Skocz do zawartości

Usterka ładowania akumulatora


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

Takie cosik mi się czasami świeci. Mierzylem miernikiem to pokazuje 14.4V na zapalonym silniku. Szykować się do wymiany szczotek czy na coś więcej? Pewnie bez demontażu altka się nie obejdzie. Demontowal ktoś może w clio 3 1.6? Da się to ugryźć bez zdejmowania zderzaka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lali III takie coś mi się zapala od nowości. W serwisie powiedzieli że to błąd w oprogramowaniu i kazali jeździć. I tak od prawie 10 lat. Czasami się świeci, a ja jeżdżę. Akumulator też już 10 lat i na mierniku wychodzi sprawność 90% :). I co? Jak wymienię na nowy to pewnie pojeździ 3 lata i na szmelc. Czyli puki się nie zatrzyma to używać. Martwić się będę potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 18:38, tomata napisał:

Takie cosik mi się czasami świeci. Mierzylem miernikiem to pokazuje 14.4V na zapalonym silniku. Szykować się do wymiany szczotek czy na coś więcej? Pewnie bez demontażu altka się nie obejdzie. Demontowal ktoś może w clio 3 1.6? Da się to ugryźć bez zdejmowania zderzaka? 

W Scenic iii ten komunikat informował o uszkodzonym module ładowania w alternatorze.Moduł był nie wymienny więc wymieniłem cały altek.Moduł odpowiada za różne napięcia ładowania w zależności od zapotrzebowania-jesli jedno z nich nie działa świeci ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.