Skocz do zawartości

Pompka... czy lepiej kompresor.


siwyyy77

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, złapałem sobie wczoraj śrubke w koło, albo ktoś jej pomógł hmm.gif zmiennik poinformował mnie że mam kapcia, był na tyle miły, że użyczył pompki takiej nożnej z manometrem wink.gif Dwie minutki machania i napompowane...

Miałem kiedyś taki kompresor marketowy za kilkanaście zeta, nie miałem co prawda okazji tym pompować ale nie wiem czy by się sprawdził, raz chciałem napompować jakąś zabawke nad wode to zrezygnowałem...

Może droższe są lepsze hmm.gif

Co wybrać zwykłą pompke nożną za kilkanaście zeta, czy może jednak kompresor niewiem.gif

Fajnie by było gdybym nowym nabytkiem też napompował ponton (który myślę sobie niebawem sprawić) cool.gif

np. taki pontonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem nożnych pompek. Kiedyś miałem okazję korzystać z takiego kompresorka małego. Głośne to to i dosyć długo pompuje a że ja niepalący to stałem jak debil.

Co do pontonu to nawet jak kupisz jakiś kompresorek mały do kół to on nie bardzo nadaje się do materaców i pontonów, przetłacza mała ilość powietrza pozwalając w zamian osiągnąć wyższe ciśnienie.

Sensowna zabawa zaczyna się od normalnego kompresora ze zbiornikiem i jakąś sensowną mocą, ale wtedy to już jest stacjonarny klamot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wybrać zwykłą pompke nożną za kilkanaście zeta, czy może jednak

> kompresor

Znajomy kupił marketowy kompresor za 9Pln i .....przy pierwszym pompowaniu powiedział KONIEC.

Więc lepsza będzie pompka nożna, no i oczywiście sprawna zapasówka waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem zwolennikiem nożnych pompek. Kiedyś miałem okazję korzystać

> z takiego kompresorka małego. Głośne to to i dosyć długo pompuje

> a że ja niepalący to stałem jak debil.

> Co do pontonu to nawet jak kupisz jakiś kompresorek mały do kół to on

> nie bardzo nadaje się do materaców i pontonów, przetłacza mała

> ilość powietrza pozwalając w zamian osiągnąć wyższe ciśnienie.

> Sensowna zabawa zaczyna się od normalnego kompresora ze zbiornikiem i

> jakąś sensowną mocą, ale wtedy to już jest stacjonarny klamot.

No a taki w zasadzie gabaryty chyba te same co marketowych za kilkanaście złociszy, obudowa wygląda lepiej cena powiedzmy dziesięciokrotnie wyższa... a jakość hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały kompresorek za 14,99 w realu kupiłem go zeby.GIF

Jak narazie pompował tylko jedno koło bo schodziło mi powietrze i dawał rade, choć żeby podnieść o 1 bar trzeba było czekać ok. 5-7 minut.

Cieżko mu idzie pompować więszej ilości powietrza, grzeje się niemiłosiernie i co jakieś 5 minut lepiej go odączyć bo powie papa rotfl.gif

Na szczęście mam duży kompresor olejowy, który potrafi podnieść ciśnienie z 0 do 3 atmosfer w jakieś 20 sekund yay.gif

Poza tym kompresorek jak jesteś leniwy i masz już kłopoty z kolanami jak ja zeby.GIF

Już niestety po zabawach przy skakaniu na rowerze nie jestem w stanie ciągle zginać kolanka dlatego się w takie coś zaoptarzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy kupił marketowy kompresor za 9Pln i .....przy pierwszym

> pompowaniu powiedział KONIEC.

> Więc lepsza będzie pompka nożna, no i oczywiście sprawna zapasówka

Róznie bywa, ja mam kupiny z 10 lat temu w supermarkecie (nie pamiętam za ile) Koła od zera nie pompowałem nigdy ale np dopompowanie z 1,5 at do 2,2 zajmuje ok 5 minut.

Co to pompowania pontonów to lepiej zapomnieć.

Dziecięcy basenik na 100 litrów wody pompuje ze 30 minut...

Mała wydajnośc wysokoe cisnienie. Natomiast idealny jest do opon rowerowych trekkingowych lub szosowych. 2 minuty i masz 5 at.

Delco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś będąc pod namiotem próbowałem napompować materac do spania kompresorem z marketu...

Po 30 minutach bzyczenia kompresora dałem sobie spokój i napompowałem w 3 minuty płucami...

Być może kompresorki te sprawdzają się na dobijanie ciśnienia bo jeśli chodzi o przetłoczoną ilość powietrza to kaplica no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.