Skocz do zawartości

Awaryjne uruchomienie silnika na gazie STAG


suns23

Rekomendowane odpowiedzi

> Próbowałem i niestety nic się nie dzieje. Silnik zapala na benzynie.

> Jak sprawić aby sterownik ustawił się na zapalanie na gazie?

> Proszę o dokładniejsze wytłumaczenie.

przekrec kluczyk.... jak zgasna kontrolki wcis przycisk od gazu zlosnik.gif trzymaj go ok 10sek ... i ciagle trzymajac odpal silnik ... potem pusc przycisk... i za kazdym razem bedzie odpalal na gazie dopoki nie wcisniesz przycisku jeszcze raz.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że opcja uruchamiania silnika na gazie jest wyłączona? Robię wszystko tak jak mi podpowiadacie, a silnik nadal uruchamia się na benzynie. Chciałbym mimo wszytko wiedzieć jak w awaryjnej sytuacji uruchomić silnik na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze u mnie stag 100 awaryjne odpalanie na gazie wygląda tak, przekręcasz kluczyk, naciskasz szybko dwa razy przycisk, zapala się na stałe zielona dioda i przekęcasz kluczyk i odpalasz na gazie. Zdarza się, zę instalator źle podłącza kabelek (po stacyjce) tzn. podłącza go np.pod cewkę i wtedy po chwili po przekręceniu koluczyka napięcie zanika, być może dlatego nie pmożesz odpalić na gazie. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak uruchomić silnik na gazie? Mam sterownik STAG (przełącznik w kabinie w postaci jednego przycisku B/G).

A jaka instalacj,a bo może ma to największe znaczenie ...

Staga 300 odpala się tak jak napisał Wojtas_BB - naciskasz przycisk, przekręcasz kluczyk - dioda zapala się na stałe i tu możesz już puścić przycisk - uruchomienie rozrusznika powoduje uruchomienie na gazie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG 50. Czy ma znaczenie fakt, że po przekręceniu kluczyka dioda miga kilka razy i po kilku sekundach gaśnie (mam na myśli tryb automatyczny, czyli zapalanie na benzynie i przełączenie na benzyne po przekroczeniu określonych obrotów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> STAG 50.

Z instrukcji staga50 wynika, że przełaczając przycisk po załaczneniu stacyjki (bez uruchomienia silnika) jedną z pozycji (dioda powinna świecić na stałe) jest uruchamianie awaryjne na gazie.

> Czy ma znaczenie fakt, że po przekręceniu kluczyka dioda miga kilka razy i po kilku sekundach gaśnie (mam na myśli tryb automatyczny, czyli zapalanie na benzynie i przełączenie na benzynie po przekroczeniu określonych obrotów)?

Może to jakiś kod błędu albo po prostu informacja o braku czujnika temp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.