Jump to content

Florydziak_Florydziak_Flor

użytkownik
 • Content Count

  65506
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  57
 • Time Online

  12d 7h 38m 9s

Florydziak_Florydziak_Flor last won the day on April 21

Florydziak_Florydziak_Flor had the most liked content!

Community Reputation

15390 Człowiek - do rany przyłóż

About Florydziak_Florydziak_Flor

 • Rank
  atencjusz
 • Birthday 01/01/1971

Profile Information

 • Name
  Marek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Bagna
 • Zainteresowania
  Samochody! Rakiety! Kobiety! Alkohol!
 • Car
  V8 + plug-in hybrid

Recent Profile Visitors

7742 profile views
 1. https://lordstownmotors.com/pages/endurance Chyba najdziwniejszy do tej pory pomysł na samochód elektryczny. Truck ma 4 silniki w kołach. Dzięki temu nie ma problemu z jakimiś przegubami, łożyskami itp. Z jednej strony brzmi to bardzo zachęcająco, ale z drugiej nawet początkujący entuzjasta samochodowy wie że komfort jazdy zależy bardzo od masy nieresorowanej. W przypadku czterech wielkich i ciężkich silników zamontowanych w kołach, komfort jazdy będzie bardzo kiepski.
 2. Ty na Florydzie mieszkasz??? Ja w najgorszym środku lata koszę co 4-5 dni. W Georgii co 10-14 dni było koszenie w lecie a klimat cieplejszy niż Polska. Może zamiast kosiarki kup jakąś normalną trawę?
 3. Zastanawiałem się nad tym kilka razy ale mam wiele wątpliwości. Po pierwsze podejrzewam że ilość maintenance przy takiej maszynie będzie olbrzymia - wszelkie czujniki będą się brudziły i trzeba je będzie non stop czyścić. Po drugie podejrzewam że koszty instalacji (drut w ziemi) + eksploatacji (akumulatory) będą spore bo urządzenie stoi non stop na zewnątrz. Ale najważniejszy problem to oszczędność czasu - przy koszeniu samo koszenie to jakieś 20% całej roboty - dużo więcej czasu zajmuje mi zrobienie brzegów trawnika i odkurzenie po całej robocie. Tego taka kosiarka nie zrobi.
 4. A co tu pisać. Półtora roku, 20 tys. mil, zero problemów, żona go lubi.
 5. Jak włączysz w tryb „Pure” to trzeba porządnie naprawdę wcisnąć gaz żeby się włączył spalinowy. W trybie hybrydowym trzeba być dość delikatnym.
 6. Dziś jazda z jednego od drugiego domu - 29 kilometrów, 6 kWh. Klima włączona, ale jechałem spokojnie. Po dotarciu zostało jeszcze prądu na kilka mil. u nas prąd po 12 centów za kWh = 72 centy = 3 złote czyli mniej więcej na prądzie 10 groszy za kilometr.
 7. W Launch mode przód się obniża by zwiększyć przyczepność.
 8. Ostatni raz ten samochód miał face lifting w 2003 roku a produkowany jest praktycznie bez większych zmian od 1995 roku. Model 2020 dostępny jest albo z czterocylindrowym dieslem albo sześciocylindrowym benzynowym. Jednak model 2021 dostanie 401 KM V8 o pojemności 6.6 litra. Ciekawe czy to będzie się sprzedawało?
 9. Dwie wielkie zmiany - po pierwsze będzie „tansza” wersja z czterocylindrowym 255 KM silnikiem a po drugie wersja R6 dostała spory prezent - bez zmiany ceny dostajemy 382 KM zamiast 335 KM. 382 KM to już przyzwoita ilość koników...
 10. Pod warunkiem że dwie z tych 7 osób nie miały nóg albo były małymi dziećmi.
 11. Już wiadomo jakie są zmiany: Przede wszystkim 3 silniki - dwa z tylu i jeden z przodu. Poza tym lekko zmodyfikowane nadwozie + wnętrze z miejscem dla 7 osób (ciekawe jak to rozwiązali?).
 12. Czyżby w miarę wzrostu obrotów kołom zębatym rosły nowe zęby?
 13. Z51 ma zmienione przełożenia żeby szybciej się rozpędzać. 7’mka ma takie samo przełożenie jak 6’stka w zwykłej.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.