Skocz do zawartości

Stół ogrodowy


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy drewniany stół na tarasie (nie zadaszony od południowej strony) to bardzo zły pomysł?

Na zimę mogę go schować albo przykryć jakimś pokrowcem, ale latem narażony będzie na deszcz, słońce, wilgoć.

 

Znalazłem jakiś z drewna meranti, z olchy, eukaliptusa - jest szansa że przeżyją dłużej niż dwa sezony?

Czy impregnacja jakimś olejem raz na rok  jest wystarczająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Majkiel napisał:

Czy drewniany stół na tarasie (nie zadaszony od południowej strony) to bardzo zły pomysł?

Na zimę mogę go schować albo przykryć jakimś pokrowcem, ale latem narażony będzie na deszcz, słońce, wilgoć.

 

Znalazłem jakiś z drewna meranti, z olchy, eukaliptusa - jest szansa że przeżyją dłużej niż dwa sezony?

Czy impregnacja jakimś olejem raz na rok  jest wystarczająca?

Rodzice mają z jakieś egzotycznego drewna na tarasie zadaszonym (od zach). Imprezy są może raz na sezon. Stół na zimę chowany na strych, a i tak trzeba go czyścić i olejować co sezon 8-).

Może poszukaj aluminiowo-szklanego .. u mnie taki stoi od kilku lat od południa bez żadnego dachu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 15 lat mam komplet - stół i 4 fotele - drewniany zakupiony w markecie.

Cały sezon letni stoi na wolnym powietrzu a na zimę przykrywam folią.

Co 2 lata pokrywam olejem 3v3. Do tej pory raz był szlifowany.

Jest mocno eksploatowany i już dawno miałem zamienić na inny ale ten po olejowaniu wygląda jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.06.2022 o 19:53, Adalbert napisał:

Od ponad 15 lat mam komplet - stół i 4 fotele - drewniany zakupiony w markecie.

Cały sezon letni stoi na wolnym powietrzu a na zimę przykrywam folią.

Co 2 lata pokrywam olejem 3v3. Do tej pory raz był szlifowany.

Jest mocno eksploatowany i już dawno miałem zamienić na inny ale ten po olejowaniu wygląda jak nowy.

 

Dodam od siebie że kupiony w zeszłym roku w Castoramie stół (taki razem z ławkami), wstępnie zabezpieczony już przez producenta, olejowany od razu przeze mnie, oraz lakierowaniu lakierobejcą na wiosnę tego roku i po roku stania na dworze włącznie z zimą śniegiem, deszczem itp, wczoraj jak dostał słońca przy 32 stopniach to w kilku miejscach z drewna wylazła żywica. Całe szczęście nikt na tym nie usiadł bo ciuchy do wywalenia.

 

Zaskoczyło mnie to nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.