Jump to content

ArcybiskupCanterbury

użytkownik
 • Content Count

  25710
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Everything posted by ArcybiskupCanterbury

 1. czy istnieją tego typu zawiasy https://allegro.pl/oferta/zawiasy-zawias-splatany-drzwiowy-nierdzewny-65x65-5208281389 ale z jakimś rodzajem regulacji? Rzędu +/- 2 mm góra-dół i podobnie przód tył. Zamiana na nowoczesne zawiasy byłaby oczywiście możliwa, ale musiałbym ryzykować wiercenie w drzwiach plus dobudowywać mocowania z drewna w samej szafce, a nie bardzo mam chęć, ani czas...
 2. No i przez ten etap kredens też przeszedł. Ogólnie 3 dni się mordowałem z czyszczeniem. Szczęśliwie muzyka i podcasty mnie od szaleństwa uratowały. Kredens niestety z tych tańszych raczej był, bo na spodzie szpachla z pokostu zmieszanego chyba z kredą ukrywająca wady drewna (dziury, sęki, pęknięcia), a później kilka warstw farby, większość olejnych. Środek niemalowany, więc drewno w niektórych miejscach ucierpiało, miejscami jest też żarte przez "robaki". Generalnie opaliłem i wyskrobałem co się dało mechanicznie. Ponoć do pokostu najlepiej zabierać się z terpentyną (ta
 3. Nie, ma być biały i tyle. Drewno jest za bardzo zniszczone miejscami, żeby wystawiać je na wierzch. Swoją drogą to 6 godzin się dziś z nim mordowałem i wygląda, że jako nówka albo został pomalowany farbą kredową, albo prawie cały zaszpachlowany, a dopiero potem pomalowany. Po kolorze jak się ta powierzchnia przypala mam wrażenie, że to jakiś olej (pokost?) z kredą.
 4. No właśnie u mnie też był bez wtyczki.
 5. Swoją podłączyłem sam (2 fazy), a elektryk miał mi wbić pieczątkę przy okazji kończenia instalacji, ale się już nie pojawił, bo mu szkoda było oddać 100 zł. Gwarancja minęła bez awarii, ale wbrew temu co mówił Tobie ten gość z IKEI do serwisu przyjeżdża facet od rzeczywistego producenta (czyli jakiś tam Electrolux, czy Whirlpool) i on może poprosić o dokumentację podłączenia przez elektryka. W wiem stąd, że w piekarniku popsuł mi się zegarek i była zabawa o nieautoryzowane podpięcie. Ostatecznie zegarek "naprawiłem" tak, że ustawiłem na jakąś tam godzinę i timer na tą samą, więc wszystk
 6. Kurczę, nie odpuściłbym sobie okazji, żeby to wykopać ręcznie...
 7. Odnawiam właśnie w wolnym czasie stary kredens i zastanawiam się czym go pomalować. Starą półkę pomalowałem emalią akrylową (wodorozcieńczalną) i wygląda nieźle, choć farba tworzy bardzo cienką warstwę, więc przygotowanie drewna przed malowaniem jest potwornie czasochłonne. Widziałem jednak na blogach różnych "dziubdzi", że używają mocno kryjących farb dedykowanych do renowacji mebli. Wstępne wczytanie się sugeruje, że to farby kredowe. Ma to jakąś rację bytu w normalnym domu, czy będzie odpadać płatami przy byle stuknięciu? Widziałem zestawy np. farba + lakier, więc może możn
 8. Całoroczne od jakiegoś czasu zawsze kupuję o zwiększonej nośności, bo wydaje mi się, że zdecydowanie lepiej zachowują się latem. Nie mam bezpośredniego porównania pomiędzy tymi samymi oponami z różną nośnością, ale porównując Uniroyal 205/55/16 V niewzmocnione z Goodyearami V XL (XL to po prostu nośność o oczko wyższa - zamiast 91 V było 94 V) Uniroyale miały nieporównanie większą skłonność do "przewalania" się na boki - miało to jedną zaletę: natychmiast wiedziałem, że w kole jest troszkę za mało powietrza, zwłaszcza z przodu.
 9. https://systemgaz.com.pl/czujnik_ntc_ariston_mts_ar-100032398,560,3870.html ten wyżej to nowa wersja na którą wymieniłem. Stara wyglądała tak: ale zmienili już fotę po moim zapytaniu czy przypadkiem się nie pomylili. Tak czy siak w wątku na HP już się "pochwaliłem", że cieknie dalej co znaczy, że jakimś cudem uszkodzony jest blok hydrauliczny, a to już zostawię serwisowi...
 10. A taki smar silikonowy jak do uszczelek samochodowych na zimę się nada? Bo jak nie to muszę lecieć do sklepu...
 11. Stary czujnik jest prawdopodobnie posmarowany wazeliną techniczną, ale w necie piszą, że to niedobry pomysł. Pomijając fakt, że mam jedynie kosmetyczną dręczy mnie pytanie czym mam to smarnąć, żeby za rok nie okazało się, że rozpuściła się guma? Z góry dzięki.
 12. Część związków organicznych włazi przez skórę bez większych problemów.
 13. No tak, ale na taborecie siedzi się jednak dupą, a nie ogląda wiszący na ścianie. O kartach charakterystyki zupełnie zapomniałem, co mnie samego dziwi, bo nieraz czytam odnośnie odczynników. Natomiast ten atest z GUM to właściwie nie wiadomo co jest - wygląda jak ocena prawidłowości zastosowanych etykiet w kontekście karty charakterystyki...
 14. Mam zaczętą beczułkę 4-litrową Vidaronu do altan i nie bardzo wiem co tym jeszcze pomalować. (W jakiejś promocji kupiona, koszt prawie taki sam jak puszki 1-litrowej, więc wziąłem więcej niż potrzebowałem.) Mam na strychu jakieś stare taborety itp. które teoretycznie nadawałyby się do użytku, tylko nigdy mi się nie chciało ich oczyścić i pomalować. Ktoś studiował jak to wygląda z toksycznością takich farb/lakierów w zastosowaniach wewnątrz budynków? Rozpuszczalnik to wiadomo - po odparowaniu jednak nie ma większego znaczenia. Ale pozostają jeszcze jakieś substancje grz
 15. Niestety to często tak nie działa. Przyzwyczajony do normalnych policjantów z większego miasta wpadłem kiedyś na komisariat na zadupiu (na którym teraz mieszkam) zgłosić próbę kradzieży bramy i płotu. Brama zmasakrowana, podważana jakimiś narzędziami, a policjanci uznali, że to "psikus" i nie chcieli przyjąć zgłoszenia. Wściekłem się (ale zachowywałem kulturę) i prawie mi tam wpie...lili na komisariacie. Z pięciu gości się zbiegło, zaczęło się popychanie itp. a że nie jestem Chuckiem Norrisem to uznałem się za przegranego. Tak z 8-9 lat temu, żeby nie było, że to w jakimś głębokim PRL-u.
 16. Dzięki Panowie za rady. Kupię najpewniej klej w wiaderku, żeby nie przekombinować.
 17. To jest wybór domyślny, ale może można jakoś fajniej.
 18. Mam do przyklejenia 120 x 50 cm płytek (~10x10 cm) na bocznej ściance w kuchni. Kuchnia normalnie używana, więc może jest sens kleić to czymś innym niż klej do płytek? Nie ukrywam, że wolałbym zrobić to czysto i szybko, ale może nie ma sensu kombinować? Ściana do której byłoby to klejone zrobiona jest z pustaczków ze spienionego betonu i jest równa.
 19. Zrobię testy. Jak żona wróci z roboty to zabronię jej wysiadać z auta i sprawdzę, czy mnie kopnie (auto ). Później zobaczymy czy kopnie ją po wyjściu. To powinno rozstrzygnąć, czy naelektryzowaniu ulega kierowca, czy samochód.
 20. Mnie to bardziej jako zjawisko intryguje. Żona trochę narzeka tak poza tym. Poza tym wyobrażam sobie potencjalną akcję przy tankowaniu.
 21. Yaris żony zbiera jakieś niepospolite ilości elektryczności - pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Po kilkunastu kilometrach potrafi boleśnie trzepnąć po palcach, gdy się go uziemi własną osobą. Samo zjawisko nie jest mi obce, ale skala jest dość niespotykana. Od czego to może zależeć? Może jakieś przebicie, albo coś? Przeciwko takiemu rozumowaniu przemawia jednorazowość wyładowania.
 22. Mój brat kupił kiedyś Focusa z rzeszowskiej firmy handlującej autami poleasingowymi. Jako osoba z tendencjami do rozszerzania swoich kompetencji poza znajome sobie dziedziny, dopiero po zakupie dowiedział się, że praktycznie cała jedna strona auta była malowana (prawdopodobnie przeszlifowanie bokiem po jakiejś przeszkodzie). W zestawie dokumentów nie było o tym słowa, mimo że był aktualny raport Dekry etc. i brakowało jedynie zaświadczenia z Watykanu. Inna sprawa, że auto jeździło przez 3 lata bez najmniejszych problemów, nie korodowało etc. i ostatecznie nie był to zły zakup.
 23. Z tymi kartkami jeżdżę już chyba piąty rok. Przeciętnie jedna kontrola rocznie, nieco dąsów policjanta, ale widać mam twarz obywatela praworządnego, więc sprawa kończy się pouczeniem.
 24. Panowie, a jak po 20-30 tys. te opony się Wam sprawdzają zimą? Bo w necie pojawiają się opinie, że dość szybko tracą właściwości zimowe. Ale wiadomo jak to jest z opiniami w necie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.