-
Historia zatoczyła koło ... SAAB
Wokół SAAB'a, a właściwie ostatniej firmy, która próbowała utrzymać markę przy życiu, spółki NEVS, dość poważnie kręci się Mahindra & Mahindra. Czyżby teraz indyjski kapitał miał kontynuować tą historię? Jeden z podstawowych modeli tego producenta: Mahindra Alpha Ale produkują też: Źródło informacji: biztok.pl
-
Historia zatoczyła koło ... SAAB
> wg tego tekstu to 16 koła wiszą temu jednemu co złożył wniosek o upadłość, cały dług to 393tys. Wg motoryzacja.interia.pl poziom długu jest odrobinę wyższy - "Obecnie długi firmy sięgają przeszło 56,5 mln dolarów." Jest też dobra wiadomość - National Electric Vehicle Sweden przyznano ochronę przed wierzycielami, ale i zła - SAAB AB wycofał właśnie zgodę na używanie nazwy Saab w stosunku do produkowanych przez nich samochodów.
-
Historia zatoczyła koło ... SAAB
"Saab znów w agonii. Długi, produkcja stoi..." Ursaab, 1947 Saab 9-3 Aero Sedan, 2014
-
Ciekawie zrobiona strona ... o polskiej motoryzacji
http://autokult.pl/polska-motoryzacja-xx-wieku/ a żeby nie było, że bez zdjęcia: Zegarek PZInż. Lux Sport markowany przez G. Gerlach Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej
-
Skutery 125ccm na kat.B
Łapiemy się też na coś mocno historycznego - ABC Skootamota 123ccm z 1919: > Sejm przyjął ustawę o 125 ccm dla posiadaczy prawa jazdy B > Za około 2 miesiące każdy posiadający prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat będzie mógł jeździć > motocyklem 125 ccm zarówno z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów. Sejm właśnie przyjął > poprawkę numer dwa Senatu. > nieznany dotychczas prototyp skutera wykonany w WFM na przełomie lat 1965/66 > źródło: swiatmotocykli.pl
-
Skutery 125ccm na kat.B
> szkoda że nie 150 albo 250 w sumie sądziłem, że mój drugi wpis Cię bardziej zainteresuje ...
-
Skutery 125ccm na kat.B
> szkoda że nie 150 albo 250 a może frytki do tego? Już te 125 ccm spowoduje spory bałagan, ale to i tak będą lepsi kierowcy, niż ci na "50" jedynie na dowód, bez jakiejkolwiek znajomości przepisów ...
-
Skutery 125ccm na kat.B
Sejm przyjął ustawę o 125 ccm dla posiadaczy prawa jazdy B Za około 2 miesiące każdy posiadający prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat będzie mógł jeździć motocyklem 125 ccm zarówno z automatyczną jak i manualną skrzynią biegów. Sejm właśnie przyjął poprawkę numer dwa Senatu. nieznany dotychczas prototyp skutera wykonany w WFM na przełomie lat 1965/66 źródło: swiatmotocykli.pl
-
W111
Nie mogłem się oprzeć - warto zawiesić oko na czymś zacnym i szlachetnym ... wg opisu obrazka: 1961 Mercedes-Benz 220SE coupe W111 źródło (wtórne): wykop.pl jak ktoś skomentował: "Elegancki, ale wciąż wygląda jak nazista na galowo. "
-
Leopard - koniec historii ...
Jak podaje serwis Automotivesuppliers.pl Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu ogłosił upadłość Leopard Automobile-Mielec Sp. z o.o. w Mielcu, obejmującą likwidację majątku upadłego. źródło: moto.onet.pl
-
Apel
> ale to siana musiało kosztować > tylko te staliny z boku mi się nie widzą Biorąc pod uwagę, że: a) bazą jest to: b) a nadwozie jest tylko stylizowane na Wołgę - chyba jest "ciut" większe - długość urosła podobno o 30 cm tu jeszcze trochę obrazków poglądowych Ale już wcześniej były podobne, równie szalone, projekty realizowane, np. kilka na bazie BMW Choć do mnie bardziej przemawia taka wizja - szalona kabina (pamiętacie GAZ'a, którym jeździł Wichura w Czterech pancernych?): źródło lub nowszy projekt: źródło
-
Apel
> co jest w podłokietniku? wszystko to, co nie zmieściło się na desce ... Więcej o tym projekcie (a co mi tam, zaryzykuję użycie tego słowa) znajdziecie np. na stronie trinixy.ru
-
Apel
> proszzzz thx, i tak oto zrodziła się nowa miejska legenda o ... niebieskiej Wołdze Zawsze mnie pasjonowały zegary w tym samochodzie - szczególnie prędkościomierz Tu trochę współczesna wariacja na temat wnętrza GAZ M-21: Źródło: autokult.pl
-
eczy
> kup sobie, jak widzisz wcale nie była droga > trza się doszkolić > SEL jeździ i działa > a 5,6 czeka cierpliwie w podkładzie na dobry humor lakiernika A e12 jak się miewa?
-
eczy
Kurcze, zazdrość mnie zżera - gratuluję z całego serca ... Jak będę duży też sobie taki kupię, a co ... Sam nie wyszedłem nigdy ponad e21, a tu się okazuje, że tyle fajnych modeli było wcześniej pod "śmiglastym" logo - muszę odrobić to zadanie domowe. Ale zdradź proszę, co słychać u wcześniejszych nabytków - co się dzieje u obu MB? > ok odpocząłem to mogę sie "pochwalić" > miało być 242 ale .... nie wyszło (miało padniętą UPG) > więc awaryjnie znalazłem na miejscu takie cuś: > BMW E3 '74 2500 - wczoraj przyjechało 1400km z Holandii > jak widać na pix, wymaga usunięcia paru purchli i polakierowania ALE za to ma kilka fajnych > ficzersów: > - zdrowa buda (kielichy, podłoga, grodź silnika - zazwyczaj wszystko zgniłe w egzemplarzach jakie > oglądałem) > - zdrowy silnik i skrzynia (chodzi jak pszczółka) - suchutki i nie wziął grama oleju mimo jazdy > 4-4,5k obrotów przez dłuższy czas > - nie zniszczone wnętrze, brak jakichkolwiek peknięć etc > - Bilstein B6 + ogólnie zrobiony zawias > - nowy wydech od początku do końca > - fajne felgi i nówki opony 195/70/14 > jestem totalnie zakochany
SzymonZ
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta