Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią biegów w CC Sporting


CCSportingTeam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam fiacika Cinquecento Sporting.Jakiś czas temu zmieniłem gałkę zmiany biegów z fabrycznej na zakupioną na Allegro.Podczas jej zmiany mechanik tak to zrobił,że przy normalnym wbiciu biegu wstecznego nie wchodził 5 bieg natomiast,żeby wbić 5 bieg i wsteczny należało wcisnąć sam drążek na który założona została nowa gałka w miejscu gdzie została ucięta stara gałka.Niestety,choć na Allegro kupiłem uniwersalną gałkę.Mimo,że było to dość uciążliwe przyzwyczaiłem się jednak dziś doznałem szoku gdy okazało się,że ani przy wyłączonym ani włączonym silniku nie da się wbić biegu wstecznego!Jeszcze 2 dni temu jak używałem samochodu działało wszystko tak jak wcześniej a teraz nagle nie da się w żaden sposób wbić wstecznego! :-(Czuję opór,w ogóle nie da się wbić tego biegu.O co chodzi nie wiem.Gdyby ktoś z was wiedział co jest tego przyczyną byłbym wdzięczny oraz jak mogę uratować moją skrzynię biegów aby z nową gałką wszystkie biegi wchodziły tak jak wchodzić powinny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wbić wsteczny należy zwolnić blokadę wstecznego. W ccsie robi się to przez nacisnięcie dzwigni do której przymocowana jest linka tej blokady. Jak mechanik zmieniał gałke to musiał modzić coś przy tej lince bo ona jest zamocowana prawie bezposrednio do oryginalnej gałki i bez niej sie nie da wbić wstecznego. Najprawdopodobniej ten wytwór mechanika poprostu przestał działać. A skoro się zabrał za taką robote to teraz jechac do niego niech poprawia (szczerze wspułczuje mu). Zastanawia mnie tylko jedno: jak zrobił że i wsteczny i 5 bieg wchodziły bez tej blokady. Ogulnie jest tak ze jak zwolnimy blokade wstecznego to nie da sie wbić 5 biegu a jak jej nie zwolnimy to nie da się wbic wstecznego a jak on to zrobił... ciekawi mnie to. Możesz podesłac jakieś foto wytworu tego mechanika? (sam myslalem nad zmiana gałki ale z powodu brau koncepcji jej przeszczepu odpusciłem temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jest tak.Kupiłem na necie tą gałkę,pisało,że jest uniwersalna tzn.,że pasuje do wszystkich! samochodów bez podciąganego wstecznego.Więc ją kupiłem.Jak pojechałem do mechanika to on ją zwyczajnie urżnął,został bolec nie?Na ten bolec założył nową,przymocował ją trzema malutkimi śrubkami przykręcanymi imbusikiem w zestawie razem z w/w śrubkami.Zapłaciłem,wyjechałem,biegi chodzą fajnie,cieszę się nową gałką,ale ups nie długo.Do momentu aż nie muszę wrzucić 5 biegu bo jego się wrzucić nie dało,była blokada tego biegu taka sama! jak mam teraz wstecznego który wcześniej bo jeszcze 2 dni temu działał.Okazało się,że wszystkie biegi oprócz 5 wchodziły normalnie,wsteczny wbijał się tak jak przy starej gałce,normalnie wcisnąłem gałkę i go wbiłem.Ale 5 nie było.Wróciłem do niego,zrobił tak,że na stalowym bolcu ponownie zamontował tą gałkę,ale,żeby wbić wsteczny trzeba było wcisnąć tą rurkę,plastikową chyba co było dość bolesne,przyzwyczaiłem się do tego choć to upierdliwe.Aż do dziś bo za nic nie dało się wbić wstecznego,jakby coś się tam zablokowało.Powiem ci,że na innym forum miałem ten wątek tyle,że jak zrobić,żeby wbijać wsteczny normalnie a nie za plastikowy bolec i inny koleś napisał mi,że ma w swoim CC taki sam problem jak ja.Więc nie jest to odosobniony przypadek.Aczkolwiek inni użytkownicy też zmieniają gałki w swoich CC i u nich jest dobrze.Boję się,że on coś tam źle uciął i teraz w żaden sposób nie da się tego uratować tak,żeby było jak być powinno. Co do fotek na chwilę obecną nie mam jak a nawet gdybym chciał nie wiem jak je tu wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm to jest tak.Kupiłem na necie tą gałkę,pisało,że jest uniwersalna tzn.,że pasuje do wszystkich!

> samochodów bez podciąganego wstecznego.Więc ją kupiłem.Jak pojechałem do mechanika to on ją

> zwyczajnie urżnął,został bolec nie?Na ten bolec założył nową,przymocował ją trzema malutkimi

> śrubkami przykręcanymi imbusikiem w zestawie razem z w/w śrubkami.Zapłaciłem,wyjechałem,biegi

> chodzą fajnie,cieszę się nową gałką,ale ups nie długo.Do momentu aż nie muszę wrzucić 5 biegu

> bo jego się wrzucić nie dało,była blokada tego biegu taka sama! jak mam teraz wstecznego który

> wcześniej bo jeszcze 2 dni temu działał.Okazało się,że wszystkie biegi oprócz 5 wchodziły

> normalnie,wsteczny wbijał się tak jak przy starej gałce,normalnie wcisnąłem gałkę i go

> wbiłem.Ale 5 nie było.Wróciłem do niego,zrobił tak,że na stalowym bolcu ponownie zamontował tą

> gałkę,ale,żeby wbić wsteczny trzeba było wcisnąć tą rurkę,plastikową chyba co było dość

> bolesne,przyzwyczaiłem się do tego choć to upierdliwe.Aż do dziś bo za nic nie dało się wbić

> wstecznego,jakby coś się tam zablokowało.Powiem ci,że na innym forum miałem ten wątek tyle,że

> jak zrobić,żeby wbijać wsteczny normalnie a nie za plastikowy bolec i inny koleś napisał mi,że

> ma w swoim CC taki sam problem jak ja.Więc nie jest to odosobniony przypadek.Aczkolwiek inni

> użytkownicy też zmieniają gałki w swoich CC i u nich jest dobrze.Boję się,że on coś tam źle

> uciął i teraz w żaden sposób nie da się tego uratować tak,żeby było jak być powinno. Co do

> fotek na chwilę obecną nie mam jak a nawet gdybym chciał nie wiem jak je tu wrzucić.

jest opcja, zeby wywalic linke z zabezpieczeniem, zaslepic otwor w wybieraku i jazda. tylko sek w tym, ze bedzie sie mozna pomylic i wbic wsteczny zamiast 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest opcja, zeby wywalic linke z zabezpieczeniem, zaslepic otwor w wybieraku i jazda. tylko sek w

> tym, ze bedzie sie mozna pomylic i wbic wsteczny zamiast 5

jak wejdzie wsteczny to nie wejdzie 5 i na odwrót jak wejdzie 5 to nie można włożyć wstecznego. Nie da się wywalić tego ustrojstwa i żeby wszystkie biegi wchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykręcisz mechanizm z linką to nie wchodzi wsteczny, jak mechanizm zastąpisz śrubą od Uno to wsteczny wchodzi. W żadnej skrzyni od Fire nie ma to wpływu na wrzucanie 5 biegu. Zabezpieczenie jest tylko po to aby zamiast 4 nie wrzucić wstecznego. Musiałeś mieć coś źle ustawione (wyregulowane na linkach może) że 5 nie wchodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wykręcisz mechanizm z linką to nie wchodzi wsteczny, jak mechanizm zastąpisz śrubą od Uno to

> wsteczny wchodzi. W żadnej skrzyni od Fire nie ma to wpływu na wrzucanie 5 biegu.

> Zabezpieczenie jest tylko po to aby zamiast 4 nie wrzucić wstecznego. Musiałeś mieć coś źle

> ustawione (wyregulowane na linkach może) że 5 nie wchodziła.

W CCS są 3 linki - 2 biegi, 1 blokada na wsteczny

W SC z podciąganym wstecznym są 2linki - biegi, a blokada jest na samym koszu (szyna)

Więc jeżeli usuniesz 3 linke i blokade w skrzyni (w jej miejsce wkręcasz cokolwiek, żeby zaślepić otwór)

nie będzie blokady, ale możesz pomylić 4 z wstecznym sick.gif

najlepiej kupić kosz z SC z 2 linkami i na nim zrobić inną "gałkę"

* linki do kosza CCS są w tak magicznych cenach, że jak któraś padnie to lepiej kupić kosz z SC 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam teraz zrobić? Facet po prostu uciął gałkę fabryczną i przykręcił nową,nieraz było,że w trakcie jazdy gałka mi się poluzowała i można ją było w trakcie jazdy całkiem zdjąć.Więc nie wydaje mi się,żeby tam było coś źle wyregulowane na linkach.Nie wiem co teraz zrobić slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mniej więcej tak: jak facet odciął gałkę to drążku pod gałką powinna zostać plastikowa część z linką, jak ją wciśniesz to wbijasz wsteczny. Jeżeli chłop wywalił 3cią linke to trzeba usunąć blokade na skrzyni zlosnik.gif

5tego biegu trzeba szukać i się nauczyć jak go wbić, bo jak drążek jest skrócony a nie ma short-shiftera to musisz bardziej go wychylić w prawo żeby był w tej pozycji do wbicia biegu sick.gif

Jedź do niego nie to robi, a jak nie będzie potrafił, to kosz z SC - mam jeszcze jeden za 100 -na koszt mechanikera waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wykręcisz mechanizm z linką to nie wchodzi wsteczny, jak mechanizm zastąpisz śrubą od Uno to

> wsteczny wchodzi. W żadnej skrzyni od Fire nie ma to wpływu na wrzucanie 5 biegu.

> Zabezpieczenie jest tylko po to aby zamiast 4 nie wrzucić wstecznego. Musiałeś mieć coś źle

> ustawione (wyregulowane na linkach może) że 5 nie wchodziła.

skrzynia jest jak najbardziej oki i sprawdzałem wcześniej to wykręcając mechanizm. Po jego usunięciu wsteczny wchodzi bez wciskania a 5 nie można wbić (był kiedyś taki temat że komuś znikła piątka i właśnie przyczyną była linka wstecznego) jak nie wierzysz spróbuj wcisnąć w dół lewarek (jak do wstecznego) i wbić 5 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka. Ja jestem laikiem jeśli chodzi o wszelkie sprawy związane z naprawą samochodu.Kosz od SC czyli ?Też nie wydaje mi się,żeby było tam coś poważniejszego,znaczy nie wiem ja teraz gdy nie wchodzi wsteczny,ale wcześniej wydawało mi się,że to pierdoła.Mechanik fakt dał dupy po całości,robiłem u niego wcześniej samochód i nie było większych problemów.Nie spodziewałem się,że przy zmianie gałki da tak dupy!Pojadę do mechanika i się okaże wszystko,zobaczymy co powie a oprócz naprawy biegu wstecznego niech zrobi tak,żeby dało się go wbić normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.