pytanko, czy ktoś cos slyszał o tym SONiaku czy jest dobry czy jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś byłem u Skalik'a (radia i alarmy bardzo dobrze montuje = drogo)

Jak to ma być drogo i do tego dobrze, to mamy zypełnie odmienne definicje obydwu tych słów.

> no i mi powiedział ze za 700 złoty, dostane radio z Sony + 4 głośniki

> Sony coś z rodziny CDX 2040 (z zielonym podświetleniem)

Szukaj dalej - a wygląda na to że promocja Milano MP34 w Saturnie się skończyła - teraz jest jeszcze w Norauto, ale jest 100PLN drożej, niż w Saturnie.

A takiego radyjka nie zna nawet mr Google - więc obawiam się, że nie istnieje. Najtańsze radyjka Sony CDX na allegro kosztują 369PLN (nowe i "kup teraz"). W drogim sklepie pewnie ze 2x drożej.

> 2 głośniki tył jajowate... powiedział firmę ale to nie skojarzyłem

Jak nie masz kasy, to odpuść sobie tył - chyba, że jesteś kierowcą szefa i to on ma mieć dobre nagłośnienie, a jeździ z tyłu (i nagłośnienie tyłu to priorytet).

> ogolne pytanko, czy ktoś cos slyszał o tym SONiaku czy jest dobry czy

> jaki?

Nikt pewnie nie słyszał o tym Soniaku, bo nie ma takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie masz kasy, to odpuść sobie tył - chyba, że jesteś kierowcą

> szefa i to on ma mieć dobre nagłośnienie, a jeździ z tyłu (i

> nagłośnienie tyłu to priorytet).

Też wydaje mi się że to dobry pomysł, zamiast "tyłu" można by zainwestować w jakieś panele na drzwi do przodu(~65zł) i zestaw 16cm np. GMS 960 (~169 zł - wg. www.anneks.pl) + wygłuszenie (~76 zł) i pewnie zagra to lepiej smile.gif

> Nikt pewnie nie słyszał o tym Soniaku, bo nie ma takiego.

Wydaje mi się że chodzi o jakiś "wariant" tego modelu (który różni się np. srebrnym panelem czy innym podświetleniem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się że chodzi o jakiś "wariant" tego modelu (który różni

> się np. srebrnym panelem czy innym podświetleniem...)

tak to ten model.. i on mowil ze bedzie z zielonym podświetleniem... u niego kosztował 400zł... głośniki komplet przod i tył wyjdzie 250 złoty... i tu wszystko sie zamyka... 100 przód i 150tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witampo przerwie ktora spedziłem na szuykaniu odpowiedniego medelu radio...

no i znalazłem dwa typy radio na ktore mnie stać na dzisiejszy dzień i wydaje mi się że nic lepszego mi nie bedzie potrzebne, ale teraz pytanko, co wybrać dokładniej

Pioneer 1700 / 1730 - Pioneer 1700/1730

czy moze

CDX-S2020 czyli ten o ktoreym wcześniej wspomianłem

Sprawa wygląda tak ze ten z pioneera, jest o dyche tańszy itd... (ale akurat =/-10 złoty to w tym momencie nie jest jakaś przeszkoda) ale co zauwazyłem dosyć waznego... to Soniak na aukcjach pisze m.in. "Współpraca z pilotem-joystickiem;" tzn. co w tym radyjku jest pilot dołanczany czy tylko moze wspołpracowac ale kup se go sam? (pisałem do osób sprzedających ale jakoś cisza), a w aukcjach z pioneerem, nic takiego nie pisze frown.gif

Co powiecie o tych radyjkach, ma ktoś takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem poraz drugi u Skalika, oraz w NorAuto, oraz MediaMarkt (nic ciekawego w tych dowch ostanich... dosc dorgo a juz nie mowie o montażu)

ale skalik za ta cene co chce (a wzrosła do 900 złoty) zaproponował mi Sony ten co wczesniej pisałem, potem 6x9 na tył z firmy Lazerus (czy jakos tak, szukałem na allegro, sa w tej samej cenie co u niego) potem na przod dwie dziesiatki tez z lazerusa, oraz tweetery... a w przyszłosci bede sie chciał wrzucic suba do bagaznika... czy macie jakies inne wyjscie, troszke sie zawiodłem bo i mało jakos konkretów w tym, ale jak powiedział w takim samochodzie bedzie narazie OK grało.. a potem moge dokładać iwymieniac u nich w ramach gwarancji... wierzyć im?

wiem ze na aukcjach idzie taniej kupic itd.. wlasnie jutro po to jade na gielde ceny poogladac... no ale tak pytam moze ktos co wie o glosnikach lazerus czy lazarus sam juz nie wiem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś byłem poraz drugi u Skalika, oraz w NorAuto, oraz MediaMarkt

> (nic ciekawego w tych dowch ostanich... dosc dorgo a juz nie

> mowie o montażu)

> ale skalik za ta cene co chce (a wzrosła do 900 złoty) zaproponował

> mi Sony ten co wczesniej pisałem, potem 6x9 na tył z firmy

> Lazerus (czy jakos tak, szukałem na allegro, sa w tej samej

> cenie co u niego) potem na przod dwie dziesiatki tez z lazerusa,

> oraz tweetery... a w przyszłosci bede sie chciał wrzucic suba do

> bagaznika... czy macie jakies inne wyjscie, troszke sie

> zawiodłem bo i mało jakos konkretów w tym, ale jak powiedział w

> takim samochodzie bedzie narazie OK grało.. a potem moge

> dokładać iwymieniac u nich w ramach gwarancji... wierzyć im?

> wiem ze na aukcjach idzie taniej kupic itd.. wlasnie jutro po to jade

> na gielde ceny poogladac... no ale tak pytam moze ktos co wie o

> glosnikach lazerus czy lazarus sam juz nie wiem

Skalik jest ok, znam osoby, które tam zakładały i bardzo sobie chwaliły, ponadto wiele zakładów car-audio tak praktykuje, że możesz sobie potem wrzucuć coś lepszego i dopłacisz tylko różnice w cenie (np. TonCar w Chorzowie) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.