Skocz do zawartości

gościnnie o wycieraczkę


brayan18

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanko odnosnie wycieraczki przedniej. bo widze ze jest pojedyńcza. chciałem sie dowiedzieć jaki jest kąt działania i czy zeby zamontować taką w cinquecento trzeba by zmieniac jakiś komputerek czy co tam jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wycieraczka w uno chodzi na prwie 180 stopniach zeby zeby założyć coś takiego w innym aucie potrzebyjesz silniczek do takiej wycieraczki bo ona działa bez zadnych mechanizmów tak jak wycieraczki na tylnich szybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakres pracy wycieraczki o ile dobrze pamiętam (było to chyba gdzieś)

> to ok. 160st. ale pewny nie jestem (nie mam takiego dużego

> kątomierza )

a nie wiesz jak to podpinać do innego wozu, bo u mnie są 2 wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ci jedna wycieraczka ? majac dwie, od strony kierowcy wiecej wody jest zbierane. Ogolnie wolalbym gdyby w uniaku byly 2 wycieraczki. To byl chybiony pomysl z pojedyncza wycieraczka, zreszt w ktory msamochodzie nowym jest pojedyncza ? pewnie w jakiegos powodu sie montuje 2 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po co ci jedna wycieraczka ? majac dwie, od strony kierowcy wiecej

> wody jest zbierane. Ogolnie wolalbym gdyby w uniaku byly 2

> wycieraczki. To byl chybiony pomysl z pojedyncza wycieraczka,

> zreszt w ktory msamochodzie nowym jest pojedyncza ? pewnie w

> jakiegos powodu sie montuje 2

i tu sie zgodze, problem mają zwłaszcza wysokie osoby (jak ja), bo wycieraczka nie zbiera lewego górnego rogu i czasem sie musze sie lekko schylić,żeby dojrzeć coś dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po co ci jedna wycieraczka ? majac dwie, od strony kierowcy wiecej

> wody jest zbierane. Ogolnie wolalbym gdyby w uniaku byly 2

> wycieraczki. To byl chybiony pomysl z pojedyncza wycieraczka,

> zreszt w ktory msamochodzie nowym jest pojedyncza ? pewnie w

> jakiegos powodu sie montuje 2

BMW, VOLVO, MERCEDES ....... modeli nie przytocze bo nie pamiętam

jest jedna ok.gifzlosnik.gif

uno jako prestigowy bolid klasy miśka powinien i ma jedno pióro biglaugh.gif

moim powtarzam MOIM zdaniem nie ma nic lepszego rozwiązania niż jedna wycieracha

moja działa prawidłowo i ja widze doskonale

zwłaszcza że nie wszystkie auta mogą sie poszczycić takimi biegami silniczka biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwłaszcza że nie wszystkie auta mogą sie poszczycić takimi biegami

> silniczka

jeśli chodzi o jakość sprzętu i jego prace to masz racje, zwłaszcza,że jest jedno pióro i silnik musi naprawde zap*** żeby dobrze zetrzeć, jednak od strony technicznej tak jak mówiłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedyncza wycieraczka w uno nie bylaby problemem, gdyby konstruktorzy zastosowali takie rozwiazanie jak w twingo. tam wycieraczka sklada sie jak w autobusie i sciera wode z calej szyby przed kierowca, rownolegle do jej lewej krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde teraz to ja juz sam nie wiem, z drógiej strony to mozna sie pobawić i zrobić tak jak mają autobusy jak ktos tu mówił, ale to troche wies tańczy i spiewa...

złosnik dla was, dzieki bede jeszcze myslał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka ta szybko zasuwa i to jest chyba jeden z powodów złego oczyszczania szyby. moim zdaniem mogłoby pomóc zmniejszenie jej szybkości np o 1/2 przez dodanie jakiejś części elektrycznej. może jakiś fachowiec-elektryk wypowie się na ten temat-czy to proste jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alez wycieraczka bardzo dobrze zbiera wode, tylko ze obszar roboczy

> jest lekko do d... tzn. az tak zle nie jest ale w przypadku 2

> wycieraczek wiecej uzytecznego obszaru jest odwadniane

hmm.gif bardzo dobrze, to chyba trochę za dużo powiedziane. Porównując (a mam takowe porównanie) dwie wycieraczki zbierają lepiej.

Co do powierzchni zbierania, to w 100% się zgadzam.

Generalnie, chętnie zamieniłbym moją jedną wycieraczkę na dwie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tu sie zgodze, problem mają zwłaszcza wysokie osoby (jak ja), bo

> wycieraczka nie zbiera lewego górnego rogu i czasem sie musze

> sie lekko schylić,żeby dojrzeć coś dokładnie...

hmm, ja mailem problem kiedyś podobny i zrobiłem tak ,wymieniłem nowy silniczek i testowałem rożne wycieraczki a że sezon 2006 ,jesienny był deszczowy ,wiec testowałem często i boscha nie pomogły i innych firmy tez sick.gifjedyna co dziwi mnie w OBI wycieraczka firmy unipoint za 8.99zl 2szt waytogo.gif dł.42cm zbiera tak dobrze że przetrwała zimę 2006/2007 i służy mi do dnia dzisiejszego i zbiera ladnie deszcz co nie powiem, żeby tak zbierała boscha za cenę 28.99zl pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.