Skocz do zawartości

Ibiza 6J czy coś innego dla pary po 50-tce?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Mamie i jej mężowi spodobała się Ibiza 6J. :) Właśnie sprzedali swojego Focusa '03 tdci 115KM i szukają następcy. 

Najlepiej benzyna, no chyba że jest jakiś bezproblemowy diesel wtedy może, moooooże... :hmm: 

Z tego co widzę to chyba najlepszym wyborem dla nich będzie 1.4 85KM. :hmm: 

Mamy mąż na do pracy 15km. Weekendami często gdzieś jeżdżą, ale to tak raczej do 100km od domu. W dalsze trasy 1-2 razy do roku więc można to pominąć przy szukaniu auta.

Czy będzie to dobry wybór? Jedził ktoś? Jakieś opinie/uwagi?

Przesiadają się na to z Focusa 1fl, teraz jeżdżą moją Micrą K12 więc porównywanie do nowych aut wyższej klasy będzie bez sensu. :)

Wszelkie opinie mile widziane. :drive:

 

Jeśli nie Ibiza, to co innego?

Myślałem o Pugu 207, podoba się im też 307 choć staro wygląda.

Budżet do ok 15k, ale przywiozę im coś z Niemiec. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, swienty napisał:

 

Jeśli nie Ibiza, to co innego?

Myślałem o Pugu 207, podoba się im też 307 choć staro wygląda.

Budżet do ok 15k, ale przywiozę im coś z Niemiec. :ok: 

ford Ka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puga 207 sobie odpuść. W firmie w której pracowałem kiedyś były we flocie. Parę razy zdarzyło mi sie tym jechać. Zagościły krócej niż wszelkie inne modele, bo były awaryjne i ludzie nie chcieli nimi jeździć.

 

307 to już będzie staroć i będzie ulegał rozkładowi - mojej :piekna: ojciec ma, jeździ mu się dobrze, samochód mu nie rdzewieje, ale ciągle coś w nim naprawia.

 

Może zamiast ibizy, Polo lub fabia?  Ibiza w opinii wielu testujących miała nieco sztywniejsze zawieszenie. Polo może być za tą kasę 1-2 lata starsze od Fabii/Ibizy.

 

Z obserwacji wiem, że na ogół ludzie po 50-ce chwalą jak się wysoko siedzi i łatwo wsiada, dlatego optymalny byłby tutaj jakiś minivan bazujący na samochodzie klasy B, tyle że w tym budżecie będzie ciężko coś rozsądnego wiekowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.