Skocz do zawartości

Cała prawda o zużyciu energii w EV zimą


format

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiemy, okres zimowy negatywnie wpływa na zużycie energii. Zostało tu już wykazane że w warunkach zimowych samochód elektryczny powinien zużyć około 51kWh/100km (dzięki za obliczenia @kravitz!), pozwoliłem sobie więc doprecyzować odrobinę gdyż udało mi się przeprowadzić wiarygodne testy na odcinku testowym 25.03 km symulującym cykl mieszany miejsko-autostradowy typowego autokącikowicza.

Oto wyniki:

Dystans: 25.03 km

Czas testu: 20 minutes, 54 seconds

Zużyta energia: 21.17 kWh

Średnie zużycie energii: 84.5 kWh/100km

Jasno więc widać że w cyklu mieszanym samochody elektryczne typu Skoda Citigo-E (czy też wspomniany wyżej Golf-E) z trudem są w stanie osiągnąć zasięg 38km na pełnym naładowaniu (32kWh pakiet / 84.5kWh/100km). Czas odkłamać mity o kilkusetkilometrowych zasięgach! :old:

 

Pełny raport w załączniku.

FireShot Capture 005 - Drive Details - Grafana.pdf

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

Jak wiemy, okres zimowy negatywnie wpływa na zużycie energii. Zostało tu już wykazane że w warunkach zimowych samochód elektryczny powinien zużyć około 51kWh/100km (dzięki za obliczenia @kravitz!), pozwoliłem sobie więc doprecyzować odrobinę gdyż udało mi się przeprowadzić wiarygodne testy na odcinku testowym 25.03 km symulującym cykl mieszany miejsko-autostradowy typowego autokącikowicza.

Oto wyniki:

Dystans: 25.03 km

Czas testu: 20 minutes, 54 seconds

Zużyta energia: 21.17 kWh

Średnie zużycie energii: 84.5 kWh/100km

Jasno więc widać że w cyklu mieszanym samochody elektryczne typu Skoda Citigo-E (czy też wspomniany wyżej Golf-E) z trudem są w stanie osiągnąć zasięg 38km na pełnym naładowaniu (32kWh pakiet / 84.5kWh/100km). Czas odkłamać mity o kilkusetkilometrowych zasięgach! :old:

 

Pełny raport w załączniku.

FireShot Capture 005 - Drive Details - Grafana.pdf 802 kB · 8 pobrań

 

Masz jakiś drugi zestaw kół na tego typu wypady? Czy katujesz te co są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kravitz napisał:

Masz jakiś drugi zestaw kół na tego typu wypady? Czy katujesz te co są?

 

Na zwykły cykl miejsko-mieszany o tej porze roku pomykam oczywiście na zimówkach. Jestem odpowiedzialny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.