Jump to content

wawo

użytkownik
 • Posts

  10840
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Zainteresowania
  oświecanie
 • Car
  Astra J

Recent Profile Visitors

3150 profile views

wawo's Achievements

młodociany rajdowiec

młodociany rajdowiec (15/20)

3.1k

Reputation

 1. Dzięki. No, ja tego nie bedę robił.A z tym miejscem zmiany ilości obwodów i przekroju kabla, co tam się dzieje?
 2. Czyli od strony elektrycznej problem prawd. rozwiązany, rozumiem, że dla obwodu o przekroju kabla 2,5 mm, dajemy zabesp. 16 A (tabelka Jerzyka_ wyżej) Z tego co widzę, co do mocy klimatyzatora "Średnio jest 3-krotnie mniejszy niż moc chłodnicza klimatyzacji" (a propos Krawiec) Ergo I = P:U, czyli okolice 3 kW multisplittera, czyli okolice 10kW mocy chłodniczej. Dobrze myślę? Czy taki obwód, że najpierw idzie 2x3x1,5 a potem idzie 1x3x2,5 wymaga jakiegoś specyficznego zabezpieczenia w rozdzielnicy? w miejscu "sztukowania"?
 3. (pytanie laika): czy z dwóch obwodów 3x1,5 mm można zrobić "dalej" jeden 3x2,5 (znaczy dosztukować) Znaczy idą dwa 3x1,5 a od puszki idzie jeden 3x2,5 do multisplita?
 4. Ha, ha. Jest 8. PS Tryb nocny dla tej komorki to pewne wyzwanie! PS 2 imaginuj sobie , jak jest w realu
 5. Więc tak: klimatyzator 3,5 kW jest na dole ma 3x2,5 na oddzielnym obwodzie (salon, jadalnia, wyrabia bez problemu na ca. 70-80 m). Ale nie ma górze. Ani jednego. Nie były przewidziane I teraz tak: mam dwa obwody w kotłowni 3x1,5 nieużywane (inst. była m.in pod ups pod kominek z płaszczem wodnym, z czego zrezygnowałem) Miejsce z puszką z tymi odwodami jest łatwo dostępne (via pion wentylacyjny), bez rozpierdzielania całego domu, nowego odwodu od rozdzielnicy po elewacji etc. Więc (pytanie laika): czy z dwóch obwodów 3x1,5 mm można zrobić "dalej" jeden 3x2,5 (znaczy dosztukować). Oczywiście te obwody musi elektryk z uprawnieniami pozabezpieczać w rozdzielnicy (wierzę, że są tam gdzieś wprowadzone) Z tego co wiem: pojedynczy split pójdzie na 3x1,5 mm, ale mi potrzeba mutisplitta dla 5 słabych jednostek wewn. Takowe w przyrodzie są, ale wyłączenie dla przekroju 3x2,5mm and more. Z mocą nie trzeba szaleć, bo nigdy 5 klim nie bedzie chodzi na raz (sypialnia 14, gościnny10 , 2x dzieci 10+12, pracownia14). Garderoba bez klimy zostaje, jak łazienka. Na razie koncepcja. Mam dach płaski, kwestia przejścia przez attykę. Ale na razie muszę rozwiązać problem z prądem.
 6. Odbiory elektryczne byly????????????????????
 7. tylko a propos, dekadę temu tez rozważałem czy nad teren (i jak) czy "najazdówkami". Najazdówkami (mam 8 punktów na ogrodzie plus 4 od frontu) ładnie można podswietlić nie tylko drzewa, ale krzew) Co się namachałem kilofem (korzenie) to moje...
 8. 3x2,5mm zgodnie z przepisami (pewnie w jakiejś funkcji odległości) obsłuży do 3 kW (tak?) Pytanie do której wartości się to odnosi, przykładowo Cooling Capacity: 2.5kW (min 1.4kW~max 3.5kW) Heating Capacity: 3.2kW (min1.8W~max5.5kW) czy do chłodzenia, grzania czy do max. czy do min? Jak min. to 3x1,5mm styknie?
 9. Tak, ale nie podam teraz nazwy, nie znalazłem na szybko (czyściłem też tym kostkę płukaną - ewidentnie czyści). Wymaga wielokrotnego użyciam, jest to w miarę skuteczne. Zacieki z kolei z kleju do siatki bierze kwas fosforowy.
 10. ale to na boki i sufit, a co na gorę daszku?
 11. Mam ten sam dom ino z dachem plaskim Temat tego daszku wałkowany był na forum "Muratora" - znajdż "Aleksandra", jest kilka odsłon tego zagadnienia do wygrzebania ze 130 bodaj stron dla tego domu (koło 110 jest moja "Aleksandra" ) Ja tego tak nie zrobiłem, od góry mam blachę "tytanowa" (z tego wszystkie obróbki) (na rąbek stojący pojedynczy, zagięty - i to się Zonie nie podoba), folię kubełkową ochronną na izolację ściany fundamentowej (jako wentylacja), papa, płyty OSB, szkielet z profili stalowych. Po boku szkielet wypełniony gazobetenem, góra wypełniona styropianem. Bok i "strop" otynkowany jak elewacja. By nie gniło 1/3 profila stalowego jest widoczna, pomalowana na kolor ogrodzenia/barierek tarasu - nad garażem. No tu go nie ma.
 12. jak w temacie. Te mikstury do myjki firmowane Karcherem są nic nie warte. Usyfienia z wody do podlewania trawnika (duża ilość żelaza/manganu) likwidowałem w miarę skutecznie jakimś wynalazkiem na bazie kwasu solnego. Do tej ściany nie dociera zimą słońce, stąd różne wykwity. Część zdechnie latem, ale brud jest.
 13. Niczego co przypomina dźwięk/gwizdanie uwalonego łożyska nie słychać (ani przy kręceniu w prawo, ani w lewo) Lekkie terkotanie w obie strony, ale tu musiałbym mieć porównanie z inną pralką - jest jedna.
 14. lekkie przekręcenie (o 2-5 stopni) w stronę "słuchawka" rozwiązuje analogiczny problem produktu z LeroyMerlin.
 15. na wolnych obrotach w prawo jakby łożysko jęczało na wolnych obrotach w lewo, jęknie , ale potem, cisza na szybkich nie słychać Łożyska bębna? A jeśli nie, to co ? Samsung z 2013 Ecobubble, 6kg
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.