Skocz do zawartości

[Croma] Nav+ - brak sygnału GPS


Pachuligan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Nawigacja w cromie nie pokazuje poprawnej pozycji GPS, generalnie samochód jeździ teraz po jeziorze Czorsztyńskim :), w zakładce "info" w nawigacji nie ma żadnej satelity w zasięgu, w menu serwisowym wszystko na zielono. Jak sprawdzić co to może być, jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy wsadzić płytę :hmm:

Nawet bez płyty z mapami GSP powinien pokazywać aktualne współrzędne wraz z wysokością nad poziomem morza oraz ilość satelita w zasięgu, u mnie tego nie ma, obstawiam właśnie antenę, bo jak się okazało mam zaśniedziały gwint, wyczyszczę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Nawigacja w cromie nie pokazuje poprawnej pozycji GPS, generalnie samochód jeździ teraz po jeziorze Czorsztyńskim :), w zakładce "info" w nawigacji nie ma żadnej satelity w zasięgu, w menu serwisowym wszystko na zielono. Jak sprawdzić co to może być, jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam,

Marek

radze antene przeczyścić, modòł GPS jest w podstawie anteny na dachu lub kupić inną i na desce położyć lub pod gòrnym nawiewem. Kiedyś były po 50 zł na alledrogo to teraz po 5 pewnie :oki: słowo klucz to złącze HRS-GT5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


słowo klucz to złącze HRS-GT5

 

Dzięki Lisek, poszukam takiej anteny i z nową przetestuje, wczoraj wyciągnąłem nawigację żeby sprawdzić wtyczki, jak odłączyłem od GSM (zielona wtyczka) to zasięg telefonu spadł do 1 "kreski", od radia to samo (czarna okrągła) - pojawiły się szumy, w przypadku szarej wtyczki od GSP'a wyciągnięcie i włożenie nie zrobiło różnicy, nadal brak sygnału GPS, jest jeszcze taka biała wtyczka z dużą ilością pinów ale tylko z dwoma cienkimi kabelkami wsadzonymi, nie mam pojęcia od czego to jest.

 

Czy da się tą podstawę anteny jakoś wyciągnąć z dachu bezinwazyjnie żeby sprawdzić co i jak w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lisek, poszukam takiej anteny i z nową przetestuje, wczoraj wyciągnąłem nawigację żeby sprawdzić wtyczki, jak odłączyłem od GSM (zielona wtyczka) to zasięg telefonu spadł do 1 "kreski", od radia to samo (czarna okrągła) - pojawiły się szumy, w przypadku szarej wtyczki od GSP'a wyciągnięcie i włożenie nie zrobiło różnicy, nadal brak sygnału GPS, jest jeszcze taka biała wtyczka z dużą ilością pinów ale tylko z dwoma cienkimi kabelkami wsadzonymi, nie mam pojęcia od czego to jest.

 

Czy da się tą podstawę anteny jakoś wyciągnąć z dachu bezinwazyjnie żeby sprawdzić co i jak w środku?

Tak jak pisałem słowo klucz to antena GPS z wtyczką HRS-GT5

post-15502-14352511852411_thumb.jpg

Odkręcasz dwie śrubki od górnego nawiewu na desce ( ten nad nawigacją  ) i masz dostęp do wtyczek.... wyciągasz wtyczkę szarą z nawigacji i wkładasz tą, która zakupisz na portalu aukcyjnym za 36 zł :oki:  a samą antenę umieszczasz pod deska i wszystko działa... Ja tak mam bo mam antenę TRIPLEX ( czyli CB radio, radio FM i antenę GSM  w jednym bacie i już miejsca na GPS nie starczyło  :hehe:  )  

 

Jeśli chcesz naprawiać tą na dachu to od bagażnika zdejmujesz uszczelkę klapy bagażnika z góry, zdejmujesz dwa boczki - są na wcisk i zaczepy ( ciągniesz od strony podsufitówki ) i teraz odczepiasz/odginasz sufitówkę od tyłu lekko ( rzepy ) i masz dostęp do anteny. Odłączasz wtyczki, odkręcasz mocowanie anteny - klucz 24 lub większy - nie pamiętam  :phi:  i wyjmujesz antenę/ podstawę a następnie dużo WD-40 i rozkręcasz tą podstawę...

 

Kiedyś na kąciku Stilo pokazywałem jak to w środku wygląda  ;]  Pewnie wszystko zgniło więc i tak tego nie uratujesz ale możesz przeszczepić antenę z tego pudełka do górnego mocowania i będziesz miał GPS na dachu ;]

 

4887199500_1302158092.jpg

 

Miłej zabawy :oki:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zgniło wszytko, jak tak to ma u mnie wyglądać to nie będę tego ruszać, szukam wtyczki i anteny dodatkowej takiej jak na zdjęciu i mam nadzieje że będzie działać.

 

Dzięki raz jeszcze wszystkim za informacje, dam Wam znać czy taka antena rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko działa!

 

Podłączyłem antenę, zostawiłem NAVI włączone i poszedłem na zakupy, po powrocie sygnał GPS był widoczny, przez chwilę były jeszcze jakieś delikatne przekłamania, ale po przejechaniu 2-3 kilometrów nawigacja się skalibrowała i teraz działa jak należy.

 

Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.