Skocz do zawartości

2 szybkie pytania:


rozzobike

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens obcinania powiedzmy 1 m przewodu zasilajacego ??? [ jest go troche za duzo] , czy po prostu jakoś zgrabnie ulozyc i niech sobie bedzie "na zaś" ?

drugie pytanie- wzmacniacz ma bezpiecznik 30A, jak mam dać zaraz za aku ?? wyczytałem ze ma być o "rozmiar wiekszy" ?? co to znaczy o rozmiar wiekszy???

ps- kable mają 20mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest sens obcinania powiedzmy 1 m przewodu zasilajacego ??? [

> jest go troche za duzo] , czy po prostu jakoś zgrabnie ulozyc i

> niech sobie bedzie "na zaś" ?

> drugie pytanie- wzmacniacz ma bezpiecznik 30A, jak mam dać zaraz za

> aku ?? wyczytałem ze ma być o "rozmiar wiekszy" ?? co to znaczy

> o rozmiar wiekszy???

> ps- kable mają 20mm2

admiar jednego metra kabla moze sie odbić na mocy ale nie koniecznie. Zalezy to wyłącznie od mocy sprzetu i grubości kabla. Jeśli kabel jest zdrowo na zaś to nie ma co go ciachać, bo to nic nie zmieni.

Bezpiecznik zaraz przy aku ma bronić instalacje(głównie przewód plusowy) przez zwarciem do masy. Przy takim zwarciu przepłynie taki prąd jak gdyby zewrzeć akumulator kluszem do kół. Zacznie on świecić - nie lubimy świecących przewodów w samochodzie. Bezpiecznik jaki mozesz tam zastosować musi mieć troszke wiecej niz ten na wzmaku, ale nie moze być wiekszy niz maksymalny jaki daje sie na twój przewód.

Wiec:

Musisz wiedzieć jaki masz przewód (powierzchnia przekroju miedzi) i znaleźć jaki prąd moze nim maksymalnie płynąć. Wtedy wiedz miedzy jakimi wartościami masz sie znaleźć. Znajdujesz jakąś wartość mniej wiecej pomiędzy i taki bezpiecznik tam daj.

Którko pisząc daj 40A albo 50 i będzie ok. 60 tez moze być jesli jest taka "rozmiarówka" i przewód nie padnie przy takim prądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest sens obcinania powiedzmy 1 m przewodu zasilajacego ??? [

> jest go troche za duzo] , czy po prostu jakoś zgrabnie ulozyc i

> niech sobie bedzie "na zaś" ?

Zostaw na "zaś" - może kiedyś zmienisz auto i ten 1m Ci zabraknie (ja tak zrobiłem).

Spadek napięcia na 1m przewodu 20mm2 będzie żaden - zmierzyłem u siebie na długości 6m przewodu 2x16mm2 przy wysterowanym wzmacniaczu było 0,01V.

> drugie pytanie- wzmacniacz ma bezpiecznik 30A, jak mam dać zaraz za

> aku ?? wyczytałem ze ma być o "rozmiar wiekszy" ?? co to znaczy

> o rozmiar wiekszy???

35-40A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.