Skocz do zawartości

Czyszczenie dywanów


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do praktyków. Ponieważ :piekna: wybrała parę lat temu białe 2 dywany to teraz weź i czyść.. :sciana:

Są 3 opcje:

- oddać firmie się tym zajmującej (spore koszty)

- pożyczyć odkurzacz piorący i samemu się za to zabrać, W Komforcie 79.99 zł z środkiem piorącym. 

- kupić jakiś zwykły i samemu co jakiś czas się pomęczyć? 

Bardzo to na mokro robi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze masz te dywany? U nas są dwa 190x135 i firma bierze ~50zl za jeden. 

 

 

 

 

U siebie w taki sposób nie wypierzesz. A głaskać szczota i zbierać z grubsza odkurzaczem jest jak leczenie kataru chusteczkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym bramkę nr 2 :) czyli samodzielne pranie odkurzaczem piorącym. Zakładam, że cena wypożyczenia to za dobę.

Mam taki sprzęt i wyniki prania można powiedzieć, że zadowalające.

Opcja z praniem z linka youtube to prawdziwa ekstrema

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dywan jest "normalnie" brudny, to możesz robić to samemu. Pamiętaj tylko, że prezentowane odkurzacze "piorące" tylko odciągają wodę z brudem. Niczego nie piorą. Najpierw należy dywan spryskać presprayem, odczekać kilka minut, potem szczotkować/szorować w zależności od zabrudzenia (tu sie można spocić) i dopiero na koniec wyciągasz rozmiękczony brud i wodę odkurzaczem (ekstraktorem).

Samo przejechanie odkurzaczem nic ciekawego Ci nie da.

 

Jeżeli dywan jest mocno brudny, to warto oddać go do prania. To nie tylko kwestia sprzętu, ale też umiejętności i doświadczenia. Jeżeli raz na "parę lat" wydasz stówkę za dywan, to chyba do przeżycia?

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, s_krzychu napisał:

Jeżeli dywan jest "normalnie" brudny, to możesz robić to samemu. Pamiętaj tylko, że prezentowane odkurzacze "piorące" tylko odciągają wodę z brudem. Niczego nie piorą. Najpierw należy dywan spryskać presprayem, odczekać kilka minut, potem szczotkować/szorować w zależności od zabrudzenia (tu sie można spocić) i dopiero na koniec wyciągasz rozmiękczony brud i wodę odkurzaczem (ekstraktorem).

Samo przejechanie odkurzaczem nic ciekawego Ci nie da.

 

Jeżeli dywan jest mocno brudny, to warto oddać go do prania. To nie tylko kwestia sprzętu, ale też umiejętności i doświadczenia. Jeżeli raz na "parę lat" wydasz stówkę za dywan, to chyba do przeżycia?

Dzięki. Właśnie się zastanawiałem czy to szybka akcja czy też tak czasochłonna. Na szczęście mocno brudne nie są ale różne plamy się jakoś znalazły. 

 

 

11 godzin temu, WBA napisał:

Wybrałbym bramkę nr 2 :) czyli samodzielne pranie odkurzaczem piorącym. Zakładam, że cena wypożyczenia to za dobę.

Mam taki sprzęt i wyniki prania można powiedzieć, że zadowalające.

Opcja z praniem z linka youtube to prawdziwa ekstrema

image.jpeg

A jaki masz odkurzacz? Zakładam że jak się takie pranie robi 2-3 x w roku to ma to sens. Czy do podłogi nie przemaka?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lucash napisał:

Dzięki. Właśnie się zastanawiałem czy to szybka akcja czy też tak czasochłonna. Na szczęście mocno brudne nie są ale różne plamy się jakoś znalazły. 

 

 

A jaki masz odkurzacz? Zakładam że jak się takie pranie robi 2-3 x w roku to ma to sens. Czy do podłogi nie przemaka?  

Taki jak na obrazku, Puzzi 100, może jakiś jego protoplasta, bo mam go już z 10 lat. Przy odpowiednim "dawkowaniu" środka piorącego nie przemaka, tzn, spryskiwacz uruchamia się przyciskiem przy rękojeści, a funkcja "odkurzacza" działa non stop po włączeniu. Wyprałem już dziesiątki dywanów (w sumie to bardziej :zona:) i daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.