Skocz do zawartości

Głośniki Hertz DSK165.3 Jal sie podłącza ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Chce je zamiast fabrycznych głośników przodu, zwrotnice są po jedną na stronę i z nich wychodzą gwizdki oraz średnie ? Gwizdki mam w desce rozdzielczej więc pewnie będę musiał do nich pociągnąć nowy kabel ?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lysy1980 napisał:

tweetery mam w podszybiu podłączone , pytam sie jak ten konkretny zestaw sie podłacza

Sygnał z radia podpinasz w INPUT w zwrotnicy a pozniej rodzielasz sygnał podpinajac glosnik srednio-nisko tonowy oraz tweeter pod odpowiednie wyjscia i tyle filozofii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo i teraz sporo jaśniej :-) muszę obczaić jak te tweetery mądrze podłaczyć :-) Dzięki

najmądrzej chyba by było dkupić jeszcze dwie zwrotnice żeby bez sensu kabli nie ciągnąć :/  


Zwrotnica najlepiej pracuje jak ma obciazone obydwa wyjscia. Znajdz takie miejsca (z doswiadczenia najlepiej narozniki pod deska rozdzielcza) zeby latwo bylo doprowadzic kable od zwrotnicy do wooferow i tweeterow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie , znalazłem jeszcze taki model HERTZ DSK170.3 , czym się różni i o co chodzi że jest płytki ?
Szukam głośników które na razie będą podpięte pod samo Radio , jak mi się uda to podłącze wzmacniacz od Bose ale to jest na drugim planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego owszem może być potrzebny dystans, musisz to zweryfikować samemu gdyż nie wiem co masz założone teraz.

Drugi wskazany model jest większy o 5mm jak sama nazwa wskazuje. Musisz sprawdzić czy wejdzie 170mm.

Co do płytkości, 170 ma 50mm głębokości montażowej - http://www.hertzaudiovideo.com/wp-content/uploads/2014/05/hertz_Dieci_DSK_170_tech.pdf

Model 165 ma 72mm głębokości - http://www.hertzaudiovideo.com/wp-content/uploads/2014/05/hertz_Dieci_DSK_165_tech.pdf

Możesz czytać wysokość głośnika.

 

Do jednych i drugich zalecam wzmacniacz, wtedy dopiero pokażą co potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz super nie zauważyłem że rozmiar się zwiększył :-) to już sprawa prosta bo mam 165mm głośniki :-) 
Więc nie będę kombinował , chyba najpierw zamówię głośniki a później zobaczę czy dystans potrzebny :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw zmierz albo wyszukaj informacji w sieci jaką auto ma maksymalną głębokość montażową dla tego rozmiaru głośnika. Dopiero zamawiaj :)

By się nie okazało, że są za wysokie i ich nie upchniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde w sieci nic nie znalazłem , muszę ściągnąć maskownicę i samemu sprawdzić :/ 
qrde nic nie może być proste :-) 
A powiedzcie mi panowie jeszcze jakie głośniki założyć do tylnych drzwi ?
Niestety w moim modelu nie mam miejsce na gwizdki z tyłu :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DoLeCk napisał:

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz.

Osobiście wolałbym subwoofer i wzmacniacz.

Jednak jeśli w tą stronę osobiście upchałbym tam woofery tego samego producenta.

 

Oczekuje że bezie grać ciut lepiej niż seria , ale zależy mi na tym żeby pozostała jednostka oryginalna gdyż ona współpracuje z nawigacją oraz wbudowanym BT.
Muszę obczaić jak się podłącza wzmacniacz Bose bo on by polepszył moc na głośniki. 
Bo słyszałem że z odpaleniem suba bose nie łatwo idzie :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DoLeCk napisał:

I takowe jak zakupisz zaimpregnuj je raz jeszcze jakimś lakierem.

a powiedz mi jeszcze jedno te dystanse z mdf to tak naprawdę po co są ? 

i co polecasz na tył ? w sensie żeby zakupić wersję z gwizdkami czy nie ? 

np coś takiego 
http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-hertz-dcx-165-3-120w-165mm-i6603861885.html 
znalazłem ze ktoś w Scenic II gdzie gwizdki są także w desce z przodu wyciągnął z oryginalnych obudowy i wcinał tam gwizdki hertza następnie rozłożył zwrotnice wyciągając z nich zwrotce do gwizdków i zamontował do gwizdków na kablu. I chyba zrobię tak samo bo to rozwiązało by mój problem nad którym wcześniej myślałem :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w fabryczne miejsca zasadził bym tam woofery - namiastka suba.

Rzeźbiarskie instalacje są najładniejsze jak się ktoś przyłoży. Kwestia czasu, kasy i zimnego browaru pod ręką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DoLeCk napisał:

Jeśli w fabryczne miejsca zasadził bym tam woofery - namiastka suba.

Rzeźbiarskie instalacje są najładniejsze jak się ktoś przyłoży. Kwestia czasu, kasy i zimnego browaru pod ręką :)

tak chce wszystko w fabryczne miejsca , dlatego z tłu nie mam osobno gwizdków a boczków nie mam jak przełożyć bo nie będą pasować kolorami.
z tyłu jeżdżą dzieciaki i nie chciał bym im robić hardcoru 
tak przerobił gwizdki 
http://megane.com.pl/topic/29938-rozmiar-glosnikow/page__st__15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz więc zaaplikować wskazane wcześniej, jednak musisz już brać poprawkę, że będzie brakować mocy na dwa takie komplety.

wzmacniacz będzie więcej jak zalecany by to miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko rozumiem , pomyśle co z tyłem zrobić , najpierw zajmę się montowaniem gwizdków i przedniego zestawu , a powiedz mi jaką matę polecasz do wygłuszenia drzwi ? 
Głośniki już zakupione czekam na Dystanse z MDF i biorę się za montaż :-) 
Macie jakiś patent jak przymocować zwrotnice ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam maty STP. Nie kosztują majątku a u mnie zawsze się spisują jak trzeba. Nie spływają i co najważniejsze można je w razie potrzeby odkleić. 

http://allegro.pl/stp-i-silver-mata-wygluszajaca-antywibracyjna-wawa-i5159265979.html

 

Zwrotnice można przekręcić, przykleić, tyrtytką złapać. Sam musisz wybrać kiedy znajdziesz dla nich miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pierwsze kroki za mną , po konsultacji zamówiłem dodatkowe zwrotnice i będę miał osobne na twetery oraz na woofery.
Twetery  oryginale wyciągnąłem zeszlifowałem klej i wyciągnąłem stare z obudowy. 
Do środka włożyłem hertz i rozłożyłem zwrotnice następnie podłączyłem do głośniczka i skleiłem wszystko klejem na gorąco :-) 

Dźwięk w porównaniu do oryginalnych samych tweeterów jest niesamowity :O 

 

7lC3mKo.jpg

CUfaoNd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woofery będę montować  jakoś w tym tygodniu albo w weekend , czekam na maty oraz piankę i dodatkowe zwrotnice żeby obkleić boczki.
Wolał bym to zrobić za jednym razem :-) teraz żałuję bo mogłem więcej fot zrobić z rozkładania syczka :-) i zrobić foto relacje dla potomych :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2017 o 18:10, DoLeCk napisał:

Ino pięknie i zacnie. Kiedy woofery?

to teraz mi powiedz na co zmienić ten tył :-) niestety w drzwiach w tej wersji tweeterów nie zamontuje. 
I pamiętajmy że radio jest zwykłe :-) 
chętnie bym zminił żeby grało lepiej niż to g... fabryczne ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii więc cokolwiek zamontujesz powinno.

Natomiast do Hertzów tak cy inaczej zalecam piecyk. Bez niego będą sobie tylko pyrkać...

Dodatkowo dokładając już tył bez pieca osłabisz je jeszcze bardziej co odbije się na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DoLeCk napisał:

W teorii więc cokolwiek zamontujesz powinno.

Natomiast do Hertzów tak cy inaczej zalecam piecyk. Bez niego będą sobie tylko pyrkać...

Dodatkowo dokładając już tył bez pieca osłabisz je jeszcze bardziej co odbije się na jakości.

ale powiedz mi czy lepiej bez gwizdków czy z gwizdkami montować? średnie niskie tony ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście upchałbym tam same woofery - opcja "wygoda i widzimisię kierowcy".

Jednak jeśli chcesz dla dzieci czy pasażerów być przychylniejszy to współosiowe.

W pierwszym przypadku brałbym także Hertz'a. W drugim także można by zachować jednego producenta.

Pozostaje jednak problem mocy w momentach ekstazy kiedy to głośność przez kierowce w górne granice wędruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dzieki za info , wolę posłuchać kogoś kto się na tym zna , zastanawiam się nad HERTZ DCX 165.3 a niestety nie ma nic słabszego :/ 
woofery były by spoko ale nie wiem czy by dzieciakom za bardzo nie waliło , no i one muszą mieć pewnie wzmacniacz jakiś żeby sensownie pracowały.
Myślałem o wzmacniaczu ale nie chce nic dużego i zależy mi na podłączeniach fabrycznych.
Jaki wzmacniacz by napędził to ? można by kupić przejściówkę iso sio do radia ją dać na pół i pociągnąć do wzmacniacza kable tak sobie myślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam aż przyjdą maty i gąbki na wygłuszenie drzwi i dokończam etap pierwszy.
Jak na razie efekt dość przyjemny , gwizdki mega świetnie grają , średnie tony też nieźle.
Zastanawiam się co zrobić z tyłem, jak na początku chciałem coś z gwizdkami Hertz dcx 165 tak teraz dorzucił bym ciut basu :/

 

http://allegro.pl/glosniki-hertz-dieci-dcx165-3-165mm-2drozne-glosne-i5403856470.html


I zastanawiam się co zrobić , gwizdków nie mam gdzie zamontować bo moje boczki nie są do tego przystosowane :-( 
Będę jeszcze kombinował czy uda mi się przerobić bo chętnie wrzucił bym na tył tak jak to jest w wersji Bose. 

No i problem co zrobić z basem , suba ani tuby nigdzie nie włożę , ludzie którzy podpinali oryginał od Bose nie odpalili go więc ta opcja odpada. 
Znalazłem takie głośniki co o tym myślicie ?

 

http://allegro.pl/macaudio-magnat-2-165mm-glosniki-basowe-mocny-bass-i6613665844.html

 

http://allegro.pl/magnat-samochodowe-glosniki-basowe-do-drzwi-165mm-i6039469024.html

 

nie chce na razie inwestować mega dużej kasy , a wzmacniacz poszukać najchętniej taki który zmieścił by mi się w schowkach pod nogami , albo pod przednim fotelem . ale to dopiero w 3ecim etapie.

 

schowek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki zawsze możesz sobie założyć w boczku jeśli jest miejsce w drzwiach ;)

Wystarczy otwornica odpowiedniej średnicy i ładnie pasująca oprawka.

Wskazany schowek jak pisałem nie ma cyrkulacji powietrza więc miejsca pod siedzeniami z przodu pozostaje jako najlepsze dla wzmacniacza.

Magnaty są płytsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.