Skocz do zawartości

Dioda w drzwiach Lacetti


goral40

Rekomendowane odpowiedzi

ta dioda jest od alarmu, ale tak naprawdę to nie wiadomo jak ona działa. Widziałem jak migała w czasie kiedy przestał działac centralny zamek w tylnej klapie w HB, czyli mozna przyją ze to jest równiezdioda informująca nas o jakiejś awarii z centralnym zamikiem. Tak na marginesie to prawie wszystkie chevrolety maja alarm tylko brakuje podpięcia syrenki, juz nie pamiętam jak jest w lacettich ale na 100% maja je aveo i rezzo. Ten alarm jest w tych wersjach z centralnym zamkiem sterowanym z pilota. Łatwo sprawdzić czy jest alarm wystarczy otworzyć tylne drzwi wcisnąć czujnik otwartych drzwi i zamkąć z pilota samochód, a następnie puścić ten czujnik jeżeli zaczną mrugać lampki kierunkowskazów to macie alarm. Oczywiście ten alarm jest prymitywny bo działą tylko na otwarcie drzwi i dodatkowo sygnalizuje dźwiękiem zamykanie i otwieranie centralnego. Raczej serwisy o tej funkcji nie wiedza, a szkoda, jak pracowałem w chevim to mówiłem o tym elektrykowi a ten zapomniał i facetowi w rezzo zamontował alarm efekt tego taki ze nie zadziałął ani jedenpo prostu "pogryzły" się. Ja patrzyłem kiedyś to taka syrenka jak tam jest gdybym sprowadził z korei to ok 100zł ale mi sie nie chce dla mnie samego tego zamawiać , poza tym GM utrudnił mi teraz zamawianie części bo chce koniecznie sprzedawac w sieci dilerskiej. A tak na marginesie to od koreańca z którym współpracuje dowiedziałem sie ze rząd korei juz głośno zastanawia sie na odkupieniem od GM udziałów w daewoo bo amerykanie bardzo "doją" te zakłady , które ponoć jako jedne z niewielu w GM są zyskowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

> ta dioda jest od alarmu, ale tak naprawdę to nie wiadomo jak ona działa. Widziałem jak migała w

> czasie kiedy przestał działac centralny zamek w tylnej klapie w HB, czyli mozna przyją ze to

> jest równiezdioda informująca nas o jakiejś awarii z centralnym zamikiem. Tak na marginesie to

> prawie wszystkie chevrolety maja alarm tylko brakuje podpięcia syrenki, juz nie pamiętam jak

> jest w lacettich ale na 100% maja je aveo i rezzo. Ten alarm jest w tych wersjach z centralnym

> zamkiem sterowanym z pilota. Łatwo sprawdzić czy jest alarm wystarczy otworzyć tylne drzwi

> wcisnąć czujnik otwartych drzwi i zamkąć z pilota samochód, a następnie puścić ten czujnik

> jeżeli zaczną mrugać lampki kierunkowskazów to macie alarm. Oczywiście ten alarm jest

> prymitywny bo działą tylko na otwarcie drzwi i dodatkowo sygnalizuje dźwiękiem zamykanie i

> otwieranie centralnego. Raczej serwisy o tej funkcji nie wiedza, a szkoda, jak pracowałem w

> chevim to mówiłem o tym elektrykowi a ten zapomniał i facetowi w rezzo zamontował alarm efekt

> tego taki ze nie zadziałął ani jedenpo prostu "pogryzły" się. Ja patrzyłem kiedyś to taka

> syrenka jak tam jest gdybym sprowadził z korei to ok 100zł ale mi sie nie chce dla mnie samego

> tego zamawiać , poza tym GM utrudnił mi teraz zamawianie części bo chce koniecznie sprzedawac

> w sieci dilerskiej. A tak na marginesie to od koreańca z którym współpracuje dowiedziałem sie

> ze rząd korei juz głośno zastanawia sie na odkupieniem od GM udziałów w daewoo bo amerykanie

> bardzo "doją" te zakłady , które ponoć jako jedne z niewielu w GM są zyskowne.

Odgrzebę temat smile.gif a syrenka od innego samochodu czy alarmu nie podejdzie? gdzie ją podpiąć w ogole? Pozatym ja sprawdzam tak jak napisales i u mnie swiatla nie mrugaja slinka.gif a mam pilota, centralny zamek i tą kontrolkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzebę temat a syrenka od innego samochodu czy alarmu nie podejdzie? gdzie ją podpiąć w ogole?

> Pozatym ja sprawdzam tak jak napisales i u mnie swiatla nie mrugaja a mam pilota, centralny

> zamek i tą kontrolkę..

Sama syrenka nic nie da. Do wymiany jest moduł centralnego zamka, bo to on spełnia funkcje centralki alarmu.

Ja diode uruchomiłem poprzez dopiecie się do jej kabli, podłączenia alarmu jaki miałem dołożony w ASO. W starych Chevroletach tak było ze jeden kluczyk jest z pilotem zamka centralnego, a drugi bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.