Skocz do zawartości

Regeneracja podsufitki samodzielnie.


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w autku strasznie pokiereszowaną obcasami podsufitkę. ;)

Czy ktoś z Was oklejał ją na nowo? Ciekaw jestem czy te, atłasowe tkaniny na piance, reklamowane w sieci jako specjalne na podsufitki są coś warte?

Czy zdzierać jakoś stary atłas czy kleić na wierzch?

Klej w sprayu?

Jakieś wskazówki?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 16:46, largo napisał:

starej nie podkleisz aby było ładnie, albo wymiana na drugą, albo zrywasz cały materiał ze swojej,czyścisz i kleisz nowy materiał

 

piszac "stara" miales na mysli wlacicielke tych obcasów co poniszczyly podsufitke?

 

a na serio - nawet nie wiesz w jakim samochodzie, a piszesz, ze sie nie da. ja oklejałem z 10 lat temu i było ok, ale może już mnie pamięć zawodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Psychik napisał:

 

a na serio - nawet nie wiesz w jakim samochodzie, a piszesz, ze sie nie da. ja oklejałem z 10 lat temu i było ok, ale może już mnie pamięć zawodzi...

ja natomiast opieram się na tym co widziałem po takim efekcie podklejania , gąbka na materiale podsufitki z wiekiem czasu się kruszy, gdy próbujesz podkleić  materiał to resztki tej gąbki przyklejają się do pędzla lub walka  z klejem ,gdy podkleisz materiał to widać różnice, można popróbować i użyć też kleju w spraju w celu podklejenia, ja oklejałem podsufitkę w leciwym aucie syna gdzie prawie połowa podsufitki sobie luźno wisiała;], a dodatkowo była zmiana kolorystyki podsufitki, podsufitkę wymontowaliśmy , zerwałem stary materiał , oczyściłem konstrukcje z resztki pianki szczotką drucianą, naprawiłem podklejając za pomocą maty i żywicy konstrukcje podsufitki , kupiłem klej tapicerski na pędzel oraz materiał na podsufitkę i szyberdach, okleiłem i wyszło pięknie cacy;], koszt całkowity 100 parę zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, largo napisał:

ja natomiast opieram się na tym co widziałem po takim efekcie podklejania

 

w jakim samochodzie Ty to widziales/robiles?

o jaki samochod pytal Joki?

zakladasz, ze podsufitka zawsze jest przyklejana do dachu?

czemu mieszasz oklejanie z podklejaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oczywiście Daihatsu Cuore L276. Wyciągnę ją w przyszłym tygodniu i jak atłas będzie się dał znośnie odrywać to oczyszczę.

Jeśli nie będzie szło, poszukam lepszej lub oddam do fachowca.

Dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychik, powiedz mi w jakim aucie ty widziałeś aby materiał podsufitki był przyklejany bezpośrednio do dachu auta?

ps.

ja robiłem to w leciwym golfie 2 gdzie materiał podsufitki jest przyklejony do jakby formy z tworzywa która to z wiekiem po prostu się kruszy, teraz w najnowszych autach to nie wiem do czego jest klejony materiał, w moim aucie jest to sprasowane kilka warstw jakiegoś papieru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, largo napisał:

Psychik, powiedz mi w jakim aucie ty widziałeś aby materiał podsufitki był przyklejany bezpośrednio do dachu auta?

 

watek zostal przeniesiony na ZTS, ale nie bede w stanie pomoc w tym przypadku. moze jakis specjalista z NFZ cos poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już w kilku autach.
Klej w sprayu.
Materiał z gąbką od razu
Dokładnie oczyszczona stara podsufitka.
Jak tego się będziesz stosował to zrobisz spokojnie.
Aha. zaczynasz kleić od środka i nie naciągasz za mocno materiału.

Wysłane z bulbutora z przyczłapami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.