Skocz do zawartości

Spryskiwacze ksenonów, pompka chodzi płyn nie leci


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi


Witam. Doprowadzenie nowego nabytku kosztuje trochę czasu i potrzebnej wiedzy stąd moje kolejne pytanie.

Mam ksenony ze spryskiwaczami "stałymi" Zbiornik na płyn jest jeden, pełny po brzegi, w momencie jak spryskuję przednia szybę dłużej niż sekundę oprócz pompki która spryskuje szybę przednia są dwa krótkie syknięcia drugiej pompki ale ani w jednej ani w drugiej dyszy nic nie leci.
Co może być przyczyną ? Dziurawe oba wężyki ? Mało prawdopodobne. A może jeden wężyk wychodzi z zbiornika i po drodze rozdziela się na dwa wężyki. ? Co myślicie jakie rzeczy trzeba posprawdzać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Witam. Doprowadzenie nowego nabytku kosztuje trochę czasu i potrzebnej wiedzy stąd moje kolejne pytanie.
Mam ksenony ze spryskiwaczami "stałymi" Zbiornik na płyn jest jeden, pełny po brzegi, w momencie jak spryskuję przednia szybę dłużej niż sekundę oprócz pompki która spryskuje szybę przednia są dwa krótkie syknięcia drugiej pompki ale ani w jednej ani w drugiej dyszy nic nie leci.
Co może być przyczyną ? Dziurawe oba wężyki ? Mało prawdopodobne. A może jeden wężyk wychodzi z zbiornika i po drodze rozdziela się na dwa wężyki. ? Co myślicie jakie rzeczy trzeba posprawdzać ? 


Zapchane dysze?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gokart napisał:


Witam. Doprowadzenie nowego nabytku kosztuje trochę czasu i potrzebnej wiedzy stąd moje kolejne pytanie.

Mam ksenony ze spryskiwaczami "stałymi" Zbiornik na płyn jest jeden, pełny po brzegi, w momencie jak spryskuję przednia szybę dłużej niż sekundę oprócz pompki która spryskuje szybę przednia są dwa krótkie syknięcia drugiej pompki ale ani w jednej ani w drugiej dyszy nic nie leci.
Co może być przyczyną ? Dziurawe oba wężyki ? Mało prawdopodobne. A może jeden wężyk wychodzi z zbiornika i po drodze rozdziela się na dwa wężyki. ? Co myślicie jakie rzeczy trzeba posprawdzać ? 

Witaj, gdyby było nieszczelnie, to miałbyś kałużę pod zderzakiem, wyjmij pompkę ze zbiornika i zobacz, czy nie jest zatłuczone na wlocie do pompki - przerabiałem taki przypadek, od razu sprawdź pompkę szyby, żeby 2 razy nie robić. Spryski lamp masz stałe, czy wyjeżdżane że zderzaka? Jaki to pojazd?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pipper napisał:

Witaj, gdyby było nieszczelnie, to miałbyś kałużę pod zderzakiem, wyjmij pompkę ze zbiornika i zobacz, czy nie jest zatłuczone na wlocie do pompki - przerabiałem taki przypadek, od razu sprawdź pompkę szyby, żeby 2 razy nie robić. Spryski lamp masz stałe, czy wyjeżdżane że zderzaka? Jaki to pojazd?

Pozdrawiam.

Spryskiwacze stałe. Renault Clio 2003 rok. Z Tego co wyczytałem nie wiem czy słusznie jest jedna pompka która obsługuje szyby przód i tył i lampy.

Na pewno sprawdzę i dysze i pompkę.

 

Ale czy jeśli płyn byłby podawany do dyszy i tam się blokował to czy palcami nie wyczułbym ze wężyk twardzieje i czuć przepływ płynu tylko dysza nie przepuszcza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gokart napisał:

Spryskiwacze stałe. Renault Clio 2003 rok. Z Tego co wyczytałem nie wiem czy słusznie jest jedna pompka która obsługuje szyby przód i tył i lampy.

Na pewno sprawdzę i dysze i pompkę.

 

Ale czy jeśli płyn byłby podawany do dyszy i tam się blokował to czy palcami nie wyczułbym ze wężyk twardzieje i czuć przepływ płynu tylko dysza nie przepuszcza? 

W Hondach i Megane 2 dało radę wyczuć, może układ trzeba przedmuchać pod ciśnieniem, bo wiem, że w Megane 2 miałem sporo syfu po zakupie w zbiorniczku właśnie, a to była z fabrycznymi xenonami :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno w zbiorniku powinny być dwie pompki?  Jedna do szyb druga do lamp. 
Jak patrzę na zbiornik do płynu nie widzę gdzie mogłaby by być zamocowana druga pompka do lamp.

Edytowane przez Gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pompki są dwie sprawdziłem ile się dało w tą pogodę.

Odczepiłem wężyki od dyszy i przez próbie nie leci płyn. Czyli kieruje się w stronę zbiornika. 

Może zrobię tak. Odczepie wężyki od pompki założę wężyki zapasowe i zobaczę czy leci płyn jeśli nie znaczy pompka tylko wydaje dźwięki ale nie pracuje do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2020 o 17:15, Gokart napisał:

Dobra. Pompki są dwie sprawdziłem ile się dało w tą pogodę.

Odczepiłem wężyki od dyszy i przez próbie nie leci płyn.

 

Pewnie ośka silnika odłączyła się od zagarniacza wody. Silnik słychać, ale na tym się kończy. Zapewne czeka Cię zakup pompki, bo to się raczej rzadko daje naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.