Skocz do zawartości

u-Dimension El Comp 6


netka1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Powolutku knuję nad poprawą audio w aucie. W tej chwili jest tak jak fabryka to zrobiła. Założenia są takie, że na pierwszy ogień ma iść wymiana głośników, wraz z wygłuszeniem drzwi. Z czasem jakiś wzmacniacz, lecz bardzo chciałbym pozostać przy fabrycznym radioodtwarzaczu.

Celuję w głośniki za ok. 300 PLN, i zainteresowały mnie właśnie w/w u-Dimension El Comp 6. Czy ktoś z Was miał już może do czynienia z nimi? Czy przeciętny samochodowy słuchacz będzie z nich zadowolony?

Dodam że w poprzednim aucie miałem audio oparte na Helixach DB, i całość bardzo mi odpowiadała. Teraz też myślałem o Helixach, ale może z przekory spróbować czegoś innego...?

Pomóżcie w wyborze, bo od tego czytania opinii po necie to już gupi jestem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny odtwarzacz w Fiacie Linea czy Grande Punto nie posiada wyjsc na wzmacniacz, to po pierwsze.

Kolejna sprawa, to glosniki sa przynitowane, aby zalozyc inne beda niezbedne specjalne dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Powolutku knuję nad poprawą audio w aucie. W tej chwili jest tak jak fabryka to zrobiła. Założenia

> są takie, że na pierwszy ogień ma iść wymiana głośników, wraz z wygłuszeniem drzwi. Z czasem

> jakiś wzmacniacz, lecz bardzo chciałbym pozostać przy fabrycznym radioodtwarzaczu.

> Celuję w głośniki za ok. 300 PLN, i zainteresowały mnie właśnie w/w u-Dimension El Comp 6. Czy ktoś

> z Was miał już może do czynienia z nimi? Czy przeciętny samochodowy słuchacz będzie z nich

> zadowolony?

> Dodam że w poprzednim aucie miałem audio oparte na Helixach DB, i całość bardzo mi odpowiadała.

> Teraz też myślałem o Helixach, ale może z przekory spróbować czegoś innego...?

> Pomóżcie w wyborze, bo od tego czytania opinii po necie to już gupi jestem

mialem el-comp 6 - były ok, teraz zostały mi tylko tweetery bo woffery zarżnełem skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabryczny odtwarzacz w Fiacie Linea czy Grande Punto nie posiada wyjsc na wzmacniacz, to po

> pierwsze.

> Kolejna sprawa, to glosniki sa przynitowane, aby zalozyc inne beda niezbedne specjalne dystanse.

Nie stanowi to żadnego problemu cfaniak.gif

Jakby ktoś jeszcze wyraził jakąś opinię o El Compach byłbym zobowiązany, lub polecił coś co według niego mogło by być też godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę je polecić z czystym sumieniem. Grają bardzo fajnie nawet pod samym radiem, bo mają tylko 50W RMS. Na wzmaku pewnie jeszcze lepiej. Dla mnie są uniwersalne do prawie każdego rodzaju muzyki. Do tego dystans z mdf, wygłuszenie drzwi i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w tych pieniądzach ciężko o coś lepszego chyba, miałem hertze hsk i zmieniłem na el-compy, było o niebo lepiej. Ze wszystkich zestawów w okolicy 300zł to u mnie jeden z faworytów.

Fajnie za te pieniądze sprawuje się jeszcze powerbass i też mogę go polecić.

swojego czasu za 170z, kupiłem super zestaw GMS (wyglądał jak DLS i woofery miały aluminiowe odlewane kosze) i też był lepszy od helixa - przynajmniej według mojej skromnej opinii grinser006.gif

po wygłuszeniu drzwi i montażu jednego z powyższych dużo lepiej, ale po dołożeniu wzmaka jest czad grinser006.gif nawet jakiś malutki piecyk z takim zestawem zagra dużo fajniej niż samo radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja polecam diory

w zestawie odsperaowanym ze zwrotkami, które mają regulacje tweetera, za te pieniądze biją na łeb inne budżetowe głośniki

edit

spr cene i kosztują 2x tyle co kiedyś ok 129zł a teraz 240 a gdy ja kupowałem to były po 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.