Skocz do zawartości

Pirelli Cinturato All Season SF2 - 215/55/R17


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Potrzebuję opony wielosezonowe. Czytam i czytam, przeglądam testy i miałem już chyba 5 kandydatów na opony, ale zawsze znajdę jakiś minus. Użytkowanie  - podwielicka wieś, takie tam górki, ale z odśnieżaniem nie zawsze się wyrabiają. Do tego - jazda po starej '4-ce', po Wieliczce i Krakowie,  sporadycznie jakaś trasa - Warszawa, wakacje, jakieś wypady w Beskidy, Pieniny albo 'do Zakopca'. Czyli bardziej mi zależy żeby to była zimówka z opcją letnią, niż odwrotnie. Przebiegi do 10 kkm/rok, auto to Vitara 2WD manual, 140 KM.

Jako dodatek powiem, że na Corsie mieliśmy Nexeny N'priz 4S całoroczne, teraz na przodzie są jakies Barum Quartaris - i w zupełności to wystarcza. W astrze mam sezonowe - na zime jakieś zimówki Fuldy, na lato jakieś Conti, zimówki chyba z 2015 r. (😲 tylko nie bijcie!!!) i bez problemu w tą (śnieżną) zimę.

 

Porównuję z:

 

- Nokian Seasonproof - dość mocno odstają od średniej innych opon na suchym i mokrym, za to dobre na śniegu, jakieś problemy z mieszanka - ogólnie ... nie chcę

- Bridgestone WC A005 EVO - super na suchym i mokrym, dobra cena (554 zł), ale kiepskie na śnieg - więc nie

- GY Vector 4Season G3 - troche słabe na suchym, ale to nie problem, troche głośne (71 dB) EDIT: pomyliłem z gen 2, gen 3 są ciche - 70 dB i etykieta B/B,i cenowo - dość drogie (635 zł). One sa nr 3 w moim rankingu, obejrzałem teraz jeszcze jeden test wideo i wychodzą na prowadzenie, mimo ceny...

- Michelin CC+ - w sumie nie wyglądają jakoś wybitnie, ot jeżdżą podobnie jak czołówka - w jednych warunkach lepsze, w innych gorsze, za to cena kosmiczna, najdroższe ze wszystkich (672 zł). Choć miałem kiedyś Micheliny letnie - to się w ogóle nie zużywało. Sprzedałem jeszcze komplet za stówkę, jak już miały z 11 lat :). Gumiarz mówił żeby dalej jeździć :)

 

I teraz 2 liderów:

- Hankook Kinergy 4S2 - bardzo 'wyważone' właściwości, dobra cena (547 zł), ale głośna 72 dB (co jeszcze przeboleć można), tylko gdzieś czytałem o problemach materiałowych, z uznaniem gwarancji - no i się waham...

- Pirelli z tytułu - też bardzo fajnie wyważone właściwości, nie odstaje nigdzie na + czy -, cena bardzo ok (539 zł), do tego ciche (69 dB), etykieta B/B, ponoć zwiększona trwałość i niskie opory - w sumie ideał. 

 

No i teraz pytanie do was - brać tą Pirelli? Jakieś znane minusy marki? Opona w miarę nowa, premiera chyba w tym roku i nie z dużo testów. Ale ogólnie nie natknąłem się na jakieś narzekania na jakość... 

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie kolejny raz napisać coś o jednym z Twoich liderów - Kinergy 4s2 ;)

Moje zobaczyły śnieg w drugim sezonie używania, zużyte nie były bo nie przejechałem na nich więcej niż 8kkm, a po zatrzymaniu na ośnieżonej górce nie szło na nich ruszyć.

Nawet na lekkiej pochyłości miały problem....

Nie wiem dlaczego tak było, bo w testach ostatnio wypadają świetnie. Testują opony nowe, może po roku mieszanka już traci właściwości? Nowe letnie Continentale jeździły po śniegu porównywalnie, albo lepiej od tych Hankooków.

Na jeździe testowej przy sprzedaży auta kupujący też zauważył szum z opon.

 

Do auta ojca kupiłem Barum Quartaris właśnie dlatego, że opony mają bardziej zimowy bieżnik, ale nie maiłem okazji testować na śniegu.

 

Jakbym miał teraz kupować do swojego auta, to bym brał Bridgestone WC A005 EVO. Nie czytałem testów, ale widziałem fajne opinie na YT od kogoś związanego z rajdami, a rajdowcy potrafią przyczepność ocenić ;) Niestety nie pamiętam jaki to był kanał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - właśnie szukałem w tym rozmiarze czegoś całorocznego i jednak wybrałem GY Vector 4Seasons G3. Wcześniej trenowałem poprzedników, z testów wychodzą bardzo dobrze. Na innych samochodzie mam Michelin CC+ - w sezonie letnim bardzo dobrze i o dziwo ostatniej zimy (a miały co robić) też bardzo dobrze, choć miałem wątpliwości przy tej "homologacji opony leniej na zimę". Vredenstein Quatrac w rożnych odsłonach też testowane i ok. 

 

Powyżej tylko o premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 20:43, rallyrychu napisał:

Jakbym miał teraz kupować do swojego auta, to bym brał Bridgestone WC A005 EVO. Nie czytałem testów, ale widziałem fajne opinie na YT od kogoś związanego z rajdami, a rajdowcy potrafią przyczepność ocenić ;) Niestety nie pamiętam jaki to był kanał.

 

Posłuchaj jakie bajki Hołowczyc opowiada o Michelin CC+ - w ciemno kupować :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał:

Napiszę tak - właśnie szukałem w tym rozmiarze czegoś całorocznego i jednak wybrałem GY Vector 4Seasons G3.

O tych vectorach same dobre opinie. Jednak nie zdecydowałem sie na Pirelli, bo na razie troche malo o nich wiadomo, zbyt nowe. Za to GY wszyscy chwalą - łącznie z Toba, więc dzięki, kolejne potwierdzenie, że dobrze wybrałem, bo opony już jada do serwisu na montaż, zakupione wczoraj wieczorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

I ktoś coś o tej pirelli może powiedzieć ? Niespodziewanie sprzedały się moje koła zimowe (cena=cenie sprzed3 lat, szkoda, że opony takie drogie :) ) i muszę już ostatecznie kupić całoroczne. Miały być GT Vector 3G, ale....może jest coś porównywalnego? Chodzi mi przede wszystkim o ciszę i lepsze sprawowanie w lato/wiosna/jesień, zima jest jaka jest u nas...

 

czy nie ma co kombinować i brać uznane GY?

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.