Skocz do zawartości

AK 90+ i K-line


QuickArti

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Kupiłem taki zestaw do programowania kluczyków i za cholerę nie chce mi czytać EWS 3 z chipem 0D46J. Niby zakres  od 1995 do 2009 a mojego Ews nie czyta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zet napisał:

w jakim aucie ? do programowania ews wystarczy rheingold albo dis, albo sss. Czytnikiem jest stacyjka

E39 2002 czyli moja becia :(

rozwalilem kluczyk (jedyny) i chce zaprogramowac nowy. w tym celu kupilem AK90+ zeby odczytac  EWS ale tam siedzi  chip 0D46J do czytania ktorego (jak wyczytalem w internetach ;) ) czasem potrzebny jest adapter K-line (ktory rowniez kupilem).

AK90+ nie czyta po MCU (ale kluczyk odczytuje bez problemu)

z adapterem K-Line tez nie czyta.

i teraz nie wiem juz czy AK90 jest uszkodzone, czy K-line dziala nieprawidlowo.

oczywiscie mozna oddac kluczyk do zaprogramowania ale chcialbym to zrobic sam, zwlaszcza ze bede zaraz sprzedawal samochod i kupowal nastepne BMW E60 do ktorego zestaw AK+K-line moze sie przydac.

i jak to ugryzc dalej ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, QuickArti napisał:

E39 2002 czyli moja becia :(

rozwalilem kluczyk (jedyny) i chce zaprogramowac nowy. w tym celu kupilem AK90+ zeby odczytac  EWS ale tam siedzi  chip 0D46J do czytania ktorego (jak wyczytalem w internetach ;) ) czasem potrzebny jest adapter K-line (ktory rowniez kupilem).

AK90+ nie czyta po MCU (ale kluczyk odczytuje bez problemu)

z adapterem K-Line tez nie czyta.

i teraz nie wiem juz czy AK90 jest uszkodzone, czy K-line dziala nieprawidlowo.

oczywiscie mozna oddac kluczyk do zaprogramowania ale chcialbym to zrobic sam, zwlaszcza ze bede zaraz sprzedawal samochod i kupowal nastepne BMW E60 do ktorego zestaw AK+K-line moze sie przydac.

i jak to ugryzc dalej ???? 

 

Hmm, a nie możesz autem nauczyć kluczyka? Przecież jest procedura uczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.02.2019 o 12:24, QuickArti napisał:

AK 90+ okazalo sie byc zyebutane, mozna zamknac temat ;)

 

Cały ak90 był zły czy tylko kabel? Bo ja jestem w podobnej sytuacji i mam wrażenie że to wina kabla z tą kwadratową wtyczką na końcu (do ews2/3).

Czy masz może miernik żeby zobaczyć jak u Ciebie to wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mnbcv napisał:

Cały ak90 był zły czy tylko kabel? Bo ja jestem w podobnej sytuacji i mam wrażenie że to wina kabla z tą kwadratową wtyczką na końcu (do ews2/3).

Czy masz może miernik żeby zobaczyć jak u Ciebie to wygląda? 

Kabel mam 100%dobry, jak rozkręcić AK to płytka jest podzielona jakby na dwie części. Pierwsza część czyta zawartość kluczyka a druga zawartość e w s i ta druga część moim zdaniem nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mnbcv napisał:

A zamowiłeś nowy ak90 czy zrezygnowałeś? 

odpuscilem walke, dorobilem kluczyk z 200 pln

jezeli uwazasz ze to wina przewodu, w pierwszej kolejnosci sprawdz lutowanie tasmy do tego gniazda ktore zakladasz na EWS ( u mnie byl jeden przewod nie przylutowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zamówiłem nowy ak90 który wykrywa mi ews bez żadnego problemu. Nie była to wina kabla. Wyglądają identycznie, ale ten nowy podczas czytania kluczyka czy ews wydaję dzięki co kilka sekund. Za poprzedni dostałem zwrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.