Skocz do zawartości

Pilne pytanie o ustawianie rozrządu! Uno 1.4


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jestem na etapie zakładania paska rozrządu. Na nowym pasku są znaki. niestety, są one niesymetrycznie, to znaczy, że pasek można założyć na 2 sposoby - znaki z prawej lub znaki z lewej strony koła rozrządu. Powiedzcie, jak ustawić dobrze rozrząd w Uno 1.4ieS 1998r ?

Pilnie POMÓŻCIE!! Jutro na komunię jadę, a auto daleko w polu sciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie! Jestem na etapie zakładania paska rozrządu. Na nowym pasku

> są znaki. niestety, są one niesymetrycznie, to znaczy, że pasek

> można założyć na 2 sposoby - znaki z prawej lub znaki z lewej

> strony koła rozrządu. Powiedzcie, jak ustawić dobrze rozrząd w

> Uno 1.4ieS 1998r ?

> Pilnie POMÓŻCIE!! Jutro na komunię jadę, a auto daleko w polu

Ustaw wał korbowy na znak 0 stopni w obudowie sprzegła ( pod tą plastikową zaślepką , na kole zamachowym jest znak w postaci naciecia , dodatkowo obszar ten zaznaczony jest biała farbą czasami ) .

Na wewnętrznej obudowie paska rozrządu za kołem zębatym wałką rorz. jest taki wysuwany element tejże obudowy . Wysuń go do końca ( na nim w postaci takiego kółeczka o średnicy ok 2mm ( wysokośc też ok 2mm) umieszczony jest znak). Ustaw wałek rozrządu na ten znak i załóż pasek rozrządu.

W paskach rozrządu niektórych firm oznaczone jest który znak ma być do wału korbowego. Wtedy zwykle jest on namalowany na obydwu stronach paska ( znak dla koła wałka rozrządu namalowany jest tylko od strony "gładkiej" , a sam pasek zakłada się tak , aby napisy dało się normalnie czytać stojąc przodem do napędu rorządu silnika.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.