Skocz do zawartości

dylemat JLB czy Infinity - doradźcie


ekwador240

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem, mianowicie mam do wyboru 2 rodzaje zestawów odseparowanych naprzód w podobnej cenie ale nie wiem co wybrac. Pomóżcie do wyboru mam :

1. http://moto.allegro.pl/item176351423_infinity_reference_6510cs_legendarnebrzmienie_fvat.html

2. http://moto.allegro.pl/item176593055_jbl_gto_6507c_nowy_komponentowy_zestaw_bonusy.html

i co mam wybra dodam tylko, że żadnego z tych zestawów nie słyszałem na żywo. Który jest lepszy ???? 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, mam problem, mianowicie mam do wyboru 2 rodzaje zestawów

> odseparowanych naprzód w podobnej cenie ale nie wiem co wybrac.

> Pomóżcie do wyboru mam :

> 1.

> http://moto.allegro.pl/item176351423_infinity_reference_6510cs_legendarnebrzmienie_fvat.html

> 2.

> http://moto.allegro.pl/item176593055_jbl_gto_6507c_nowy_komponentowy_zestaw_bonusy.html

> i co mam wybra dodam tylko, że żadnego z tych zestawów nie słyszałem

> na żywo. Który jest lepszy ????

JBL'a nie slyszalem. Ale mam te Infinity i jestem z nich baaaaardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu smile.gif Bo też szukam zestawu na przód.

Czy i jak te Infinity pójdzie bez wzmaka, np. pod Pionkiem DEH6800MP??

Znalazłem jeszcze coś takiego Jednak 100 pln tańsze. W podobnej cenie są PB

Co wy na to, czy różnica czy warto dać 100 pln wiecej i zainwestowac w te Infinki, cz yniebedzie wielkiej różnicy??

Aha tak jak pisałem bedzie to grało pod samym radiem

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 1 pytanie czy ktoś z was upchał te głośniki w miejsce fabrycznych (Astra F), tam jest bardzo mało miejsca, a może stosowaliście jakieś patenty. Proszę o pomoc także w tej kwestii !!! PLISSSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonocar Titanium to świetne glośniki - słyszałem na żywo i powiem, że bas jest dużo lepszy niż w PB czy Infinity.

Jednak są strasznie głębokie i do mało którego auta wchodzą w seryjne miejsca (do Bravy nie wejdą).

Infinity gra lepiej niż PB S6-C - to moja subiektywna opinia ale przed zakupem też o nich mymślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłącze sie do tematu Bo też szukam zestawu na przód.

> Czy i jak te Infinity pójdzie bez wzmaka, np. pod Pionkiem

> DEH6800MP??

> Znalazłem jeszcze coś takiego Jednak 100 pln tańsze. W podobnej

> cenie są PB

> Co wy na to, czy różnica czy warto dać 100 pln wiecej i zainwestowac

> w te Infinki, cz yniebedzie wielkiej różnicy??

> Aha tak jak pisałem bedzie to grało pod samym radiem

> Pzdr

Ja narazie te Infinity slucham pod samym radiemi i jestem zadowolony. Ale ja mam zamiar w przyszlosci kupic wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Phonocar Titanium to świetne glośniki - słyszałem na żywo i powiem,

> że bas jest dużo lepszy niż w PB czy Infinity.

> Jednak są strasznie głębokie i do mało którego auta wchodzą w seryjne

> miejsca (do Bravy nie wejdą).

> Infinity gra lepiej niż PB S6-C - to moja subiektywna opinia ale

> przed zakupem też o nich mymślałem.

No własnie dzisiaj bede robił pomiary. Wiem że seryjnie do nubiry by mi nieweszły, ale jak wygłuszałem drzwi to zrobiłem z MDF'u spore dystanse więc zobaczymy smile.gif Mam nadzieje że wejdą, bo cena jest dlamnie w sam raz a skoro mówisz ze ładnie grają to waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze 1 pytanie czy ktoś z was upchał te głośniki w miejsce

> fabrycznych (Astra F), tam jest bardzo mało miejsca, a może

> stosowaliście jakieś patenty. Proszę o pomoc także w tej kwestii

> !!! PLISSSS

Ja też jestem przed zakupem głośników do astry. Bez dystansów się nie obejdziesz. Ale do naszych aut proponowałbym infinity ale serie 60, czyli szesnastocentymetrowe one są jeszcze bardziej płytsze. Ja mam na oku ref 60.20cs ale nie znalazłem jeszcze dokładnych danych montażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też jestem przed zakupem głośników do astry. Bez dystansów się nie

> obejdziesz. Ale do naszych aut proponowałbym infinity ale serie

> 60, czyli szesnastocentymetrowe one są jeszcze bardziej płytsze.

> Ja mam na oku ref 60.20cs ale nie znalazłem jeszcze dokładnych

> danych montażowych.

prosiłbym o dalsze instrukcje od Ciebie jak idą ci poszukiwania głośników do astry bo chce poprawić dźwięk w aucie smile.gif Licze na twoje podpowiedzi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prosiłbym o dalsze instrukcje od Ciebie jak idą ci poszukiwania

> głośników do astry bo chce poprawić dźwięk w aucie Licze na

> twoje podpowiedzi i sugestie

Dobra to teraz tak

Dystanse: http://www.allegro.pl/item177452136_dystanse_astra_corsa_lanos_panda_corolla_mdf_powe.html

kable głośnikowe ofc o przekroju 2x2,5mm kwadrat ja mam te http://www.allegro.pl/item179164514_przewod_kabel_glosnikowy_2x2_5_mm2_mrs_beztleno.html

ale spokojnie można tańsze.

Maty bitumiczne do wytłumienia drzwi kupiłem 20 szt.

Co do głośników to chyba skuszę się na Infinity Kappa 60.7cs. Albo tańsze modele z tego roku Ref 60.20cs. Narazie jestem w kropce bo Kappy to spory wydatek ale chyba warto, mają głebokośc 56mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to teraz tak

> Dystanse:

> http://www.allegro.pl/item177452136_dystanse_astra_corsa_lanos_panda_corolla_mdf_powe.html

> kable głośnikowe ofc o przekroju 2x2,5mm kwadrat ja mam te

> http://www.allegro.pl/item179164514_przewod_kabel_glosnikowy_2x2_5_mm2_mrs_beztleno.html

> ale spokojnie można tańsze.

> Maty bitumiczne do wytłumienia drzwi kupiłem 20 szt.

> Co do głośników to chyba skuszę się na Infinity Kappa 60.7cs. Albo

> tańsze modele z tego roku Ref 60.20cs. Narazie jestem w kropce

> bo Kappy to spory wydatek ale chyba warto, mają głebokośc 56mm

Ty przód podłączysz po wzmacniacz czy nie ??? Bo ja narazie myśle o tym, żeby napędzać je narazie samym radiem, a moge bo czówa na tym ALPINE-CDA-9856r. Takie gróbe kable mają iść do zwrotnic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty przód podłączysz po wzmacniacz czy nie ??? Bo ja narazie myśle o

> tym, żeby napędzać je narazie samym radiem, a moge bo czówa na

> tym ALPINE-CDA-9856r. Takie gróbe kable mają iść do zwrotnic ??

Na razie samo radio ale kiedyś będzie wzmak. moje radio to blaupunkt Queens Mp56. tak kable muszą iśc takie grube do zwrotnic i woofera do wysokich wystarczą 1,5 mm kwadrat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przyszły wkońcu do mnie maty wygłuszające APP, (ale to diabelstwo ciężkie grinser006.gif), w weekend zabierzemy się za montaż tych mat, opalarka METABO aż sie pali aby popracować troszke 20.GIF Jak skończe obklejać, to pomyślimy o kupnie jakichś głośników INFINITY, tak żeby weszły mi w dźwierka do astry F zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dystanse?

dystanse postanowiłem dać do zrobienia u stolarza, jest bardzo solidny, w dodatku mieszka ode mnie 2 kroki, wszystko ładnie będzie zaimpregnowane no i oczywiście wycięte z płyty MDF zeby.GIF Pozdrawiam i dzięki, że śledzisz moje poczynania 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> witam, mam problem, mianowicie mam do wyboru 2 rodzaje zestawów

> odseparowanych naprzód w podobnej cenie ale nie wiem co wybrac.

> Pomóżcie do wyboru mam :

infinity zostawia wszystko co znam w tyle, gra naturalnie i czysto. (w tych granicach cenowych) jedwabne tweetery to czysta poezja w wykonaniu tego producenta. zestaw podłączony do radia zagra lepiej niż większość innych głośników (wysoka skuteczność).

ale mamy ten sam ból, midbasy świetnie pasują do astry f ale na tył zlosnik.gif u mnie w tej roli się dobrze sprawują.

nie wiem czy jest możliwość wcisnąć je na przód, po pierwsze są strasznie głębokie coś koło 68 mm, wysoka skuteczność jest okupiona magnesem o dużej średnicy który nie mieści się w otwór.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.