Skocz do zawartości

skrzynia biegów


NiGhTmAr

Rekomendowane odpowiedzi

Hyundai i40 1.6 benzyna.
Mam problem ze sprzęgłem. Jak jadę biegi wchodzą normalnie tak jak powinny ale czasami pojawia sie blokada nie mogę wrzucic żadnego biegu. Strasznie ciężko    chodzi wajcha od skrzyni biegów praktycznie nie da sie jej wcisnąć w dany bieg. Zaznacze ze nie ma zgrzytów a po kilkukrotnym wciśnięciu sprzęgła problem mija. Dziwie się bo rok temu wymieniałem kpl. sprzegło na orginał. Tylko wtedy ewidentnie sprzegło chaczyło na wstecznym i czasem na 1 . Zastanawiam sie w czym jest problem , zaznacze też że od tygodnia silnik zaczołł lekko drgac , jest to wyczuwalne nawet na pedale sprzęgła gdy jest w położeniu neutrlanym (problem z drganiami prawdopodobnie jest poduszka silnika wyrobiona). Czy to może być wina samego wysprzeglika ? Dziwna sprawa bo zrobiłem dopiero 20kkm na nowym sprzęgle.I czy to możliwe że drgania  silnika mogę wpływac na prace sprzęgła ?
Po dluższej jezdzie zauwarzyłem  ze problem ten sie powtarza kiedy chce nie ma reguły , dziwne bo raz chodzi dobrze raz blokuje wrzucenie biegu i musze 2 czasami 3 razy wcisnąc sprzęgło zeby chodziło normalnie . Co mogło się znowu zepuć bo wątpie że całe sprzęgło ?  Czy pompka sprzęgla moze powodowac takie objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w momencie jak biegi nie chcą wchodzić to da się je włączyć przy zgaszonym silniku (na postoju).

 

 

Godzinę temu, wladmar napisał:

Jak poduszka pod skrzynią jest wywalona, to biegi moga ciężko wchodzić.

To chyba w jakiś starych autach, gdzie biegi były ''na drążku'', teraz wszędzie są cięgna (linki) do przełączania biegów (choć nie wiem jak jest w Hyundai):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, volf6 napisał:

...teraz wszędzie są cięgna (linki) do przełączania biegów (choć nie wiem jak jest w Hyundai):)

W Speed-ym też było na linkach a jak poduszka się rwała to źle wchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NiGhTmAr napisał:

Co mogło się znowu zepuć bo wątpie że całe sprzęgło ?

Albo poduszka tak wpływa albo, skoro kilkukrotne naciśnięcie pedału rozwiązuje problem, to jakby zapowietrzenie. Tylko niby z jakiego powodu?

:hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.