Skocz do zawartości

Alternator 1.2 8v


mlody199122

Rekomendowane odpowiedzi

Przy standardowym alternatorze z 1.1 zarówno z spi jak i mpi pasuje bez podkładek i nie ociera o łapę - nie trzeba nic szlifować - jeśli koło pasowe jest od wersji bez klimatyzacji - czyli pojedyncze z osadzeniem standardowym CPW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga piszę: właściwe! No kurcze - kółka są różne - pojedyncze i podwójne z odsadzeniem większym lub mniejszym. Trzeba dobrać właściwe i je założyć. Temat przerabiałem miesiąc temu szukając alternatora do klimy do swojego boba, bo miałem z punto i musiałem zmienić na seicento. Wystarczyło zmienić kółko i wszystko zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można np, założyć koło pasowe od sc spi 1.1 tylko że pozostaje kwestia przymocowania w jakiś sposób na nowo CPW, ponieważ przy podwójnym kole pasowym CPW jest po stronie silnika, natomiast przy pojedynczym jest po stronie zewnętrznej - swego czasu były specjalne przejściówki/ aluminiowe dystanse do CPW żeby osadzić go prawidłowo. Po takiej przekładce alternator jest w osi i nie trzeba nić piłować/ podkładać, a podwójne koło pasowe i tak jest nie wykorzystane w sc/cc, ponieważ klimatyzacja jest napędzana bezpośrednio z koła pasowego, ona sama ma podwójne koło pasowe i napędza alternator - więc śmiało można zrobić taką przeróbkę...

 

Źródło poniższego opisu i zdjęć: http://www.s616648385.domenaklienta.pl/nim.silnik.html

 

Pierwszy sposób możliwy jest do wykonania w warunkach garażowych. Należy rozciąć element mocujący czujnik w miejscach oznaczonych żółtymi liniami. następnie przesunąć go na żądaną odległość (należy pamiętać, że odległość czujnika od zębów musi być taka sama i powinna wynosić od 0,5 do 1mm). Gdy ustalimy odległość należy zaznaczyć nowy punkt dal wkręcenia 1.śruby którą, przykręcony jest czujnik. wywiercić otwór (pamiętając, że jego średnica musi być mniejsza od średnicy śruby) a następnie go nagwintować. Jest to Najprostsza metoda przesunięcia czujnika położenia wału korbowego. Osobiście bym jej nie polecał ponieważ czujnik nie jest pewnie umocowany.

10.jpg

Drugi sposób zdecydowanie pewniejszy od pierwszego ale potrzeba do niego frezarki (ewentualnie samego frezu, imadła i wiertarki). Podobnie jak w pierwszym przypadku wycinamy fragment uchwytu czujnika położenia wału. Następnie nawiercamy kolejny otwór w uchwycie tak aby znajdował się w linii prostej ponad otworem do którego była wkręcona śruba mocująca czujnik. Następnie wykonujemy element do którego, będziemy przykręcać nasz czujnik. Ja wykorzystałem do tego aluminiowy blok (lekki i nie rdzewieje) w uchwycie tym należy wykonać dwa otwory mocujące go do oryginalnego mocowanie czujnika w taki sposób aby pokrywały się z otworami wykonanymi w oryginalnym mocowaniu ( otwory w nowym mocowaniu nie muszą byc nagwintowane ale muszą być ciasno pasowane aby całość była dobrze ustawiona) Schematyczny rysunek nowego elementu przedstawia się następująco.

13.jpg

Należy pamiętać o tym, że nowa powierzchnia do której będzie przylegał czujnik musi być w tej samej odległości co oryginalna. Dla tego na rysunku jest wykonany stopień. Otwór powyżej otworu centrującego nasz czujnik powinien byc nagwintowany ponieważ tam teraz będzie przykręcony nasz czujnik.

14.jpg

Całość po zamontwaniu wygląda następująco.

11.jpg

 

12.jpg

15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.