Skocz do zawartości

VW mi przekazuje wyrazy żalu


Gordon_Shumway

Rekomendowane odpowiedzi

(...) silnik Diesla typu ... zamontowany w Państwa samochodzie jest wyposażony w oprogramowanie optymalizujące emisję tlenków azotu (NOx) na stanowisku badawczym (NEDC).

(...) intensywnie pracujemy nad odpowiednim rozwiązaniem technicznym, by jak najszybciej usunąć powstałe nieprawidłowości.

 

ASO usunie w moim aucie kuglarskie myki, po czym na przeglądzie okresowym może okazać się, że auto nie spełnia norm ?  :nie_wiem:

Będę miał kurnik ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przekazał wyrazy żalu, za mojego poprzedniego B6 i za obecnego B7  :]

 

Jeszcze nie wiedzą, co zrobić, ale początkiem roku ma być akcja serwisowa i już będą wiedzieć.

 

Podobno za każdym razem jak zapalam samochód, gdzieś na Antarktydzie płacze pingwin  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozew zbiorowy?

 

I co chcesz uzyskać?

Moim zdaniem pozew to ja mogę składać jak zaistnieje jakaś szkoda - np musiałem zapłacić wyższy podatek, bo auto nie spełnia norm. Albo nie mogę wjechać do centrum miasta, bo normy nie spełnione. Może na zachodzie ktoś poniósł szkodę, ale tu w Polsce co ci gorzej przez to że jakiś wirtualny parametr o którym 99% użytkowników pierwsze słyszy, jest przekroczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co chcesz uzyskać?

Moim zdaniem pozew to ja mogę składać jak zaistnieje jakaś szkoda - np musiałem zapłacić wyższy podatek, bo auto nie spełnia norm. Albo nie mogę wjechać do centrum miasta, bo normy nie spełnione. Może na zachodzie ktoś poniósł szkodę, ale tu w Polsce co ci gorzej przez to że jakiś wirtualny parametr o którym 99% użytkowników pierwsze słyszy, jest przekroczony?

Ale co by nie mówić zaszła niezgodność towaru z umową, i np. może chciałbyś obniżenia ceny w związku z tym faktem że auto nie jest takie za jakie zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co by nie mówić zaszła niezgodność towaru z umową, i np. może chciałbyś obniżenia ceny w związku z tym faktem że auto nie jest takie za jakie zapłaciłeś.

 

Istotnie, po zmianie softu w aucie moc spadnie, spalanie wzrośnie.

Niezgodność towaru z umową OK, ale w sytuacji, kiedy nabywcą była osoba fizyczna.

Co natomiast w przypadku, gdzie nabywcą był przedsiębiorca, a jeszcze lepiej leasing.

Idąc za Vadero, przyjdzie mi zwyczajnie olać temat, nie zważając, że gdzieś na Antarktydzie płacze pingwin :palacz: ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, po zmianie softu w aucie moc spadnie, spalanie wzrośnie.

Niezgodność towaru z umową OK, ale w sytuacji, kiedy nabywcą była osoba fizyczna.

Co natomiast w przypadku, gdzie nabywcą był przedsiębiorca, a jeszcze lepiej leasing.

Idąc za Vadero, przyjdzie mi zwyczajnie olać temat, nie zważając, że gdzieś na Antarktydzie płacze pingwin :palacz: ;]

Jako przedsiębiorca masz rękojmię, wprawdzie jesteś mniej faworyzowany niż zwykły konsument ale nadal masz pewne prawa, w tym obniżenie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, pewnie z tysiakiem do ręki dostajesz do podpisania karteczkę, że to zaspokaja wszelkie twoje żądania i nie możesz się już sądzić o nic.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.