Jump to content

rusala

użytkownik
 • Content Count

  424
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Normalny

About rusala

 • Rank
  leniwy kierowca

Contact Methods

 • WWW
  https://www.youtube.com/c/DStageGarage

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Elektronika, pojazdy elektryczne, tuning samochodowy
 • Car
  SC, Coupe, Multipla, 500L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli nie jest to ultra budżetowy projekt to można sobie nabyć pałkę wibrującą do tego celu, koszt między 100 a 200 złotych.
 2. Wystarczy zwykłe B20 z worka trochę rzadziej rozrobione i jeszcze lepiej z dodatkiem plastyfikatora. Jak uzyskasz konsystencję ciasta to przy gładkiej powierzchni szalunku będzie się niemal świeciło. Oczywiście będą drobne ubytki ale to chyba pożądany efekt. "betonu". Żeby nie było żadnych ubytków trzeba by solidnie wibrować. Gładkość natomiast ma tak jak mówię więcej wspólnego z konsystencją niż obecnością powietrza (wibrowaniem).
 3. Skoro nawet 180mm z 1.1 pasuje to cała reszta od FIRE też. Kup po prostu koło i sobie przymierz jak masz wątpliwości, to groszowe sprawy. Oczywiście tarcza z wielowypustem pasującym do skrzyni C514 skoro taką chcesz mieć. U mnie ta obudowa wadziła bardziej niż tylko tym trzymadłem przewodu ale to zapewne krzywy okular i jak już coś rzeźbić to prędzej podprostować to a nie łapę silnika dorabiać.
 4. Zgadza się, trzeba rozwiercić z M8 na M9 obojętnie które koło. Na seryjnych łapach wchodzi bez obudowy rozrządu nie zmieści. Ja tam coś lekko podcinałem przy okularze ale chyba żeby mi się dolot do turbo jakoś mieścił a to inna para kaloszy jeżeli bez oryginalnej turbiny.
 5. O, mądrego to i przyjemnie posłuchać. Jakoś zapomniałem o istnieniu czegoś takiego a w sumie robi podobną rzecz do tego wariantu z kolankami. Przemyślę.
 6. Wczoraj widziałem w Casto Ski B16 i inne chyba też na promocji po nie całe 9 zł Jeżeli żarówka Ci świeci (czyli sprawdzone pod obciążeniem) na tej Sce to masz tam coś naprawdę dziwnego. Może z drugiej strony masz też skądś fazę doprowadzoną tylko to nie tłumaczy czemu przy włączonej nie ma napięcia... Dwie różne fazy połączone? No to już byłaby niezła abstrakcja.
 7. Dokładnie! Wiadomo że wszystko da się odrutować ale to nie znaczy, że jest to bezpieczne. Zacznijmy od tego, że według ogólnie przyjętych zasad w ogóle nie powinno się puszczać do gniazd zasilających przewodów o przekroju mniejszym niż 2,5mm2. No ale dobra, stało się. Nie mówmy jednak, że nic się nie stanie przy podpinaniu odbiorników dużej mocy. W zasadzie to ten czajnik może być nawet gorszy niż szlifierka (mała) przy czym zazwyczaj działa tylko kilka minut. Tak z grubego palca elektrycy przyjmują, że na każdy 1mm2 przekroju można podać do 6A prądu. Ja wywodzę się z elektroniki
 8. Jakiś rok temu zakładałem kocioł gazowy i co by być zgodnym z przepisami poza otworem na przewód powietrzno spalinowy dodałem drugi otwór fi160 na wentylację. W ścianęwsadziłem kawał rury stalowej, który akurat miałem, jest to jak sądzę pozostałość po starej instalacji kominowej do kotła węglowego. W każdym razie ładnie pasowało i gruba wytrzymała ścianka, od zewnętrznej strony wystaje kilka cm ze ściany. Na dniach będzie robione ocieplenie i muszę to przygotować na jakieś docelowe rozwiązanie. Niby można by dołożyć kawałek rury, kratkę i już ALE mam problem z deszczem. Ostatnio na
 9. Mnie zawsze chyba rura łatwiej wchodzi aczkolwiek z kształtkami jest bardzo różnie zależnie od producenta. Ja zaczynam liczyć czas jak już z 2/3 wejdą i ładnie się zgrzewa z taką fałdką a dodam że w ręcach za dużo pary nie mam i trochę się namęczyć muszę. Jak niedawno kolega mi przy kilku pomagał to chyba za mocno/szybko to wciskał bo mu aż takie cienkie firanki się porobiły
 10. U mnie bardziej szlauf ale w większości miejsc mówią chyba ludzie szlauch. Krajzega to wiadomo. U mnie w rodzinie ale na pewno częściowo w rodzinnym mieście też (Zawiercie czyli Zagłębie choć różne historyczne wersją są) funkcjonuje też bukfel jak już jesteśmy w tej tematyce. No i oczywiście waserwaga. To tak trochę nawiązuje do tych mokrych ręczników
 11. W piwnicy nie widać konstrukcji choćby przy stropie? Wątpię, żeby to zakrywali. A tak z ciekawości ta ściana po lewej przy słupie idzie jakoś pod skosem? Dziwnie to trochę wygląda.
 12. Albo zrób ta gdzie kafelki - po prostu natnij je tarczą do glazury na kwadrat trochę mniejszy niż maskownica wentylatora i już. Bez pośpiechu i nic nie pęknie.
 13. Hehe dobre to. Bez mesla i młota to nie robota przecie Choć ja z zagłębia raczej Ale formalnie dłuto to jest do drewna a mesel to inaczej przecinak Ja próbowałem pierońsko drogą koronką i guzik z tego wyszło. To akurat przy okazji innego otworu a taki pod wentylację fi 160 i drugi fi 100 pod kocioł gazowy nawiercałem i wykuwałem SDSem, wyszło bardzo ładownie, gdzieniegdzie ręcznie poprawiane meslem albo nawet wkładem widiowym do piły szablastej ale to drogie trochę i nie wszystko bierze.
 14. Myślę, że one wszystkie są podobne, ja mam chyba z Castoramy. Zgrzewałem dużo pp głownie 32 i 40, trochę 25 i kilka 20. Generalnie daje radę, trzeba sobie liczyć te sekundy grzania i starać się robić wszystko prostopadle w miarę możliwości choć materiał trochę wybacza.Ja prawie wszystko robiłem stacjonarnie czyli nie na już zamocowanych rurkach choć zdarzyło się może ze dwa razy. W takiej sytuacji uważam, że są potrzebne dwie osoby bo sporo siły trzeba w to włożyć czasem więc ktoś powinien trzymać istniejąca instalację w miejscu żeby się nie wyginała i nie prężyła. Żeby dało się stacjonar
 15. jeżeli da się zdjąć osłony łożyska możesz spróbować zaspawać w środku albo może prościej jak kolega @szpyrek dać duże podkładki tylko ja bym je przyspawał do koła i potem skręcił. A jeszcze lepiej to wybić łożysko, przyspawać podkładki w tym jedną podpiłować i rozwiercić żeby wszedł trzpień. To takie opcje bez toczenia
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.