Skocz do zawartości

Rolety sterowane smartfonem


hudrza

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany reklamą TV Somfy (ale zniechęcony ceną) zacząłem szukać alternatywnych rozwiązań,

żeby móc sterować przez smartfona dwoma roletami zewnętrznymi zainstalowanymi w moim domu.

 

1. Znalazłem sterownik - Blebox Shutterbox, ale martwi co oznacza łączność μWiFi (microWiFi)

2. Nieco tańszy sterownik Zamel - Bezprzewodowy sterownik rolet  , ale wymaga dodatkowego kontrolera: Kontroler WiFi Exta Free   

 

Czy ktoś miał doświadczenie z takimi rozwiązaniami?

Czy możecie polecić inne rozwiązanie takiego sterowania?

 

Pytanie dodatkowe - czy łącze typu neostrada (z dynamicznym IP) jest przeszkodą w sterowaniu "z zewnątrz" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy co chcesz osiągnąć i czy lubisz/chcesz sam coś porzeźbić.

Ja mam zrobione to tak, że do rolet mam doprowadzone 230V + przyciski sterownicze przy oknach. Wszystko to trafia do alarmu (Satel), który to może ogarnąć. Nad tym mam swój własny system, który w zależności od ustawionej logiki steruje roletami (np zmierzch, temp na zewn, zapięcie alarmu, itd), to wszystko ustawia się przez interfejsc www/ aplikację.

Jak chcesz sam pogrzebać to można się pokusić o ESP8266 + przekaźnik, są gotowe moduły:

https://www.itead.cc/smart-home.html

kosztują kilka $, można sterować odrazu przez www, można przez piloty. Można też wgrać zwykły soft i podpiąć pod jakiś serwer sterujący.

Są taniej i typowe (ESP8266)

 

Jak masz alarm możesz dopiąć do alarmu.

Inne rozwiązania mogą być też pewną (droższą) ewolucją.

 

Bez zewn IP będzie problem, ale też są na to sposoby. Są systemy które używają zewn serwerów do komunikacji, mając zewn dynamiczny adres można pokusić się o DDNS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 11:28, hudrza napisał:

Zainspirowany reklamą TV Somfy (ale zniechęcony ceną) zacząłem szukać alternatywnych rozwiązań,

żeby móc sterować przez smartfona dwoma roletami zewnętrznymi zainstalowanymi w moim domu.

 

1. Znalazłem sterownik - Blebox Shutterbox, ale martwi co oznacza łączność μWiFi (microWiFi)

2. Nieco tańszy sterownik Zamel - Bezprzewodowy sterownik rolet  , ale wymaga dodatkowego kontrolera: Kontroler WiFi Exta Free   

 

Czy ktoś miał doświadczenie z takimi rozwiązaniami?

Czy możecie polecić inne rozwiązanie takiego sterowania?

 

Pytanie dodatkowe - czy łącze typu neostrada (z dynamicznym IP) jest przeszkodą w sterowaniu "z zewnątrz" ?

a jak masz to teraz połączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 11:28, hudrza napisał:

Pytanie dodatkowe - czy łącze typu neostrada (z dynamicznym IP) jest przeszkodą w sterowaniu "z zewnątrz" ?

 

Samo tak, ale zakładasz sobie darmowe konto na NoIP, które tworzy Ci domenę, przez którą się dostajesz do swojej sieci, nazwa jest ta sama, a ruter załatwia aktualizację IP po zmianach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2017 o 12:33, bergerac napisał:

a jak masz to teraz połączone ?

Podobnie jak "sherif" - do puszki przy oknie  mam doprowadzone zasilanie a sterowanie klawiszami "góra/dół".

Nie mam alarmu.

Ponieważ mam tylko dwa okna z roletami - szukam prostych rozwiązań, takich jak np. podany w pierwszym poście Blebox Shutterbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.