Skocz do zawartości

Taras - jaka deska ?


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, bergerac napisał:

Ok, maszyna dotarła. Nie mogłem się powstrzymac i odpalilem na chwile do testow. Jestem zadowolony z efektow, chociaz krotko testowalem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

To Ci powiem ze preparat do odszarzania tarasow za ok 100 robi podobna, jak nie lepsza robote. Faktem jest, ze trzeba sie pewnie troche wiecej przy tym urobic, ale tez takie porzadne czyszczenie to raz na kilka lat wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, maszyna dotarła. Nie mogłem się powstrzymac i odpalilem na chwile do testow. Jestem zadowolony z efektow, chociaz krotko testowalem.

Przed:
f1d5b851d2c07cd7ddfad1be0cfd5be9.jpg&key=f83a820b66a107c18a4bf65af6cdc954e9acfab07b62ea26aaff293236de40f1

Po:
415ddd353b52a2d9dac5214cde9dea28.jpg&key=e75533aed30d29dc3ba1a441a2aece6d61f8205a449cde5629cf0085eff5397b


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ten taras był tak ładnie brudny, czy pokryty patyna? Zwykła myjka pewnie patyny nie ruszy, tak z drugiej strony...

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, luccass napisał:

Ten taras był tak ładnie brudny, czy pokryty patyna? Zwykła myjka pewnie patyny nie ruszy, tak z drugiej strony...

tapatalked
 

no mi się właśnie wydawało, że się pokrył patyną, bo dwa lata nie olejowałem, a jest mocno nasłoneczniony. Ale jednak zeszło, więc sam nie do końca wiem o co chodzi :hmm: W każdym razie urządzenie chyba się sprawdzi :oki: Trochę potraktowałem jako gadżet, ale fajne ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

no mi się właśnie wydawało, że się pokrył patyną, bo dwa lata nie olejowałem, a jest mocno nasłoneczniony. Ale jednak zeszło, więc sam nie do końca wiem o co chodzi :hmm: W każdym razie urządzenie chyba się sprawdzi :oki: Trochę potraktowałem jako gadżet, ale fajne ;]

Deski szarzeja od slonca, wody itp plus brod...da sie to usunac np tym diwajsem czy preparatem jak pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2020 o 22:53, bergerac napisał:

Ja takie, tylko gładkie, dałem na barierki balkonu.

Tyle, że rok temu, to za jakieś 9 lat Ci powiem jak się trzymają (poprzednie sosnowe wywaliłem po 14 latach).

Wszyscy okoliczni sprzedawcy je wtedy polecali.

Gołe dechy były po 80 + dopłacałem za impregnację/malowanie.

Nie wiem ile potrzebujesz, ale tutaj jest taniej (www nie przegłądałem, ale na OLX po 84zł i od 100m2 masz dostawę gratis W PL).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taras ok 70m2. Na nim deski z jakiejś termo-sosny czy termo-świerku, dokładnie nie pamiętam. Ale jak mi tłumaczono - jest to drewno, które zostało poddane termicznej obróbce ciśnieniowej, która spowodowała odessanie żywic i jakiś innych tegesów, dzieki czemu deska nie będzie się skręcać, odstawać i w ogóle.

Na razie tak jest, tzn. od 4 lat.

Olejowałem dwa razy, tzn tuż po położeniu oraz 2 lata temu. W tym roku powtórka z rozrywki.

Zamierzam wyczyścić taras Patio Cleanerem (Nilfisk) a potem zaolejować jakimś olejem, który da się kupić na allegro z dostawą do paczkomatu. U mnie idzie 2x 5 litrów, malowanie dwukrotne.

Robota prosta, pędzel ławkowiec na szerokość puszki i jechane - jednego dnia robię cały taras. Trwałość 2 lata, taras jest całkowicie odsłonięty, narażony na działanie słońca, deszczu, śniegu (jak jest) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Mam taras ok 70m2. Na nim deski z jakiejś termo-sosny czy termo-świerku, dokładnie nie pamiętam. Ale jak mi tłumaczono - jest to drewno, które zostało poddane termicznej obróbce ciśnieniowej, która spowodowała odessanie żywic i jakiś innych tegesów, dzieki czemu deska nie będzie się skręcać, odstawać i w ogóle.

Na razie tak jest, tzn. od 4 lat.

Olejowałem dwa razy, tzn tuż po położeniu oraz 2 lata temu. W tym roku powtórka z rozrywki.

Zamierzam wyczyścić taras Patio Cleanerem (Nilfisk) a potem zaolejować jakimś olejem, który da się kupić na allegro z dostawą do paczkomatu. U mnie idzie 2x 5 litrów, malowanie dwukrotne.

Robota prosta, pędzel ławkowiec na szerokość puszki i jechane - jednego dnia robię cały taras. Trwałość 2 lata, taras jest całkowicie odsłonięty, narażony na działanie słońca, deszczu, śniegu (jak jest) itp.

a pokaż fotkę jak teraz wygląda. Ja przystępuję do walki w weekend. Tikurillę już kupiłem, drogo jak cholera, ale trudno, mam nadzieję, że będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2020 o 22:53, bergerac napisał:

 

Modrzew syberyjski najlepszy ale możesz kupić modrzew europejski.Nie kupuj w marketach tylko w tartaku.Ja jechałem 100km do tartaku bo cena była 50% tego co w markecie

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.