Skocz do zawartości

Używane z gwarancją


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.07.2021 o 20:54, lucash napisał:

Programu Ford pewneuzywane nie polecę. Miałem kiedyś problemy z wyegzekwowaniem naprawy przez salon Autoplaza na Popularnej.

Parę lat temu kupiłem tam 2,5 letniego focusa, właśnie w programie 'używane jak nowe' - nawet mam nalepkę na szybie do tej pory.

Żeby nie bujać się po warsztatach na sprawdzanie dokupiłem też gwarancję ekstra, z bardzo szerokim zakresem, praktycznie cały silnik i zawieszenie.

I dwa miesiące później wróciłem z usterką. Zaczęło się od znikania płynu chłodzącego więc podejrzenie padło na UPG, ale po zdjęciu góry okazało się że to tuleje cylindrów się opuściły. Nienaprawialne.

I tu mam mieszane uczucia - bo to poważna awaria w prawie nowym samochodzie, potrafi zniechęcić do tego egzemplarza i do marki w ogóle. Ale z kolei salon nie robił problemów z reklamacją. Gdy ustalono przyczynę bez gadania stanęło na wymianie silnika. Cała procedura trwała długo, prawie 2 miesiące samochód był w warsztacie, ale na cały ten czas dostałem samochód zastępczy, nówkę sztukę z przebiegiem 1kkm ;] Wszystko skończyło się dla mnie dobrze, miałem używany samochód z nowym silnikiem i 0 problemów, ale jak pomyślę że gdybym nie wziął tej gwarancji i musiałbym się bujać z reklamacją/rękojmią to... Ale pewnie i tak byłoby łatwiej niż jak by kupić szrota od osoby prywatnej.

 

 

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 13.07.2021 o 11:14, Polarny napisał:

To dotyczy tylko aut sprzedawanych przez nich? Czy kupuję focusa gdziekolwiek, oni sprawdzają i wystawiają gwarancję?

Kontrakt Ford Gwarancja 12 nie obejmuje [...]

 

W dniu 13.07.2021 o 11:17, Maciej__ napisał:

Dotyczy wszystkich aut.

 

No to mogę z pierwszej ręki potwierdzić, że umowa o nazwie Gwarancja 12 zawarta z Ford Polska działa.

 

3 tygodnie temu usłyszałem stukanie, piszczenie, obstawiałem przegub, moja diagnoza się potwierdziła. Umowa obejmuje półosie napędowe w tym przeguby.

Telefon po lawetę, myk do serwisu (z Assistance 12 za 29 zł przy okazji G12) i po kilku moich interwencjach u operatora programu (ASO dramat) akceptacja na pokrycie kosztów wymiany prawego przegubu (cała laga). Całość operacji 2 tygodnie niestety, części jechały z Niemiec 5 dni. Przy okazji wykorzystałem do granic umowę Assistance 12 biorąc sobie auto zastępcze na 2 dni. Oczywiście nie obyło się bez odmów, ale nie dałem się zbyć i Panie z callcenter zweryfikowały wszystkie przeglądy po 3 razy i przysłały auto na wskazany adres.

Dziś zrobiłem przegląd i ponownie wykupiłem tą usługę, jak narazie jestem na plus, FV za wymianę przegubu byłą na ok. 2000 zł.

Koszt wykupienia Gwarancji 12 to 199 zł + opcjonalnie 29 zł Assistance 12.

  • Lubię to 5
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.07.2021 o 14:06, Polarny napisał:

Jest teraz trochę firm, które sprzedają poleasingowe czy ogólnie używane, dają rękojmię roczną + zapewnienie o sprawdzeniu auta.

Oczywiste pytanie - jak to wygląda w praktyce?

Czy faktycznie rękojmia działa i czy faktycznie sprawdzają stan techniczny przed sprzedażą? Innymi słowy, czy jeżeli samochód mi się spodoba, to nie ma sensu go dodatkowo sprawdzać, tylko kupować?

Nie chce mi się jeździć po Zdziśkach czy prywatnych kosmitach, sprawdzać, jeździć na stacje diagnostyczne i wysłuchiwać opowieści - mogę zapłacić nieco więcej żeby mieć pewność że auto jest OK - tylko czy to faktycznie tak działa ...

 

Rękojmia roczna - możliwa przy obrocie B2B, tak to 2 lata musi być.

 

Jak używane, to tylko z gwarancją producenta, a wszelkie dziwne gwarancje w formie ubezpieczenia często są niewiele warte w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.